Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...
 Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++
 Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 

Program scratch

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Magnum22

Magnum22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2004
Cine ma poate ajuta si pe mine? Folosesc n programe de muzica (creare, efecte etc.), as vrea un program professional cu care sa pot face scratch-uri (high quality), un fel de simulator de platane sau ceva asemanator. Dar sa fie foarte complicat si sa realizez ceva. Am gasit niste "chestii" cu care faceam "scratch-uri". Pana acum nu am gasit nimic de care sa fiu multumit. Dak se pricepe cineva sau dak a lucrat cineva cu asa ceva, please help me!!!

#2
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005
virtual DJ

#3
nydaz

nydaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 05.04.2005
The_Napster vrei sa zici ATOMIX Virtual DJ  :)

Da programul este frumos, iti arata si platanele  :w00t:

#4
Magnum22

Magnum22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2004
Atomix Virtual Dj 3.02 (ultima versiune) il am cu f multe efecte si sunete. Si e bunicel, dar scrach-urile nu prea le face cum ar trebui sa sune un scratch adevarat.  Mi-ar trebui ceva mai professional. Adik dupa cum am zis un fel de simulator de platane (ceva mai bun de Atomix Virtual Dj). Apropos, am un fisier (o banca de sunete),  plugsounds.dat. Este dupa cum vedeti un dat. Cu ce as putea sa extrag sunetele din el sau sa-l converstesc cumva (pt a extrage sunetele din el).

P.S.> Fisierul dat nu este un fisier video, este o banca de sunete.

#5
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005

nydaz, on Oct 6 2005, 22:19, said:

The_Napster vrei sa zici ATOMIX Virtual DJ  :)
Da programul este frumos, iti arata si platanele  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

my bad   :coolspeak:

#6
comerciant

comerciant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.08.2005
De unde pot downloada atomix mp3 moka???
Multumesc

#7
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
http://otsturntables.com/

#8
Xpiral

Xpiral

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 08.01.2004
nu cred ca potzi face un scratch numai soft fara ceva hardware pt ca iti trebe shi crosfade.adik nu t astepta sa sune bine un scratch cu mouseu shi cosfade d la tastatura d asta exista hardware.  Vdj-ul suna perfect la scratchuri scratchuri cu o consola hard pt asta e facut nu ca sa t joci cu mouseul.

Edited by Xpiral, 24 January 2006 - 19:42.


#9
bsavantu

bsavantu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 27.11.2006

View PostMagnum22, on Oct 6 2005, 21:49, said:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Folosesc n programe de muzica (creare, efecte etc.), as vrea un program professional cu care sa pot face scratch-uri (high quality), un fel de simulator de platane sau ceva asemanator. Dar sa fie foarte complicat si sa realizez ceva. Am gasit niste "chestii" cu care faceam "scratch-uri". Pana acum nu am gasit nimic de care sa fiu multumit. Dak se pricepe cineva sau dak a lucrat cineva cu asa ceva, please help me!!!
Da-mi add la "bsavantu" si vb.

#10
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,220
  • Înscris: 10.04.2006
Daca voi vorbiti de Virtual DJ cand omul vrea ceva foarte complicat si profesional, e clar :lol:

#11
Attreyu

Attreyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2006
Cumpara-ti scule

#12
smil3y

smil3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.12.2006
Incearca ceva din seria eJay DANCE eJay saui HIPHOP eJay ...programele st destul de complicate ... da daca stai sa le studiezi merge...

#13
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,220
  • Înscris: 10.04.2006

View Postsmil3y, on Dec 12 2006, 18:03, said:

Incearca ceva din seria eJay DANCE eJay saui HIPHOP eJay ...programele st destul de complicate ... da daca stai sa le studiezi merge...
Faza zilei :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:
Ejay programe complicate?  :roflmaofast:
Ejay sunt pentru kinderi , daca vrei ceva pentru scratch uri, ia-ti un mixer si un cd player si gata .

#14
catzy

catzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.02.2006
daca vrei neaparat scratch din soft si sa te si chinui pe deasupra, instaleaza fruity loops si foloseste wave traveler. mie unu, mi se pare stupid de greu pana nimeresti ceva, dar daca iese, seamana cat de cat a scratch

#15
IvanC

IvanC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.12.2006
ceva complet chiar gasesti la www.rane.com

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate