Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#2845
marannello

marannello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.04.2008
Multumesc zaxpisi! O sa incerc acum.Referitor la metodele keepass sau lastpass poti detalia putin carmenclara1 ?

Multumesc zaxpisi! O sa incerc acum.Referitor la metodele keepass sau lastpass poti detalia putin carmenclara1 ?

#2846
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ambele metode iti ofera posibilitatea de salvare in mod sigur a tuturor loginurilor si parolelor tale.  tu trebuie sa retii doar master passwordul.  dinferente sunt keepass local si lastpass e online.

#2847
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Mai merge noobroom? Aveam un cont acolo dar acum parca ma duce in alta parte.

#2848
zaxpisi

zaxpisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.03.2008
Merge, sau cel puțin aseară mi-a mers!Posted Image

#2849
alexcuza2001

alexcuza2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.10.2013

View Postzaxpisi, on 09 decembrie 2014 - 08:37, said:

Merge, sau cel puțin aseară mi-a mers!Posted Image
Salut..si mie mi-a mers pina acum citeva luni..cind a crapat..unde m-as putea duce..ca sa imi recuperez parola..?Poti sa imi trimiti un link?

#2850
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Se poate face undeva cont nou de noobroom? Ca nu am gasit nicaieri, ori nu stiu unde sa caut.

#2851
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Sau daca se poate o invitatie, va multumesc!

#2852
benladen88

benladen88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2014
salutare as dori daca  stiti un adaptor wirless compatibil cu egreat r6s inafara de nw360 ms

#2853
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
tplink wn823n

#2854
benladen88

benladen88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.12.2014
ms

#2855
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007

View Postmarannello, on 08 decembrie 2014 - 17:41, said:

Nu ar fi atat de rau daca doar as reinstala firmware si ar functiona,dar ma tem ca si atunci ar trebui sa fac update la hd4all si as ajunge tot acolo plus ca pierd toate setarile si contul noobroom si nu mai stiu parolele. Chiar stie careva cum s-ar salva astea in cazul unei noi reinstalari de firmware?

in setari exista optiunea de save settings" sau "save configuration" nu mai tin minte exact, dar aceasta optiune salveaza setarile si parolele pe un stick usb
dupa reinstalare din acelasi meniu dai restore si gata

#2856
MariusStar

MariusStar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 21.04.2005
Stie cineva daca cu TP-Link TL-WN823N poti vedea prin retea un remux bluray (28000-40000 kbps) , eu am nw360 dar din ce am observat daca clipul are peste 25000 kbps incepe sacadarea. Distanta nu e o problema pentru nw360 deoarece testat pe laptop nu exista nici o sacadare.

#2857
geanny_xxl

geanny_xxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2004
Am instalat acum cateva zile ultimul 3.0.5.6 pe un r6s iar cand am dat update la scriptul de pe 6 decembrie nu a mai mers deloc HD4ALL
Azi am instalat la alt prieten ...am folosit fixul pentru HD4ALL de la cs ....apoi am intalat updateul de pe 6 . Cu fixul respectiv instalat inainte , acum merge si HD4ALL doar ca la majoritatea serialelor ..pe 990.ro spre exemplu nu mai apar doua linii , respectiv a disparut a doua , cea cu " PLAY CU SUBTITRARE " cum aparea inainte
Ceva idei ? a rezolvat cineva?
Are cineva salvat pe undeva ultimul update dinainte de cel de pe 6 decembrie?
Ar fi fain daca ar exista pe undeva pe undeva o arhiva cu variantele anterioare de update IMS . Eu am cautat cu google si nu am gasit

Edited by geanny_xxl, 16 December 2014 - 10:07.


#2858
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
eu am rescris firmware de la zero dupa care am putut face update cu success la ultima versiune hd4all.
legat de varianta cu subtitrare eu banuiesc ca a disparut la acele seriale continutul de pe servere.

#2859
geanny_xxl

geanny_xxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2004

View Postcarmenclara1, on 16 decembrie 2014 - 10:28, said:

eu am rescris firmware de la zero dupa care am putut face update cu success la ultima versiune hd4all.
legat de varianta cu subtitrare eu banuiesc ca a disparut la acele seriale continutul de pe servere.

nu nu;
EU am un R200 S  cu 3.0.5.6 si cu updateul anterior celui din 6.12  ( mai exact cel din 4.12 ) imi apare la majoritatea serialelor optiunea  play cu titrare
Chiar dimineata cand am facut update la MP prietenului le-am  pus unul langa altul pe 990.ro the mentalist ultimul episod si cu updateul vechi  are titrare ,,,,cu cel nou nu (dar tabul play cu titrare a disparut la TOATE serialele )
Cand ajungi prima data in preajma MP poti sa te uiti te rog daca ai la seriale ( la fiecare episod in parte ) posibilitatea sa alegi intre " play " si " play cu subitrare " ?

Edited by geanny_xxl, 16 December 2014 - 10:56.


#2860
LAURILURI

LAURILURI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.06.2009
Eu le am cu 3.0.5.6 si update din 06.12 pe un Blue Times C600.

#2861
marannello

marannello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.04.2008
S-a mai intrebat pe aici,dar mai revin si eu cu intrebarea :" Cum pot recupera un cont pentru Nooobroom?" Mie inca imi functioneaza Noobroom dar daca dau sa vad setarile pt username si parola la re-logon nu imi apare nimic. Cumnatului meu care este in Germania I-am facut cadou un egreat R6s si ii facusem toate setarile la fel ca la mine inclusive pt Noobroom. Dupa un timp a trebuit sa reinstaleze firmware-ul 3.0.5.5 si a pierdut setarile de la noobroom.Acum eu am facut ce a scris xpresso- am dat din mediaplayerul meu save configuration din setup pe un stick I-am trimis fisierul ,iar el l-a randul lui l-a pus pe un stick si a dat restore configuration .Din pacate nu s-aq intamplat nimic in afara ca I-a restartat  mp-ul, nici macar orasul de la meteo nu I s-a schimbat,. si in continuare noobroom nu functioneaza. Daca baga contul pe care il am facut pe noobroom nu ii apare decat lista cu latest, latest 500, search etc, iar cand intra in vreuna din categorii nu e nimic. Eu am urmarit si forumul hd4all pentru android si chiar am instalat pe o tableta,pe un smartphone, pe un minix neoX8h,chiar si pe pc HD4ALL. Acolo la setari pentru noobroom te poti loga doar cu un cod amigo pe care il obtii usor daca pui o titrare pe site-ul respective,dar in egreta noastra cum facem sa avem din nou noobroom.Tot din nce m-am mai documentat am inteles ca siteul noobroom nu mai functioneaza si acum se numeste superchilling iar acolo nu te mai poti loga decat daca ai cont premium. Deci daca Cristian Stoica sau vb6rocod  , carora inca o data le multumesc pentru munca depusa in acest scop mai citesc forumul asta ii rog sa posteze ceva sfaturi in legatura cu asta .De asemenea rugamintea este adresata oricui poate ajuta. In situatia mea vad ca mai sunt si altii. Multumesc.

Edited by marannello, 17 December 2014 - 19:08.


#2862
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
activeaza samba din setarile media playerului, apoi de pe un laptop sau pc cu windows , cauta media playerul la retea, intri pe el, apoi trebuie sa gasesti directorul in care sunt salvate mai multe fisiere text cu parole pentru fiecare site in parte
din pacate nu mai tin minte calea exacta din memorie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate