Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Recomandare achizitie TV LED!

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Salut,
Vreau sa-mi iau un TV Led intr-un buget ceva mai mic cu o diagonala de 56cm. Am gasit un Hyundai Led la 620Ron cu o garantie de 5 ani cica. Ce stiti de acest producator? Sunt bune de ceva aceste TV-uri?(m-a incantat foarte mult garantia de 5 ani, trebuie sa recunosc). Astept parerile celor mai experimentati sau ale celor care detin asa ceva.
Multumesc anticipat!

#2
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
aia fac masini si nici alea prea bune

nu iti recomand aceasta firma

#3
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Culmea ca si la masini tot 5 ani dau. In legatura cu televizorul, daca nu mai poti sa mai pui diferenta pana la un Samsung sau LG, atunci ia-l.

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
daca are 5 ani garantie, nici aia n-or fi idioti s-o dea de pomana. or sti ei pe ce se bazeaza.

oricum, la banii astia, in 5 ani si-i scoate lejer. eu am doua CRT-uri Hyundai, cu 11AK30 la baza. merg de +5 ani fara probleme, unul singur a facut odata pe nebunu' cand l-am mutat de pe o masa din cauza unei lipituri reci pe care am rezolvat-o rapid, mai mul a durat sa dau capacul jos si sa-l pun la loc...daca ai gasit Hyundai, eu iti recomand firma asta, folosesc piese de calitate in aparatura lor din ce am vazut in sculele in care am umblat.


@reventon: hai sa nu amestecam ciorba cu desertul...

#5
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Am un led Hyundai de 22 si sunt multumit de el, tinand cont de pretul lui.

#6
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Multumesc mult pentru raspunsuri, mai gasisem un Eboda la 739Ron cu o diagonala 58cm dar toti se plang de sunet ca e foarte prost, la hyudai cum e sunetul?

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
De ce nu mai strangi tu niste bani si iti iei ceva mai mare? La diagonalele astea nici nu se pot numi televizoare, sunt mai degraba monitoare. Am in dormitor  un "televizor" de 22 inch (55cm) si il urmaresc de la distanta de 2 m si un pic si iti pot spune ca este tare mic.

#8
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Acum da, ca esti inconjurat la tot pasul de televizoare mari, cat mai mari.Insa, acum 5-10 ani ti se parea tot asa mic? :)

#9
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Lumea a evoluat, tehnologia a evoluat de in ultimii x ani si tehnologia s-a ieftinit.

Edited by atupi, 11 January 2012 - 10:29.


#10
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Nu-mi place sa arunc banii pe mofturi cu diagonale de 100+cm si sa fie nush ce firma, nici nu ma uit foarte mult la TV insa l-am luat sa mai rulez din cand cand si cate un film. Si ca sa investesc 2000ron pt ca ma uit la tv la stiri si cate un film......
TV-ul l-am achizitionat, in showroom la proba mi s-a parut ca se aude cam incet dar am zis ca e din cauza spatiului fiind mare si deschis. Il probez acasa si va zic.

#11
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 15.02.2010

 TheGrudge, on 11th January 2012, 10:10, said:

Acum da, ca esti inconjurat la tot pasul de televizoare mari, cat mai mari.Insa,  acum 5-10 ani ti se parea tot asa mic? :)
Iti dau si eu o parere. Cele de atunci 5-10 ani, ecranul era in format 4/3 si la diagonala de 55 cm ecranul  nu ni se parea asa de mic ca acum.
Cele de acum au formatul 16/9, is mai turtite si mai lungi in lungime. Si binenteles ca personajele din imagine is mai mixorate pe formatul 16/9 comparativ pe format 4/3. Binenteles ca astai normal.
Cele de atunci nu se aseamana cu cele de acum la diagonala imaginii.

Edited by Danutz2029, 12 January 2012 - 00:19.


#12
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Revin, diagonala de 56 de cm e suficienta pt o distanta de 3-4m, imaginile sunt redate foarte bine, am bagat si un film full HD 1080p se vede superb insa are o mare belea desi pe cutie se lauda cu un sunet "clear&surround", sunetul este sub orice critica, se aude de parca am dat boxele la maxim si distorsioneaza, zumzait(pana si pe difuzorul telefonului se aude mai bine muzica si nu am decat un amarat de nokia 3500clasic.) Mai are o problema cu redarea filmelor de pe stick, mi-a intrat pe stick, mi-a gasit toate fisierele iar cand am dar sa rulez un film s-a blocat complet, a trebuit sa-l scot din priza.
La cum se vad imaginile pe el mi-as fi dorit sa nu fie problema cu boxele si as fi trecut peste problema cu usb-ul. Tipic celor de la Hyundai, fac produsul 80% bun, am lucrat in domeniul auto la ei, masinile ok insa in cateva sute de km aveai de schimbat bucsele si amortizoarele pe spate, de parca nu-si doresc sa te bucuri de produsul lor.
Maine ma duc sa returnez TV-ul si sa ma orientez spre alt producator. Inca o data pacat de imaginile impecabile pe care le scoate, nu pot sa-mi dau seama de ce s-au zgarcit la boxe :ciocan:

#13
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
De Horizon ce parere aveti?

#14
Baronu666

Baronu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 21.11.2005

 maladetz1, on 13th January 2012, 22:53, said:

De Horizon ce parere aveti?

Vrei prastie sau TV?

#15
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.12.2010

 maladetz1, on 13th January 2012, 22:53, said:

De Horizon ce parere aveti?
Mai uitate si tu pe tot forumul ! Vezi discutii de marci de tv HAZLII ?

#16
djseby

djseby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.12.2005
maladetz1 tu ce model de tv ai luat? din cele aparute la metro/selgros in ultima vreme?

#17
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 djseby, on 18th January 2012, 00:18, said:

maladetz1 tu ce model de tv ai luat? din cele aparute la metro/selgros in ultima vreme?
Luasem un Hyundai de la seelgros care la calitatea imaginii era impecabil insa avea probleme mari cu sunetul si usb-ul care se bloca, l-am returnat si mi-am luat banii. De ce intrebi?

#18
b2tu

b2tu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 20.12.2005
Apropo's de garantia de 5 ani.............nu mi-am luat niciodata vreun produs pentru garantia oferita, ci pentru ce stie sa faca sau pt. nevoile pe care mi le satisface acel produs..............
Recomand sa pui in balanta ce iti doresti de la un TV: cat timp te uiti la un TV, ce emisiuni urmaresti, doresti sa ai si un sunet "de calitate" la un TV, cat costa, etc....... si pe urma te uiti la garantie....
Chiar, ce ti-ai luat pana la urma?????

Nu te lua dupa mine,..........asa gandesc eu.....fa ce-ti recomanda sufletul si buzunarul........
Numai bine!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate