Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Recomandare achizitie TV LED!

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

View Postb2tu, on 2nd February 2012, 12:45, said:

Apropo's de garantia de 5 ani.............nu mi-am luat niciodata vreun produs pentru garantia oferita, ci pentru ce stie sa faca sau pt. nevoile pe care mi le satisface acel produs..............
Recomand sa pui in balanta ce iti doresti de la un TV: cat timp te uiti la un TV, ce emisiuni urmaresti, doresti sa ai si un sunet "de calitate" la un TV, cat costa, etc....... si pe urma te uiti la garantie....
Chiar, ce ti-ai luat pana la urma?????

Nu te lua dupa mine,..........asa gandesc eu.....fa ce-ti recomanda sufletul si buzunarul........
Numai bine!
Poi tocmai, eu nu prea mai uit la TV, l-am luat pt junior sa-i mai pun un desen animat, o muzica pe usb si sa mai vad si eu un film din cand in cand. Nu vroiam nava spatiala. Iar acea garantie de 5 ani am zis ca au dat-o pt ca sunt siguri de produsul lor. Ce-i drept imaginile erau impecabile. Pana la urma am luat un Horizon de la emag sunt multumit de el, la inceput ma jena faptul ca are un backlight bleed(care se observa doar pe fundal negru cand e intuneric complet in camera) dar m-am mai consolat cand am vazut si Samsung cu asa ceva :)

#20
multimediacompany2005

multimediacompany2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 08.08.2005
poate este tarziu... dar util.
cele mai multe tv hyundai sau cel putin cele de la noi.... nu exista oficial. nu gasesti un site al producatorului... adica AUDIO BRONX Oadea. nu raspund la mail-uri, mai mult, sunt sublicentiate de VESTEL catre ei. am dubii mari ca sunt cu marca legal folosita de ei, intrucat sunt "fericitul" posesor al unui hyundai 19hyl80a... care are atat carcasa cat si softul (aspect interfata si versiune) cu finlux de 19" televizorul finlux... ca si hyundai, comercializate de metro, asemanarea... mai mult decat asemanare, am observat-o in momentul in care am primit finlux-ul, comandat on-line de la metro. metro... deocamdata, cauta explicatii pentru asta...

#21
multimediacompany2005

multimediacompany2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 08.08.2005
am schimbat hyunadi-ul. metro a oferit la schimb un model samsung 22d5003. si surpriza, asa am aflat ca toshiba (produse la craiova), hyundai, si multe altele... nu prea sunt digitale. pe samsung vad canalele rds digitale (fara hbo si digi film, fiind codate), hyundai nu gasea canalele pe digital. pe samsung vad canalele hd, pe decodorul rds nu le vad, neavand pachetul cu hd

#22
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
despre Toshiba 22BL712G ce spuneti? http://verbitel.ro/t...12g-led-tv.html

Edited by hristash, 23 February 2013 - 20:11.


#23
multimediacompany2005

multimediacompany2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 08.08.2005
nu recomand toshiba, vestel, hyundai... au acelasi soft. cu softul adus la zi... si nu a gasist din 198 programe digitale, nici macar 1

#24
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
De TV-urile Vichi stiti ceva? Vad ca au un pret foarte bun iar daca se comporta ca Horizon as fi mai mult decat multumit.

#25
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. Si eu sunt in cautarea unui TV LED. Si nu-mi permit sa dau asa multi bani pe marci consacrate deocamdata. Am descoperit  HORIZON si VINCHI, sunt in dubi ce sa aleg?

#26
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Intrebati aici: http://forum.softped...-tv-uriplayere/

Edited by Kint, 09 January 2014 - 18:57.


#27
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

View Poststiinta_craiova, on 09 ianuarie 2014 - 17:50, said:

Salut. Si eu sunt in cautarea unui TV LED. Si nu-mi permit sa dau asa multi bani pe marci consacrate deocamdata. Am descoperit  HORIZON si VINCHI, sunt in dubi ce sa aleg?

Daca iti iei VINCHI sa-mi zici si mie daca esti multumit de el, am sapat tot netul dupa firma asta si n-am gasit nimic, ma tenteaza mult datorita pretului.

#28
bdorin83

bdorin83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.03.2010
Am achizitionat Vinchi, deci ii bunicel dar nu ma uit mult la tv il folosesc doar pentru un SMART BOX + Receiver HD + MediaPlayer HD, faza ii ca daca vrei sa le legi pe toate astea 3 prin HDMI nu prea poti si acolo pierzi semnalul, are doar 1 HDMI, ce sa zic ii LED, nu are CI+ doar CI deci nu ii bun pentru RDS, are DVB-C si DVB-T incoroporat, prinzi posturile HD care sunt date gratis de RDS.Ideea a fost am observat 2 BUGURI la el: 1) cand muti de pe DIGITAL TV pe HDMI sau invers cateodata mai imi dadea No Signal trebuia inchis si iar redeschis tv-ul 2) sunteul nu prea se aude klumea se aude asa ca si dintr-o cutie de conserva.

Eu nu l-am tinut mult ca l-am si dat cadou, ma gandesc in viitor la un SAMSUNG sau LG pentru calitatea imagini etc, recomand si sa aveti minim 2 HDMI-uri sau chiar 3, dai un ban mai mult pe un SAMSUNG sau LG dar nu mai cumperi dupa aia daca ai nevoie un HUB de HDMI care costa in jur de 200 de lei daca vrei sa ai calitatea la tv.

#29
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
Ce trebuie sa aiba TV sa fie bun pt RDS ?

#30
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,420
  • Înscris: 06.11.2014
Tuner DVB-C si CI+. In ziua de azi, cam orice tv are asa ceva, inclusiv chinezariile vandute prin hypermarket.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate