Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Comanda Sportsdirect.com

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#163
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Diferenta e la cursul valutar.

#164
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011

View PostManasu, on 31 ianuarie 2017 - 21:25, said:


Cum poti fi multumit, daca nimic din ce-ai comandat nu ti s-a potrivit?!
Asteptam impresii de la viitoarea comanda. :)

Am venit cu un post suplimentar apoi. 2 imi sunt bune, le intinsesem la maxim, iar unul imi este lung. Sunt multumit pentru ca tricourile imi vin bine la umeri si ca largime, iar tricoul lung va fi scurtat. Vesta o dau unui prieten si imi recuperez banii, deci no problem :)

Astazi imi vine comanda data lunea trecuta. E la curier dhl, face kilometri prin Bucuresti. O sa revin cu impresii dupa ce ajunge coletul.

View Postbolobocioan66, on 04 februarie 2017 - 14:28, said:

tocmai am facut comanda la sportsdirect prin paypal cu viza electron.si cred ca am fost taxat in plus. cu tot cu livrare 110.64 GPB
am fost la bancomat si mi sau retras 600ron . in plus mia aparut o chitanta de confirmare de la sports direct ceva de genu ''Thank you for ordering via Sports Direct Romania.''(sper ca nui vb de ceva intermediar????)

E mult.  Eu la 105,44 euro am platit aproape 480 lei, cu visa, banii fiind virati din cont bcr.

Edited by corcodel10, 07 February 2017 - 13:30.


#165
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi ca el a platit in lire, nu euro.
La cursul zilei BNR, 110.64 GBP = 576.44 RON.

#166
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011
Da. My bad. Apoi mi-am dat seama ca interpretasem gresit si nu am mai avut acces la telefon ca sa modific.

#167
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011
Revin. Mi-a venit comanda:
- 4 bluze comandate pentru mine, 2 marimea S si 2 marimea M. O bluza M de la Lee Cooper imi este lunga, celelalte 3 (2 S si 1 M) sunt de la Pierre Cardin si,  ciudat, toate 3 imi vin perfect.  Bluza lunga o dau cadou unui var, am rezolvat :)
- 1 pereche de papuci Lee Cooper, 43 marimea, imi sunt mari - 3 euro, mare fas
- 1 bluza dama marimea S de la Lee Cooper - ii vine perfect
- 3 bluze marimea M de la Lee Cooper (vrute de un amic) - cu siguranta ii vor veni bine prietenului meu, el fiind mai inalt decat mine.

#168
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 25.12.2016
corcodel10 este unul din cei mai optimisti cumparatori, imi place ca "rezolva" totul rapid si cu mult altruism: ce nu se potriveste pentru el ajunge la un var mai gras, la un amic mai inalt, pe la un vecin mai slabanog, etc. Posted Image
In locul acestor oameni, eu l-as incuraja constant pe corcodel sa cumpere de pe sportsdirect, ba chiar i-as trimite pe mail ofertele zilnice.Posted Image

#169
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,233
  • Înscris: 12.12.2011
Da tu crezi ca eu nu imi recuperez banii? Degeaba nu le dau, practic le bag pe gat produsele 😂😂

Ia zi, nu vrei o pereche de papuci de plaja, marimea 43?😎

Edited by corcodel10, 07 February 2017 - 19:33.


#170
turcuvalentin

turcuvalentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2017
Salutare!
Vă rog frumos îmi poate spune cineva cum pot schima o adresă de livrare? După ce am plasat comanda.
Prima adresă mi-a completat-o automat și am dat la a doua adresă, pe aceea am completat-o bine dar pe aceea mi-a luat-o ca și adresă de facturare.
Mulțumesc anticipat!

Edited by turcuvalentin, 28 February 2017 - 22:11.


#171
turcuvalentin

turcuvalentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2017

View Postturcuvalentin, on 28 februarie 2017 - 22:01, said:

Salutare!
Vă rog frumos îmi poate spune cineva cum pot schima o adresă de livrare? După ce am plasat comanda.
Prima adresă mi-a completat-o automat și am dat la a doua adresă, pe aceea am completat-o bine dar pe aceea mi-a luat-o ca și adresă de facturare.
Mulțumesc anticipat!


#172
gerabossy

gerabossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2009
Buna ziua !

Am si eu o nelamurire in legatura cu sportsdirect .
Am comandat periodic de la ei, dar ultima comanda a fost anul trecut in august. Acum cand am plasat ultima comanda, am observat ca nu mai livreaza DHL ci BARLIN, care defapt recontracteaza catre wnDirect, care si ei recontracteaza catre eCont express, care ... una peste alta maine e termenul limita si pauza, am fost informat ca nu am nici-o sansa sa primesc coletul.

Cine sunt Barlin astia ? De ce intarzie comanda cu ei ? Cine imi livreaza concret coletul si mai ales cand, in Timisoara ?!

Multumesc anticipat !

#173
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Barlin e un intermediar ce se ocupa de expedieri, tot astia trimiteau si cand lucrau cu dhl... firma care trimite e wndirect, insa site-ul astora e varza nu puteam vedea nimic pe tracking... am facut o comanda pe 16 decembrie si am primit-o in ianurie pe undeva intre 10-14, nu retin exact, prin cargus... nu stiu la ce termen limita te referi...

Edited by ShadowBroker, 03 April 2017 - 13:30.


#174
gerabossy

gerabossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2009
Am inteles. Deci in loc de DHL e WnDirect. Prin DHL ajungeau coletele in FIX 5 zile lucratoare de fiecare data(fara exceptie in 20 de comenzi).
Termenul dat de SportsDirect e 3-5 zile lucratoare.(de cand wnDirect, nu se mai respecta se pare)
Nu inteleg, de ce ti se pare noarmal sa dureze o luna livrarea ?

#175
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Ultima comanda a fost in ianuarie, a venit cu DHL si a durat 11 zile, asa ca si DHL da rateuri

#176
gerabossy

gerabossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2009
Buna dimineata !

Eu nu am avut probleme pana acuma cu cei de la DHL ... in fine, cei de acum sunt in intarziere deja. Sunt curios cu ce curier final o sa ajunga la mine acum si cel mai important...cand:)

Inca o intrebare as avea, daca a fost cineva: La Unguri, in Budapesta, am vazut ca au 5-6 "showroom-uri". Intrebarea e daca pot merge sa cumpar direct de acolo ca intr-un magazin oarecare sau trebuie comandate inainte ? (e ceva gen EMAG sau HERVIS ca si ex.) ?

Multumesc pentru raspunsuri !
O zi buna tuturor !

#177
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Nu stiu cum sta treaba la magazinele din Budapesta, dar la magazinele  din Londra si Paris, nu gasesti toate produsele care sunt pe site, iar preturile sunt mai mari.

#178
gerabossy

gerabossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2009
Am inteles.
O sa merg acum Vineri sa vad concret cum e pe la unguri. Merg direct Budapesta ca am vazut ca au 6 magazine. Ideea e ca as vrea sa iau mai multe .. gen 100-150 bucati (tricouri in special) ... nu as vrea sa depaseasca 3-4 euro/buc.

La vama nu cred sa am probleme atata timp cat am factura/bon, nu ?

#179
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
La plata comenzii prin Paypal, am optiunea sa platesc la cursul valutar Paypal sau al bancii. Care este mai convenabil?

#180
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Comanda plasata pe data de 10 aprilie la ora 23:30 ajunge maine prin Cargus, am primit mail mai devreme cum ca va fi livrata maine intre 09:00-17:00.
S-au miscat destul de rapid :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate