Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Elevul Dima dintra saptea

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Dooster

Dooster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 18.08.2011
Ce credeti despre cartea "Elevul Dima dintra saptea" ? Si inca ceva : am citit in cartea cumparata parca de la Jurnalul National ca a existat o alta versiune a cartii si ca acesta din prezent e editat , Imi puteti explica despre ce e vorba? Mersi mult!

#2
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
dintr-a*

#3
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

 Puferiu, on 21st January 2012, 20:44, said:

dintr-a*
Acum si tu cu limba romana ... si eu ii corectez pe cei care gresesc dar sunt si ON TOPIC.
ON:Nu stiu despre editare.Eu nu am inteles un lucru:tu ai citit cartea?Daca nu,iti spun personal ca MERITA !!Mie mi-a placut extrem de mult aceasta carte.

Edited by Edwin6000, 21 January 2012 - 21:01.


#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005
Foarte buna cartea, totusi nu stiu sa existe alta varianta. Pentru fanii genului recomand si Cismigiu Et Comp de Grigore Bajenaru.

#5
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Maculatura.

#6
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008
Am citit-o cand eram in clasa a sasea, acum muuulti ani in urma. Pentru varsta de atunci mi s-a parut buna.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Dooster, esti sigur ca-i vorba de editat, nu de REeditat? ca nu-i totuna....

#8
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010

 LensFlare, on 21st January 2012, 21:28, said:

Foarte buna cartea, totusi nu stiu sa existe alta varianta. Pentru fanii genului recomand si Cismigiu Et Comp de Grigore Bajenaru.
Asemanatoare, dar totusi diferita :D  este si Mircea Eliade-Romanul adolescentului miop. :peacefingers:

#9
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Mi-a placut asa de mult cartea astfel incat am citit-o de 3 ori;recomand si celelalte carti ale lui Mihail Drumes:Scrisoare de dragoste si Invitatia la vals .Multi  scriu despre acest autor cum ca s-ar adresa oamenilor cu un nivel intelectual mai scazut,insa mie imi place foarte mult.Cat despre reeditare,am inpresia ca regimul comunist ar fi taiat din ea scenele cu reproducerile sinuciderilor si incercarile de revolta,Jurnalul National insa a publicat Originalul...Sper sa nu ma insel,sa ma corecteze cineva daca stie ceva.
Bafta la citit!

Edited by medelin992, 21 January 2012 - 22:11.


#10
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

 slash95, on 21st January 2012, 22:01, said:

Asemanatoare, dar totusi diferita :D  este si Mircea Eliade-Romanul adolescentului miop. :peacefingers:
Asta nu mi s-a parut cine stie ce ...

#11
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Foarte buna cartea! Chiar a fost una din singurele carti care mi-a placut sa le citesc, si am facuto de placere! :) Am citito de 2 ori...

@medelin992 are dreptate, comunistii au cenzurat acele parti cu revolta si sinuciderea lui Soimaru, iar jurnalul a publicat cartea completa!
CismigiuEtComp a fost draguta, dar nu a fost asa de placuta
O sa citesc si "Romanul Adolescentului Miop" de Eliade, sa vad ce e de capul lui! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate