Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Anexele gospodărești ale exploatațiilor agricole au caracter temporar?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Stepper1

Stepper1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.09.2011
Doresc sa stiu daca intr-adevar anexele gospodărești ale exploatațiilor agricole au caracter temporar. De asemenea vreau sa aflu cum se defineste acest caracter temporar. Pana la urma si 30 de ani poate insemna temporar. Sunt interesat sa construiesc o asemenea cladire pe teren extravilan si vreau sa am garantia ca nu vine cineva din administratia publica sa ma oblige sa o daram pentru ca a expirat timpul ce face obiectul "caracterului temporar".

   Am vazut in legea 50/1991 actualizata in 15/10/2009 (nu am gasit alta varianta mai recenta) faptul ca exista la art. 3 urmatorul text:

h) lucrări de constructii cu caracter provizoriu: chioscuri, tonete, cabine, spatii de expunere, corpuri si panouri de afisaj,
firme si reclame, copertine si pergole situate pe căile si spatiile publice, anexe gospodăresti, precum si anexele gospodăresti
ale exploatatiilor agricole situate în extravilan;

      Va multumesc pentru raspuns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate