Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Primiti Cu Blogu'?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
"Bate-ma, Doamne, cu paru',
Nu ma bate cu amaru',
Bate-ma, Doamne, cu bata,
Nu ma bate cu urata..." - folclor romanesc

Loviti, daca trebuie, cat de tare, dar in asa fel incat sa nu raman cu urme... Tocmai am deschis o usa din viata mea dupa care nu stiu exact ce ma asteapta, dar stiu sigur ca ceva ma atrage al dracului de tare. Periodic voi "povesti" si AICI, in imagini. Sper sa place la unora si sa invat sa povesteste tot mai bine in imagine.

#2
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Faine !

#3
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
super prima poveste... daca vei continua in stilul asta, cred ca vei avea sigur un fan :)

#4
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
Multumesc celor care au privit! Eu continui... http://i-natia.blogs...10/dincolo.html

#5
Ddf_eu

Ddf_eu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 18.11.2004
Frumoase imagini domnule. Imi plac!!  :coolspeak:

#6
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Faine ambele serii, atat fotografiile cat si textul. Fotografiile au un aer aparte (tinzi cumva catre un stil al tau?...).
Si da, "cineva se mai uita in sus...", uita-te mai atent in jurul tau...

#7
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
Ma bucur ca ceea ce am "imaginat" eu va "spune" ceva. Cat despre stil propriu, imi place sa cred ca, la un moment dat, ma voi putea lauda cu asa ceva. Dar mai e mult pana atunci. :sadwalk:

#8
katakata

katakata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.08.2005
o face o imagine cat o mie de cuvinte, dar si cateva cuvinte bine scrise pot crea atatea si atatea imagini , filme intregi :) , despre noi, fiecare dintre noi...
frumoasa imbinarea text-imagine! (nici nu putea fi altfel)
felicitari!
si spor!

#9
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
Am incercat si un mic... experiment de pictura in pixeli. Multumesc, Noname, caci partial ideea de sfatul tau fu inspirata!

#10
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Extraordinare "picturile". Ai muncit ceva la ele..?... Nici textul nu e rau.

#11
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Faina abordarea, insa ramele mie nu-mi plac

#12
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
Stiu. Seria asta mi-a dat si mie senzatia ca tipul asta de rama nu merge chiar la tot. Probabil ca ma voi reorienta. Multzam de vizita si va mai astept si altadata!  ;)

#13
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
eu nu ma omor dupa ultima serie... deshi eu folosesc PSul, incerc sa repar chestii cu el, rar transform o poza radical... probabil shi de aici sentimentul ca seria asta nu se leaga de mine...

#14
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
in mare parte imi plac pozele, mai putin ultima serie.

#15
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
Ma bucur sa vad si priviri critice, ca deja ma gandeam sa vad cam cat ciment imi trebuie pentru soclu... :proud: Oricum, tre' sa fac o precizare: ma pasioneaza fotografia, dar ma obsedeaza IMAGINEA. Eu consider ca imaginea e forma absoluta de exprimare vizuala, iar fotografia, filmul, pictura sunt mijlocul de transmitere catre ceilalti. Imaginatia merge dincolo de realitatea capturabila de lentila. De aceea simt nevoia sa-mi largesc spatiul de exprimare si cred ca ceea ce "imaginez" poate fi transmis si in felul asta.

Tot in ideea asta mi-am denumit si blog-ul. Intr-o natie exista indivizi diferiti: tineri, batrani, profesori, rockeri, preoti, fete mari, cersetori, ganditori etc. De ce n-ar exista si o natie a imaginilor?

Spre rusinea mea, nu am cercetat forumul, dar sunt convins ca undeva exista o discutie pe tema "foto clasica vs manipulare digitala". Parerea mea e ca nu se exclud, ci contribuie la un intreg numit imagine.

Cat despre calitatea prelucrarilor, sunt convins ca e loc de mai bine, tinand cont ca sunt un novice in ale Photoshop-ului, ca si in ale fotografiei.

N-am spus lucrurile astea ca sa fortez opinii pozitive (departe de mine gandul). Doar am folosit pretextul sa ma "arat" un pic. Prietenii stiu de ce...  :peacefingers:

P.S.: "Omul care nu te contrazice nici nu te ajuta niciodata." - Samuel GOLDWIN

Edited by contrejour, 26 October 2005 - 09:36.


#16
contrejour

contrejour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2005
O poveste tragica, mai ales pentru ca s-a intamplat in realitate. Nu am fost acolo, dar ASA am vazut-o eu...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate