Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

EXCURSIE IN POLONIA LA Auschwitz

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
catauk

catauk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.03.2008
Salutare , demult am dorit sa fac o excursie in lagarul din Polonia  Auschwitz . problema este ca mai nimeni ( sotie , rude , prieteni ) nu doreste o astfel de excursie , eu sunt foarte pasionat de acest subiect , am deschis acest topic in speranta ca poate mai gasesc cativa pasionati ca si mine care sa mearga in excursie , mentionez ca nu lucrez la nici o agentie nimic de genul asta , am vazut pe net ca se fac astfel de excursi mai mereu de la mai multe agentii , eu sunt din Bucuresti , In primavara as spune eu  martie aprilie ,  3 zile am vazut pe net ca va costa cam 150 euro de persoana , Mersi

#2
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
eu am fost singura in Polonia vara trecuta, chiar de ziua mea, o saptamana la Cracovia mai ales pentru a merge sa vad Auschwitz. Eu zic sa nu-ti faci probleme si daca n-ai cu cine merge ,te descurci si singur, e usor de ajuns. Daca vrei sa mergi cu masina personala nu te pot ajuta dar altfel iti pot spune ca din Cracovia ajungi foarte usor la Auschwitz cu trenul. Ah si daca te pasioneaza subiectul si cunosti istoria locului atunci eu te sfatuiesc sa nu mergi cu grup organizat(fie din Cracovia ,Romania sau la fata locului) pentru ca se pierde din experienta (i-am vazut cum ii ducea "de mana" pe acolo si in 2 ore faceau tot Birkenau pe cand eu am stat la Birkenau vreo 5 ore si m-am plimbat fix in asa fel incat sa evit masele de turisti dintr-un loc sau altul).

#3
catauk

catauk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.03.2008

View Postentity22, on 28th January 2012, 12:05, said:

eu am fost singura in Polonia vara trecuta, chiar de ziua mea, o saptamana la Cracovia mai ales pentru a merge sa vad Auschwitz. Eu zic sa nu-ti faci probleme si daca n-ai cu cine merge ,te descurci si singur, e usor de ajuns. Daca vrei sa mergi cu masina personala nu te pot ajuta dar altfel iti pot spune ca din Cracovia ajungi foarte usor la Auschwitz cu trenul. Ah si daca te pasioneaza subiectul si cunosti istoria locului atunci eu te sfatuiesc sa nu mergi cu grup organizat(fie din Cracovia ,Romania sau la fata locului) pentru ca se pierde din experienta (i-am vazut cum ii ducea "de mana" pe acolo si in 2 ore faceau tot Birkenau pe cand eu am stat la Birkenau vreo 5 ore si m-am plimbat fix in asa fel incat sa evit masele de turisti dintr-un loc sau altul).

Pai ma interesa o excursie cu un grup organizat ceva . Tu ai fost singura , fara excursie ceva ? esti foarte tare

#4
capodecina

capodecina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.03.2009
sustin si eu ce a zis entity22.

e mult mai OK daca mergi singur.

#5
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
catauk, ai ajuns pana la urma? da-ne niste detalii...sau care ati mai fost...

eu am aceeasi dilema, NIMENI dintre cunoscuti nu vrea sa mearga / nu e interesat.

#6
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
as merge si eu , de ce nu , este interesant subiectul si face parte din isorie lafel ca orice alt subiect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate