Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

problema cu inelele sincroane la dacia 1310

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
raku18

raku18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.01.2012
salut. vreau sa imi schimb inelele sincroane si nu stiu la ce se refera ''inel sincron 3-4''? si mai am o nelamurire cand montez la loc bieleta de comanda de la schimbatorul de viteze cum trebuie montata corect,pt ca cand mi-am schimbat tamponul de la cutie dupa aceea viteza 1 nu mai trageam catre mine si in fata cum ii normal,ca mie imi era vit. 1 undeva cum ii a 3-a daca intelegeti..... ajutatima.....multumesc mult

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,498
  • Înscris: 13.10.2010
Decat sa te muncesti degeaba, ca din cate inteleg nu ai mai umblat intr-o cutie, mai bine iti cumperi una sh! Una in 4 trepte e pana intr-un milion si cealalta de 5 trepte o gasesti la maxim 200-250 lei! Mai bine faci asa, ca acum numai de stat pe sub masina nu e timp si faci la vara experimente pe cutia ta! ;)

Si referitor la tamponul schimbat, e mai bine sa le schimbi pe amandoua, ca exista posibilitatea ca cel uzat sa se rupa cand se monteaza cel nou si nu ai facut nici o afacere!

#3
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
ce-mi plac oamenii care nu au desfacut nimic in viata lor si se baga in cutia de viteze, dupaia cer ajutor aici ca treapta 3 e defapt trapta1.

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Poate ai uzura in bucsile de la levierul de comanda sau uzura in nuca de la selectorul care intra in cutie . De ai 1 unde e a 3 .
Inele sincron sint la fel pt 1 si 2 , iar pt 3,4,5 sint identice .
Daca doresti sa o repari , cu greu cred ca ai sa mai gasesti inele sincron pt dacie .

Attached Files


Edited by tidicristi, 26 January 2012 - 10:44.


#5
raku18

raku18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.01.2012
de gasit se gasesc dar nu mai stiam exact la ce se refera.... multumesc mult

Edited by raku18, 26 January 2012 - 10:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate