Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Dolce Boom - Migrari

- - - - -
  • Please log in to reply
20705 replies to this topic

#73
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

LR uita-te la Premiere: F1 se poate transmite PPV.

Stiu ca transmite... si am vazut F1 in PPV la Tele+ inca din 1999 cand altii nici nu stiau ca exista asa ceva.

Quote

F1 mai este transmis in regim premium si de Sky UK si Sky Italia

De SKY UK nu stiu dar de SKY Italia te pot asigura ca nu mai este transmis ;). In Italia drepturile pt. F1 apartin in exclusivitate RAI si in curand (din 2006) drepturile pt. "Il Calcio Serie A" vor fi doar in posesia Mediaset si atunci SKY IT it will be goin' down ;).

#74
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005
@LR

am incercat sa ilustrez cam ce ar trebui sa contina asemenea canal(e). MrXXX.....(no offense) a inteles ce am vrut sa spun. Numai tu nu.  :bicycle:

FAbian23

PS: in Italia drepturile inseamna  o gramada de zerouri. Daca SKY-ul a renunat la ele inseamna ca miroase ceva pe acolo. Au altceva in plan.

#75
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

LR, on Oct 12 2005, 17:36, said:

... noway in RO  :nonobad: UEFA CL este la PROTV si TVR-ul asteapta dupa colt ;).
nimeni din €U nu mai transmite F1 in sistem PPV din cauza lipsei de audienta. F1 este transmis in mai toate tarile din €U de televiziunile nationale pt. a promova F1 in randul maselor din cate stiu eu si asta de comun acost cu uncle' Berny E. la cerearea sponsorilor. Ce rost are sa emiti in PPV cand aproape nimeni nu iti vede reclamele de pe masini si de pe circuit la TV?
Din cate s-a mai spus aici TVR2 a renuntat in a mai transmite basket din NBA din cauza slabei audiente... :(

... In schimb am mai spus-o si nu radeti ca e pe bune... Daca ar da o nunta de gipsyes in PPV la care sa cante De Vito si GutZa poate ca ar gasii clienti destui :naughty: din cauza ca se pare cam asta este nivelul de cultura al romanilor si asta le place  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>





Total de acord.    :puke:

#76
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

 LR, on Oct 12 2005, 16:36, said:

... noway in RO  :nonobad: UEFA CL este la PROTV si TVR-ul asteapta dupa colt ;).
nimeni din €U nu mai transmite F1 in sistem PPV din cauza lipsei de audienta. F1 este transmis in mai toate tarile din €U de televiziunile nationale pt. a promova F1 in randul maselor din cate stiu eu si asta de comun acost cu uncle' Berny E. la cerearea sponsorilor. Ce rost are sa emiti in PPV cand aproape nimeni nu iti vede reclamele de pe masini si de pe circuit la TV?
Din cate s-a mai spus aici TVR2 a renuntat in a mai transmite basket din NBA din cauza slabei audiente... :(

... In schimb am mai spus-o si nu radeti ca e pe bune... Daca ar da o nunta de gipsyes in PPV la care sa cante De Vito si GutZa poate ca ar gasii clienti destui :naughty: din cauza ca se pare cam asta este nivelul de cultura al romanilor si asta le place  :puke:


Off doamne, de ce ai iarasi dreptate? ...

#77
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
@yo8llx & @jano,
ceva noutati... sau ne lasati ''sa fierbem'', pana in decembrie? :D

#78
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

 rz, on Oct 20 2005, 14:33, said:

@yo8llx & @jano,
ceva noutati... sau ne lasati ''sa fierbem'', pana in decembrie? :D


NICI chiar-30.... CUM se afirma pe aici ci undeva pe linia PIETII atit la echipamente cit si la preturi-grile. In cursul lunii noiembrie vor fi publice mai multe date, TP-uri, grile program, etc.

#79
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Salut, @yo8llx, si bine ai revenit pe forum!

Nu stiu daca ai auzit/vazut, dar deja a aparut un zvon referitor la QTV... cica israelienii s-ar fi retras din afacere!
Sunt ''probleme'', sau e doar un zvon (la fel de ''serios'' precum si cel cu retragerea UPC din afacerea Focus)

Edited by rz, 31 October 2005 - 12:09.


#80
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

cica israelienii s-ar fi retras din afacere!

Macar bine ca sunt baieti destepti si au remarcat la timp tendintele pietei din RO ca altfel pateau ca in Israel ;).

#81
licapavel

licapavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.04.2005

 LR, on Oct 31 2005, 16:50, said:

Macar bine ca sunt baieti destepti si au remarcat la timp tendintele pietei din RO ca altfel pateau ca in Israel ;).


Dar ce au patit in Israel?Din cate stiu in Israel sunt doar 2 companii DTH si nu e lupta asa mare pentru clienti ca in Romania.

#82
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

 licapavel, on Nov 1 2005, 00:18, said:

Dar ce au patit in Israel?Din cate stiu in Israel sunt doar 2 companii DTH si nu e lupta asa mare pentru clienti ca in Romania.

Au incercat o concurenta la pachetul YES si au dat faliment dupa numai cateva luni.

#83
salento

salento

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 18.08.2005

 LR, on Nov 1 2005, 01:10, said:

Au incercat o concurenta la pachetul YES si au dat faliment dupa numai cateva luni.
Da dar YES-ul e al celor care lanseaza acum in Romania noua platforma.Israelienii nu s-au retras.
Sunt foarte multi cei care s-au saturat de cablisti si sunt dispusi sa plateasca mai mult chiar pentru calitate si continut.De ce credeti ca trebuie sa fie neaparat un serviciu pentru MASS MARKET?
Digi, Focus, Max vor fi maturati rapid.Cei care se leaga acum la cap cu contracte pe un an de zile la astia o sa regrete.

#84
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Da dar YES-ul e al celor care lanseaza acum in Romania noua platforma.Israelienii nu s-au retras

In Spatele YES este SKY UK & Rupert Murdoch si nu compania israeliana care vrea sa investeasca in QTV

Quote

Sunt foarte multi cei care s-au saturat de cablisti si sunt dispusi sa plateasca mai mult chiar pentru calitate si continut

Romanii s-au saturat de cablisti din cauza pretului ridicat si nu din alte motive... pe care le invoci tu acolo. Se vede cat de mult apreciaza romanii calitatea unui DTH prin numarul de abonati pe care ii are Focus.

Quote

Digi, Focus, Max vor fi maturati rapid.Cei care se leaga acum la cap cu contracte pe un an de zile la astia o sa regrete.

Pun pariu cu tine ca va fi exact invers ;). QTV va fi cel care va fi "maturat rapid" de pe piata... O sa mai vorbim in cateva luni ;).

#85
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
@LR: stai sa apara pe piata mai intai.

#86
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
NDS Reports Increase Subscribers and Middleware Deployments
NDS Group, which supplies open end-to-end digital technology and services to digital pay-television platform operators and content providers, reported an improvement in profitability resulting from growth in middleware and PVR technologies. Quarterly revenue was $144.5 million, up 2% year-over-year. Operating income was $35.7 million, up 41% year-over-year, and operating margin was 24.7%. Some metrics for Q3 compared to a year earlier:

Smart card deliveries numbered 5.5 million down from 8.9 million
Authorized cards additions were 1.8 million, down from 3.8 million
NDS now has delivered 58.5 million authorized cards
Middleware deployments for set-top boxes were 6.3 million, up from 0.4 million a year earlier
Cumulative set-top boxes now number 26.7 million
PVR deployments for set-top boxes were 0.3 million and the number of cumulative set-top boxes is now 1.7 million.
New Zealand's SKY Television is upgrading its digital broadcasting system using the latest versions of NDS's end-to-end solutions and has selected NDS PVR solution.
SkyLife (Korea Digital Satellite Broadcasting), with 1.8 million subscribers, has selected NDS's XTV technology for an integrated personal video recorder service anticipated to launch in mid-2006.
NDS and Philips have announced the production launch of new digital MHP terrestrial receivers.
Nickelodeon and NDS are continuing their 6 year relationship by signing a new contract for the ongoing development and delivery of interactive games.
Tandberg, Pace Micro Technology and MGt have joined forces with NDS to launch an end-to-end digital pay-TV solution, NDS VideoGuard Express, which is specifically designed for smaller and mid size cable and pay-TV operators.
DTH Television Grup, a leading digital satellite pay-TV broadcaster in Romania, currently broadcasting to over 690,000 digital subscribers, has signed a contract with NDS to deploy VideoGuard conditional access on DTH Television Grup's digital pay-TV platform.


Sursa:
http://www.converged...le.asp?ID=16460

#87
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

DTH Television Grup, a leading digital satellite pay-TV broadcaster in Romania, currently broadcasting to over 690,000 digital subscribers, has signed a contract with NDS to deploy VideoGuard conditional access on DTH Television Grup's digital pay-TV platform.

Ha ha ha ... nu ma mai pot oprii din ras :coolspeak: asta este cea mai buna poanta pe care am auzit-o anul asta. Deja zic au 690.000 abonati si ei nici nu au inceput emisia :naughty:

and btw... In Romania nici un DTH nu o sa aiba vre-o data 690.000 abonati din cauza CATV-ului care este foarte extins in comparatie cu alte tari din Europa.

#88
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Poate la atatia abonati viseaza ei... acum depinde si cu ce oferta intra pe piata, dar cifra aia nu cred ca va fi atinsa vreodata
Sunt curios cati abonati Digi ar renunta la abonamente, daca QTV vine cu ceva mai tentant... QTV, de la Digi TV trebuie ''sa fure'' abonati, acolo sunt cu zecile de mii :)

#89
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Poate la atatia abonati viseaza ei... acum depinde si cu ce oferta intra pe piata, dar cifra aia nu cred ca va fi atinsa vreodata

Daca dau vre-o doi ani pe gratis poate ca o sa ajunga la cifra aia ;)

Quote

Sunt curios cati abonati Digi ar renunta la abonamente, daca QTV vine cu ceva mai tentant...

Nici 5% din cauza ca romanul este foarte greu de convins sa renunte la ceva. El gandeste oarecum in felul urmator... "de ce sa dau cioara din mana pe aia de pe gard" (aici ma refer la marea masa a abonatilor GiGi TV care sunt de la tara si nu la cunoscatorii din oras care sunt procentul de 5% de care vorbeam ca probabil ar trece pe QTV daca ar fi o oferta mai buna).

Edited by LR, 03 November 2005 - 14:11.


#90
_frodo

_frodo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.11.2005
Pe ce satelit o sa emita?Sa se gandeasca si la romanii care sunt plecati afara.Majoritatea dintre ei au luat Gigi.Majoritatea abonatilor o sa fie dintre cei plecati afara.E ca o mina de aur pt ei.Cine s-a miscat mai repede au avut de castigat.Ganditi-va si la treaba asta.Deci pt ce-i care sunt afara sunt doua variante acum:Gigi si Max.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate