Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Sudura in bloc motor tractor u650 M

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
andreyy_007

andreyy_007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.12.2010

 raul_16nic, on 29th November 2011, 20:41, said:

era fisurat in spatele pompei de injectie

da egzact de la pompa de injectie pana la electromotor

Edited by andreyy_007, 29 November 2011 - 21:43.


#20
armandoaxinia

armandoaxinia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 13.03.2011

 andreyy_007, on 29th November 2011, 21:17, said:

da egzact de la pompa de injectie pana la electromotor
Daca fisura este orizontala nu-ti mai bate capul schimba blocul ,nu va rezista sudura altfel cheltui niste bani in plus pe ulei ,garnitura de chiulasa,plus munca la greu.

#21
andreyy_007

andreyy_007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.12.2010

 armandoaxinia, on 30th November 2011, 08:49, said:

Daca fisura este orizontala nu-ti mai bate capul schimba blocul ,nu va rezista sudura altfel cheltui niste bani in plus pe ulei ,garnitura de chiulasa,plus munca la greu.

Fisura este verticala , oricum nu mai incerc nimic, schimb blocul motor, poate gasesc un bloc bun  :thumbup: :peacefingers: :deadtongue:

#22
sheb

sheb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.06.2008
mie mi-au facut niste baieti care lucrau la o firma de intretinere camioane. trebuie aparat special pt fonta. aveam o gaura de aprox 10 pe 10 cm in bloc, pe unde mi-a "iesit" pistonul...a costat cam 100 de euro, dar nu s-a etansat perfect decat dupa ce am dat cu poxipol deasupra:)

#23
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012
Salut sheb , am reusit sa-l lipesc cu o solutie numita bison.Din primavara pana acuma nu a mai dat apa , sper sa ma tina mai mult , dak nu il lipesc iar , spartura mea era de la apa.

Edited by andrey_96, 27 September 2012 - 19:29.


#24
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Foarte bine ca ai gasit solutia Bison dar spunene si noua numele sau eventual o poza pentru cine are necazuri de genul cu blocul motor.

#25
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Depinde de locul fisurii, de lungimea fisurii, etc!
Merge si poxipol pentru fisuri mici: aplicat cand blocul motor e cald (fisura sa fie dilatata),
straturi subtiri (mai multe straturi) si se aplica doar pe exterior (in interior exista pericolul
ca microparticule de poxipol sa pice in baia de ulei si sa fie antrenate in circuit).

#26
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,716
  • Înscris: 30.07.2003
Probabil e vorba de Bison Epoxy Metal
Dureaza cel putin o zi pana cand poti sa folosesti unealta, dar lipeste foarte bine.

#27
geo12

geo12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2014
AM SI EU UN BLOC MOTOR FISURAT INTRE CILINDRI SE POATE SPARGE GARNITURA DE CHILUASA DIN ACEASTA CAUZA E TRACTOR ROMANESC UTB 650

AM SI EU UN BLOC MOTOR FISURAT INTRE CILINDRI SE POATE SPARGE GARNITURA DE CHILUASA DIN ACEASTA CAUZA E TRACTOR ROMANESC UTB 650

#28
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Eu la tractor am folosit otel lichid, era parca 20 de lei , fisura e putin spus ce aveam eu ... intra mana pe jumatate acolo..Posted Image)

Am folosit o sita ca un fel de gard ff fina si am pus mai multe straturi de solutie din asta...apoi dupa un timp am aflat de Poxilina care e mult mai buna. se vede cate un strop de apa cand e cald motorul , cand se dilata dar dupa o zi de lucru seara cand ma uit la apa daca scade 1 cm, hai 2...si aia sunt in gura busonului de la radiator,   o nimica toata!!

Ideea mi-a dat-o un meserias care mi-a spus ca folosea la combine care aveau fisurat blocul si ca tine si uite ca tine si la mine!!

Edited by Azm2011, 11 April 2014 - 17:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate