Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

Optimizare 4 keyworduri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
tori7

tori7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 09.03.2009
Salutare,
am o intrebare pentru cine are experienta in domeniul optimizarii SEO:

Am 4 keyworduri si vreau sa dezvolt un site pe baza lor.

Intrebarea mea este: cum sa optimizez?

1. Sa includ cele 4 keyword. in titlul homepage-ului?
Exemplu:
site: AutoBccc.ro;
Titlu: Auto Sh, Auto Noi, MAsini avariate, Masini clasice

sau

2. sa includ cele 4 keyworduri in pagini separate si sa le optimizez in pagini separate?
Exemplu:
site: AutoBccc.ro;  
Titlu: AutoBccc;  
Titlu pagina 1: Auto Sh
Titlu pagina 2: Auto Noi
Titlu pagina 3: MAsini avariate
Titlu pagina 4: Masini clasice

Sper ca ati inteles ce doresc sa intreb...  :)

Astept pareri...
Va multumesc anticipat.

Edited by tori7, 25 October 2011 - 07:32.


#2
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
2

#3
tori7

tori7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 09.03.2009

View Postw3room, on 25th October 2011, 09:42, said:

2

Mersi w3room.
De ce 2?

#4
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Eu te sfatuiesc sa folosesti si 1 si 2 si sa faci articole cat mai mult despre key respective si in timp o sa vezi rezultate ;) dar fa articole de calitate.

Daca pui in titlu si google vede ca si in pagina se regasesc acceleasi key atunci e prefect ;). O zi buna

#5
alwaysme_u

alwaysme_u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2012
Recomand acelasi lucru.
nu sunt webmaster  nici webdesigner, nici SEO-ist, insa imi fac singur site-urile si pe acesta metoda am obtinut rezultate bune, chiar si in top 3, pe unul din cuv cheie cu 23 de milioane de rezultate in googe cu chrome...
sfatul meu: principalul cuvant cheie pe toate paginile, iar ptr celelalte cuv cheie, pagina separata, cu folder pe cuvant cheie si pagina de index pe ea...

Asta este parerea mea de amator, bazata pe propria experienta.

Bafta!!!!

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
1 si 2.

1 pentru ca e important sa ai toate keywordurile puse pe homepage.

2. Daca ai de exemplu pagina domeniu.ro/auto-sh, cu keyword "auto sh, second-hand, etc", si daca bagi si in titlul "vanzari auto second hand" te ridica mult.

Tine cont ca metodele de seo onsite sunt foarte complexe si conteaza in proportie de 10-15%, unii zic ca chiar deloc, si ca google indexeaza continutul si nu se mai uita la meta tag.

Pentru inceput conteaza foarte mult si domeniul pe care il ai, ca sa te ridici destul de rapid pe o piata cu concurenta asa de mare, te ajuta daca ai macar un cuvant cheie in domeniu.

Recomand: http://www.searcheng...d-results/5966/

Multa bafta !

#7
wetkiss

wetkiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.04.2008
M-am lovit si eu de problema asta si ma bucur ca am gasit un raspuns aici. Dar am o alta intrebare
Am vazut ca desi expertii SEO recomanda un singur H1 pe prima pagina, chiar la ei am vazut H1 de mai multe ori in homepage. Asa ca m-am gandit sa aplic si eu metoda asta la un site. Luand cazul de fata, h1 in homepage ar fi de 4 ori: Auto Sh, Auto Noi, MAsini avariate, Masini clasice. Voi ce parere aveti despre asta?

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu zic sa mergi pe varianta 2.
Nu vad cum te-ar putea ajuta varianta 1 in care faci o varza completa.
PLus ca sperii si vizitatorii cu titlurile alea, titlurile trebuie sa le faci sa atraga si clickuri.

Poti sa folosesti <h1> si in loc de <p> ca tot nu te ajuta cu mare lucru daca abuzezi de el.
Pune <h1> mai bine vanzari masini sau anunturi masini
iar in h2/h3 deja poti sa detaliezi mai mult: anunturi masini noi, etc

Avand in vedere ca pt. acele cuvinte concurenta este destul de mare, poti sa incerci sa te extinzi mai mult si sa mergi pe cuvinte de nisa
EX: audi sh, dacia sh, bmw second, bmw sh etc

#9
wetkiss

wetkiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.04.2008
Nu am analizat asa mult cuvintele cheie ale lui, si m-am raportat mai mult la situatia mea. In cazul meu, am un site de prezentare pentru o firma care distribuie  papetarie-birotica- accesorii it si baterii. Deci, fata de situatia cu masini de mai sus, sunt chiar 4 keyworduri diferite    :confuzzled:   In cazul asta nu s-ar potrivi mai bine 4 H1 in homepage?

#10
webs73

webs73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2012
Va salut si cu ocazia asta adaug si eu un anunt pentru cei interesati de SEO. Detin metodele sigure pentru a urca un website pe prima pagina Google in cel mult 3 saptamani. Pentru a va convinge, puteti sa-mi lasati un mesaj pe ID: webmasterg73  , Observ ca sunt atatea polemici si certuri pe acest subiect SEO, va chinuiti cu fel si fel de metode deplasate si total gresite pentru a va urca website-ul pe prima pagina in motoarele de cautare :) , simplu si nimic mai SIMPLU. As posta aici o metoda si cateva dintre site-urile facute de mine care sunt TOATE pe prima pagina si nu vor mai cadea de-acolo prea curand. Unele le tin pe prima pagina chiar de mai bine de 1 an :) Astept doritorii sa se convinga. Va multumesc si ...apropo, nu este aroganta ci mai degraba descretirea mintilor luminate in ale SEO si Web Design-ului....Firme care cer bani grei pentru asta si defapt ei nu sunt in stare sa urce un website macar in pagina 3 :)...

#11
razvan_shop

razvan_shop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.02.2008
daca e concurenta, poate ar trebui ceva original

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate