Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Magazin de droguri

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

 _Thomas_, on 19th March 2012, 22:41, said:

Magazinul ala e langa o scoala generala, anume 280. Copiii nu debordeaza de inteligenta la varsta aia.

Da, ca la varsta aia sigur au bani de droguri.  :death:

Te duci la politie si le zici ce ai vazut. Logic ar fi sa nu primesti nici o amenda daca e "alarma falsa".

#20
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Daca erai asa brav sunai din prima in la politie. Nu-mi spune ca nu ti-a trecut prin cap. Ceva imi spune ca ai vrut mai intai sa afli ce se intampla acolo (sa vezi cat de safe e) ca apoi sa te lauzi ce fapta cetateneasca ai facut.

#21
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

 paintx05, on 19th March 2012, 22:55, said:

Daca erai asa brav sunai din prima in la politie. Nu-mi spune ca nu ti-a trecut prin cap. Ceva imi spune ca ai vrut mai intai sa afli ce se intampla acolo (sa vezi cat de safe e) ca apoi sa te lauzi ce fapta cetateneasca ai facut.

Dragul meu, eu imi recunosc lasitatile, nu ma ascund in spatele ideilor marete.

Mai inainte am vrut sa ma asigur ca se intampla cu adevarat ceva acolo, nu-i normal?

#22
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
In primul post ai intrebat doar cum faci sa anuti politia. N-ai intrebat pe nimeni ce-i acolo.
Dar ca sa nu transformam asta intr-un flame o sa-ti explic. Daca acolo se vindeau droguri politia stia. Asa cum ai vazut tu au vazut multi si poate chiar un politist. Chiar daca ar fi protejati de politie tot n-are vinde droguri la chiosc. In cel mai rau caz sunt droguri legale.

#23
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cum vrei sa faca elevii ierbar ?

Iau doua plicuri de-acolo si saorma de la Melisa, ca sa aiba ce da afara mai tarziu.

#24
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Iii doare pe aia in palarie de plangerea si spiritul tau civic, (da, stiu e trist) chiar crezi ca circa de militie zonala nu stie de magazinul ala? asa cum il vezi tu il vad si altii, asa cum tu vrei sa faci reclamatie fii sigura ca au facut si altii, si chiar daca nu ar fi facut fii sigura ca militienii stiu de prezenta acelui magazin dar nu se complica nimeni. Legal pot avea ca domeniu de activitate vanzarea de ceai de menta, ca sa ii agate gabori trebuie organizat flagrant sau controlati de celelalte autoritati care gasesc nereguli si sesiseaza gabori. direct nu pot merge peste ei pe baza plangerii tale  :console: . Pe baza reclamatiei tale ii pot intreba eventual "ce vindeti aici ba": ceai de menta sefu`. ok, case solved  :deadtongue: . Pentru perchezitii si alte matanii de`alea de le vezi la tv e nevoie de mai mult, in plus e mai complicat decat pare cu aceste droguri legale pentru ca multe nu sunt legiferate ca droguri si atunci prinde orbu` scoate`i ochii.

Edited by Bobby_ro, 19 March 2012 - 23:06.


#25
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Il stii si tu, Puferiu? Da, exact, e chiar langa Melisa.

#26
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Nu cred ca astia sunt atat de prosti incat sa isi faca "magazin" atat de evident... dar daca sunt, si-o cam merita.

#27
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012
Stiu magazinul , ca si eu stau in zona . Cand ma uit din 32 mereu sunt cativa drogati cu privirea pierduta acolo in statie . Magazinul nu are reclama afara si pare dezafectat , dar daca apesi soneria , iese un baiat vesel sa te serveasca cu pastile de tantari , ciorapi murdari si ce mai fumeaza putoii in ziua de azi . O sesizare a politiei n-ar strica , macar sa le treaca pe la ureche , daca n-or si lua masuri .

#28
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
n-o fi mai bine sa legalizeze marijuana decat sa-i lase pe draci sa-si prajeasca creierii cu toate cacaturile astea?

Edited by Daniellone, 19 March 2012 - 23:08.


#29
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 _Thomas_, on 19th March 2012, 22:43, said:

Ete fas. Prefer sa am probleme decat sa plec capul la jug. De-aia am ajuns sa ne futa toti in cur, ca eu nu ma bag, nu ma amestec.
Du-te si cumpara intai droguri de alea si, dupa aceea denunta-i, daca mai este cazul.

Edited by poadol, 19 March 2012 - 23:12.


#30
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Una e sa te bagi atunci cand un bronzat jefuieste o batrana (de preferinta bronzatul sa fie singur si mai mic decat tine) si alta e sa iti bagi nasul in chestii care te depasesc.

Suna tu la soneria aia, cumpara ceva, apoi te duci cu ce ai cumparat la politie. Apoi urmeaza:
Varianta 1: cei de la politie rad de tine si iti dau doua plicuri cu zahar.
Varianta 2: cei de la politie iti zic ca ce ai cumparat, nu e de acolo (sunt mana-n mana cu aia, te-ai prins)
Varianta 3: te bucuri de legale.
Varianta 4: stai in banca ta si-ti vezi de treaba.

Care crezi ca e varianta castigatoare ?

#31
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,529
  • Înscris: 05.06.2009

 _Thomas_, on 19th March 2012, 22:31, said:

In statia Sebastian, pe trotuarul din dreapta exista un magazin dubios, practic o constructie fara niciun geam, cu o fanta din material solid si o camera video deasupra ei.

In mai multe randuri am observat tranzactii cel putin dubioase, tineri care in schimbul unei sume de bani primeau o punguta cu niste ierburi in ea (ghici ciuperca ce-i).

Cam cum procedez ca sa anunt politia?


a fost la pro tv un reportaj, fix pe tema asta, cam acum 1-2 luni. poate e vorba chiar despre aceeasi dugheana.

Edited by corinadaniela, 21 March 2012 - 16:31.


#32
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
O plangere la politie, semnata sau nu. O plangere anonima in mod normal este clasata instant, dar daca faptele prezentate sunt veridice si verificabile pot constitui baza unei sesizari din oficiu a organului.
Eu unul as trimite-o pe fax de la un oficiu de posta. Sectiei de politie si inca la vreo 2-3 ziare, ca sa fie acolo.

#33
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
E de vreo 2 ani cred magazinul acolo.Stai linistita ca oricum e plina Rahova de drogati.

#34
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,094
  • Înscris: 20.12.2007

 _Thomas_, on 19th March 2012, 22:31, said:

In statia Sebastian, pe trotuarul din dreapta exista un magazin dubios, practic o constructie fara niciun geam, cu o fanta din material solid si o camera video deasupra ei.

In mai multe randuri am observat tranzactii cel putin dubioase, tineri care in schimbul unei sume de bani primeau o punguta cu niste ierburi in ea (ghici ciuperca ce-i).

Cam cum procedez ca sa anunt politia?
http://www.diicot.ro..._...6&Itemid=73

#35
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 _Thomas_, on 19th March 2012, 22:41, said:

Magazinul ala e langa o scoala generala, anume 280. Copiii nu debordeaza de inteligenta la varsta aia.
vin si gagici de-a opta? le pot da niste bani pentru "marfa"...  :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate