Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

PFA Masura 141: documente contabile necesare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stefan78cata

stefan78cata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.02.2012
are cineva infintat PFA in urma accesarii Masurii 141?  din punc de vedere fiscal ce evidente tinem? haideti sa ne ajutam fratilor.

#2
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Poststefan78cata, on 4th February 2012, 15:27, said:

are cineva infintat PFA in urma accesarii Masurii 141?  din punc de vedere fiscal ce evidente tinem? haideti sa ne ajutam fratilor.
Da avem si noi si tot discutam cu astia la finante pentru a ne lamuri cu niste chestii pentru ca pe langa obiectul de activitate pentru masura 141,am mai deschis si o alta activitate si de aici unele nelamuriri.Strict pe masura 141 este destul de simplu se tine registru de inventar si registru jurnal de incasari si plati in care treci toate incasarile si platile (incepi cu cei 1500 euro echiv.in lei),iar la  inceput de an te prezinti la finante pentru declaratiile 200 si 220 .In mare cam asta se face ,tu cum stai cu birocratia,ai registrele ,ce ai trecut prin ele?

#3
stefan78cata

stefan78cata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.02.2012

View Postspaily, on 4th February 2012, 15:18, said:

Da avem si noi si tot discutam cu astia la finante pentru a ne lamuri cu niste chestii pentru ca pe langa obiectul de activitate pentru masura 141,am mai deschis si o alta activitate si de aici unele nelamuriri.Strict pe masura 141 este destul de simplu se tine registru de inventar si registru jurnal de incasari si plati in care treci toate incasarile si platile (incepi cu cei 1500 euro echiv.in lei),iar la  inceput de an te prezinti la finante pentru declaratiile 200 si 220 .In mare cam asta se face ,tu cum stai cu birocratia,ai registrele ,ce ai trecut prin ele?

  Da, eu am aceste registre de care ai amintit tu, dar cred ca este nevoie de mai multe dupa discutia mea cu un contabil (dar el tine evidenta numai la SRL), ati facut fisa de magazie pentru evidenta stocurilor? ati facut contract de inchiriere a bunurilor care le folositi in PFA? (intre tine si PFA), etc........

Edited by stefan78cata, 07 February 2012 - 08:30.


#4
stefan78cata

stefan78cata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.02.2012

View Poststefan78cata, on 7th February 2012, 08:29, said:

Da, eu am aceste registre de care ai amintit tu, dar cred ca este nevoie de mai multe dupa discutia mea cu un contabil (dar el tine evidenta numai la SRL), ati facut fisa de magazie pentru evidenta stocurilor? ati facut contract de inchiriere a bunurilor care le folositi in PFA? (intre tine si PFA), etc........

  Dar banii care ii primim ii trecem in registru de incasari si plati? ca ei nu sunt impozabili (iar acum cand depui declaratia de impunere nu mai exista rublica de venituri neimpozabile).  Ce ziceti fratilor?.......

#5
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Zic sa te duci la un contabil serios sa-ti tina evidenta, nu de alta dar sa nu faci vreo trasnaie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate