Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4375
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
La cata publicitate dau ma scarbesc.. am renuntat si la Digi 24...

#4376
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostCristi_77, on 08 iunie 2016 - 09:04, said:

Într-adevăr, difuzează mai multe publicitate ( aproximativ la și 20/40/53), însă rămâne de departe cel mai bun post de știri din România (grafică, prezentatori, emisie HD, imparțiali, să mai enumăr Posted Image ?)

Nu mai enumera. Post de stiri impartial NU EXISTA! Toate sunt "legate" oblilical de.... Ne aude cineva?
Si ca o parere: de ce un post de stiri HD? De ce sa-l vad pe Gadea in HD? Nu e mai indicat un film, un documentar, un eveniment in HD?

#4377
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCristi_77, on 08 iunie 2016 - 09:04, said:

”Rahaturi” le poți numi România TV, Antena 3, B1 TV, Kanal D, Antena 1, Pro TV&co

Te rog, ai uitat taman Realitatea T.V., altul la fel de „parfumat” ca și celelalte enumerate. Posted Image

View Poststefan94, on 08 iunie 2016 - 13:56, said:

Si ca o parere: de ce un post de stiri HD? De ce sa-l vad pe Gadea in HD? Nu e mai indicat un film, un documentar, un eveniment in HD?

DIGI 24 dă și documentare. În plus, acesta este trendul, H.D.. Ce, R.T., C.N.N. și B.B.C. World News nu sunt în H.D.? ;)

Edited by alfa_alfa, 08 June 2016 - 14:08.


#4378
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
De acord alfa trendul e acela, dar e pentru altii, noi suntem putin in urma.
Si ca o completare (extensie) la postul anterior: toti operatorii sunt legati ombilical de ... politic. Sper sa nu ma salte astia!

#4379
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postalfa_alfa, on 08 iunie 2016 - 14:03, said:

Te rog, ai uitat taman Realitatea T.V., altul la fel de „parfumat” ca și celelalte enumerate. Posted Image


Nu am uitat de (I)Realitatea TV, precum și de Prima TV, care tot acolo se încadrează, însă nu le-am trecut în listă, dar sunt în aceeași categorie cu cele de mai sus.

View Poststefan94, on 08 iunie 2016 - 13:56, said:


Nu mai enumera. Post de stiri impartial NU EXISTA! Toate sunt "legate" oblilical de.... Ne aude cineva?
Si ca o parere: de ce un post de stiri HD? De ce sa-l vad pe Gadea in HD? Nu e mai indicat un film, un documentar, un eveniment in HD?

Probabil 100% imparțial nu este, însă este mult mai decent ca celelalte axate pe această nișă și cel mai important NU manipulează cum fac ceilalți. Dacă te uiți un minut pe A3/B1 TV, ai nevoie de câteva ore să îți revii, cine rezistă și atât. Pe de altă parte, pe Digi 24 mai vezi un documentar la DIGIPEDIA, care merită versiunea HD, zic eu. Poate pentru tine nu, pentru mine da. Pentru celelalte posturi nu prea merită investiția, de acord, oricum telespectatorii acelor posturi sunt în principal cei de vârstă înaintată pentru care nu contează nici dacă e transmis 16:9 și nici pentru televiziuni te asigur.

#4380
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
In zona in care actioneaza ele (televiziunile de stiri) nu exista decenta si ai atatea cazuri dezvaluite si cate mai sunt cele de care nu stim noi. Daca tu vrei sa vezi numai staniolul e treaba ta. Daca privesti la Digi nu esti manipulat? Ma faci sa rad. Si mare atentie, manipularea nu se face numai cu TV-ul, acesta este unul din numeroasele mijloace. Ok. Accept replica si gata cu off. Totusi aici e vorba de Digi24 HD ca si canal tv si nu de ce politica face, de manipulari si alte bazaconii.

#4381
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Nu ești manipulat și dacă te uiți la Antena 3 sau Realitatea TV, dacă ”ai capul pe umeri”, numai că majoritatea cred ce debitează unii la televizor. La Digi 24 se face altfel de jurnalism, uită-te de curiozitate doar pe celelalte programe, ești bombardat la fiecare 10 minute cu ”titluri-bombă” gen ”Ce se întâmplă cu salariile românilor, detalii senzaționale despre teroarea sub care trăiesc românii”. Asta înseamnă manipulare. Nu zic că Digi 24 e perfect și nu se mai ”derapează” uneori și acolo, nici pe departe, dar e deasupra celorlalte ”mizerii”.
Dar să încheiem aici ”politica editorială” a Digi 24 și a altora, că suntem off-topic.

Edited by Cristi_77, 08 June 2016 - 17:44.


#4382
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
digi 24 e doar  basist . zoli si-a adus doza de basisti la digi24. base si digi24=muuult love.
digi24 nu manipuleaza, doar isi face interesele firmei pe care o reprezinta. presa pe interes de corporatie. traiasca libertatea presei ! :D

Edited by ShevaDani, 08 June 2016 - 18:39.


#4383
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Asa e peste tot! :)

#4384
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Deci azi de la 13 la 14 or avut 28 minute de publicitate. Superb!
O alta faza care nu imi place e ca s-au molipsit sa nu dea interviurile live cap coada.
Inca rezista in lista mea :).

#4385
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Eu am spus.. sunt plini de publicitate si din cauza asta sunt la fel ca restul televiziunilor de stiri..

#4386
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
foarte zambareata tipa de la digi24, cand a dat stirea ca baselu a devenit cetatean al rep moldova. ce o fi atat de veselie la o stire banala, nu stiu....aia de la digi24 a zambit de parca tocmai se terminase meciul de la euro, franta 1 tata puiu stam cu curu in poarta 2.
zoli, nici nu esti in stare sa ascunzi ca esti basistPosted Image

#4387
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Poți trece liniștit pe A3/România TV/Realitatea TV/B1 TV să îi vezi pe ”jurnaliștii” de acolo cu ”gura până la urechi” când vorbesc despre Ponta/Iohannis/Blaga și restul ”găștii” atunci când le aduc ”ode”.  
Nu-i nimic, îl rog pe @catalinman să le transmită Ancăi ș lui Cătălin/Marius să prezinte tot matinalul sobri și dacă zâmbesc cumva să aibă 25% penalizare la salariu. Posted Image  Ce zici, poți ”dormi” liniștit acum ?

#4388
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 10.04.2009
http://www.digi24.ro...SE GURAN DIGI24

RESPECT Prelipceanu & Moise !

probabil hodorogul era obisnuit cu lingaii de la A3, dar i-au taiat macaroana intr-un mare fel cei doi... bravo :D

#4389
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Se duce sa se simta bine la sclavii lui "Vandam" Voiculescu.. :)

#4390
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Numai cand vezi episoade de tipul asta si te apuca scârba. Scârba față de astfel de specimene si scârbă inzecita față de votanții ăstora. Doamne, câți prosti are țara asta!!

#4391
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Am mai gasit un episod de tipul asta. Mama, mama de ce n-am si eu o televiziune? Chit ca m-ar amenda CNA sau nu mi-ar mai veni niciun politician in studio as scoate cativa cu suturi in fund

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dnFO4vRVcU0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4392
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
zoli e un muschiulos cand vine vorba sa apere pe incompetentii pe care ii angajeaza. pacat ca in continuare isi pastreaza incompetentii s in plusi mai angajeaza alti basisti pe tv. keseneom, zoli Posted Image

Edited by ShevaDani, 14 June 2016 - 11:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate