Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Digi Net Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
dragosmurgescu

dragosmurgescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.12.2006
salut!

am si eu o intrebare, in ce data a lunii intra acel trafic de 5 GB pt ca luna trecuta i-am folosit pe toti si am viteza de 128 kb/s, dar cum acum suntem in 03.11.2013 si eu am folosit acei 5 GB in octombrie normal ar trebui ca de la 1 noiembrie sa ii am iar pe acei 5 GB, sau nu? si mai am o intrebare, cum pot sa aflu cat consum din acei 5GB ?

Multumesc!

#56
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Variaza de la abonat la abonat, e de regula data de emitere a facturii, 25 ale lunii in cazul meu. Modemul ZTE are un jurnal de date.

#57
xpedia

xpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 21.08.2013
Salut,

Unde gasesc setarile pentru internet Digi,  telefon Allview A5 duo ?

Multumesc

#58
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Singura setare este APN-ul:
abonament - internet
   prepay - ppinternet

#59
xpedia

xpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 21.08.2013

 baducu, on 04 noiembrie 2013 - 16:50, said:

Singura setare este APN-ul:
abonament - internet
       prepay - ppinternet

Multumesc

#60
tm_denis

tm_denis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 03.01.2012
as vrea sa stiu si eu daca este o optiune ceva sa vad cati gb mai am la netu asta mobil de la digi

#61
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
In Join Air la Jurnal de date.

Acolo vezi cati GB ai papat nu cati mai ai, trebuie sa stii si ziua lunii in care ti se reseteaza traficul, o afli de la RC.

#62
liviodelivio

liviodelivio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2007
Salut!

As dori sa stiu de la cineva care foloseste stick-ul digi mobil daca merge bine skype-ul pe el ?
Si poate stie cineva daca performanta stickului tine si de faptul ca stickul va fi folosit in provincie (oras mic) sau numai de acoperire?

Multumesc!

#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Skype-ul s-ar putea sa aibe probleme la partea de upload pentru ca nu avem HSUPA ci doar acel 0,36. De asemenea, dupa ce epuizezi 5 GB cu 128 kbps Skype se transforma in Skuipat.

Fiind oras mic se poate sa mearga mai bine decat in orasele mari, mai putina aglomeratie pe spectrul radio.

#64
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011

 Neaceasca85, on 13 ianuarie 2014 - 01:42, said:

Skype-ul s-ar putea sa aibe probleme la partea de upload pentru ca nu avem HSUPA ci doar acel 0,36. De asemenea, dupa ce epuizezi 5 GB cu 128 kbps Skype se transforma in Skuipat.

Fiind oras mic se poate sa mearga mai bine decat in orasele mari, mai putina aglomeratie pe spectrul radio.
Alta duma Olteneasca, sau mai bine zis Slătineană :naughty:, "Skuipat" :lol:
La mine merge perfect o convorbire pe Skype cu Digi Mobilul, am 4 liniute semnal. :D

#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Eu pocisem deja in mintea mea cand vedeam sigla aia mare in Skuype, dar Radu Erdely din Dr. Taberei scria de Zvartoshu ca "...ii tot ziceam pe Skuipat aka Skype, lasa dracu dipolul ala de 50 Mhz si treci la antene serioase". Posted Image  Deci duma e una bucuresteana citita de mine pe forumuri.

#66
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Stie cineva ce model e ultimul tip de modem usb de la rds?

#67
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
depinde de zona si noroc. ai de ales intre huawei si zte de cele mai multe ori.

#68
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006

 carmenclara1, on 13 ianuarie 2014 - 04:24, said:

depinde de zona si noroc. ai de ales intre huawei si zte de cele mai multe ori.

Si care ar fi mai bune ZTE sau Huawei? Totusi care-s ultimele pe care le da RDS?

#69
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Uneori e posibil sa primesti stick-uri mai vechi, dintre cele pe care altii le predau la incheierea contractelor.
Din pacate, cum spunea si carmenclara1, modelul diferea nu numai de la localitate la localitate, dar si chiar in aceeasi localitate, pot fi, daca-s sedii diferite, modele diferite. Asa ca mai bine te interesezi la unul dintre sediile cele mai apropiate de tine.
Asta e :( nu exista ceva centralizator central public, iar daca suni la relatii cu clientii la fel iti zic si ei, pe loc nu-ti pot raspunde, ci te indruma la sediul la care te intereseaza.
Oricum, RDS-ul a oferit, din cate imi aduc aminte, doar modele de la doi producatori: ZTE si Huawei.

Edited by Ciubex, 13 January 2014 - 10:16.


#70
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006

 Ciubex, on 13 ianuarie 2014 - 10:15, said:

Uneori e posibil sa primesti stick-uri mai vechi, dintre cele pe care altii le predau la incheierea contractelor.
Din pacate, cum spunea si carmenclara1, modelul diferea nu numai de la localitate la localitate, dar si chiar in aceeasi localitate, pot fi, daca-s sedii diferite, modele diferite. Asa ca mai bine te interesezi la unul dintre sediile cele mai apropiate de tine.
Asta e Posted Image nu exista ceva centralizator central public, iar daca suni la relatii cu clientii la fel iti zic si ei, pe loc nu-ti pot raspunde, ci te indruma la sediul la care te intereseaza.
Oricum, RDS-ul a oferit, din cate imi aduc aminte, doar modele de la doi producatori: ZTE si Huawei.

Stiu si eu toate astea, tocmai de aia intrebam ca sa vad de care sa accept, pentru ca sunt si reconditionate si mi s-a oferit din ala dar am refuzat. Si ZTE si Huawei sunt vreo cateva dar m-ar fi interesat cele cu viteze de 21.6 Mbps download, din astea voiam sa stiu care-s ultimele pe care le furnizeaza RDS. Stiu ca dadeau E3131 de la Huawei si MF667 de la ZTE. Acum au altele noi?

#71
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu intrebam deoarece am facut cerere sa-l schimb pe cel de 7.2 (zte mf 110). Pe un poster din sucursala era unul alb. Presupun ca n-or fi atat tampiti incat sa-mi dea unul la fel ca cel predat. 😊

#72
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Huawei E3131 de 21.6 Mbps si ZTE MF667 tot de 21.6 Mbps sunt ultimele modele de stick-uri.

Ambele stiu 3G pe 2100/900 Mhz.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate