Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#13033
aladinro35

aladinro35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2008

View Postrovi, on 12 februarie 2014 - 21:33, said:

Access point trebuie pus pe orange net, acum il ai probabil pe wap

Multumesc! Asta era!

#13034
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Cel mai bun launcher?Nova ?

#13035
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Da, asa se întâmplă pe Orange dupa flash sau factory reset

#13036
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
am ramas uimit cat de repede se incarca telefonul dupa ce am schimbat cablul de date original cu unul de la Orange Hiro(Alcatel One Touch Idol Mini)

acum Galaxy Charging indica cum trebuie intradevar sa indice,respectiv 1000-999-1000

inainte era undeva la jumatate....

curand telefonul o sa faca o vizita la ESD pentru a 3-a oara...las sa mai apara inca o problema si il expediez Posted Image

Edited by AdL84, 12 February 2014 - 23:19.


#13037
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Cam multe probleme cu s3-urile. Nu au făcut treaba de calitate Samsung... Ma uit si la al meu. Bezel crăpat, spate zgariat, zgârieturi fine fine si pe gorilla...

#13038
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postsimon22, on 12 februarie 2014 - 23:50, said:

Cam multe probleme cu s3-urile. Nu au făcut treaba de calitate Samsung... Ma uit si la al meu. Bezel crăpat, spate zgariat, zgârieturi fine fine si pe gorilla...

nu-i intereseaza pe ei asta....le merge vanzarea si asta e bine

si eu am observat zgarieturi fine pe sticla....capacul a crapat intr-un colt,incarcatorul sau cablul de date a cedat,bateria cred ca cedeaza si ea,se incinge prea tare...cate si mai cate

i-am luat lu' mama un Orange Hiro si am ramas uimit ce fel se misca cu 512 mb ram....al meu a inceput sa aiba lag cam peste tot,nu numai la agenda si dialer :)

#13039
gicuta77

gicuta77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 24.11.2007
Poate nu l-ai pus cum trebuie. I-ai făcut factory reset?  ;-)

Edited by gicuta77, 13 February 2014 - 06:58.


#13040
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postgicuta77, on 13 februarie 2014 - 06:58, said:

Poate nu l-ai pus cum trebuie. I-ai făcut factory reset?  ;-)

tocmai eu sa nu dau factory reset care indrum pe toata lumea sa faca asta? :)

la mine o flashuire nu se face fara wipe data,wipe cache din recovery si apoi factory reset din meniu ;)

e praf touchwiz-ul,strica tot.....simte ca vine S5-ul si de aia cred dar daca o sa arate ca S4 cum se zvoneste o sa stea mult si bine in magazin din partea mea

#13041
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
Si eu sunt de acord. Telefonul a mers excelent cand l-am luat acum un an, insa parca merge din ce in ce mai prost pe zi ce trece.
Am lag peste tot pe stock. Singurele softuri care mai merita sa stea pe telefonul asta, sunt cele aosp, sau aokp derivate din cyanogen. Alea raman cu 300mb+ ram dupa restart.

Urmatorul telefon o sa fie nexus, clar. Imi pare rau ca am ales S3 cand am avut de ales intre el si nexus 4.

#13042
berecuiaurt

berecuiaurt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.01.2014
Daca galaxy charging imi arata 500-999-500 e normal ? Multumesc !

#13043
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostFallenAngel, on 13 februarie 2014 - 09:52, said:

Si eu sunt de acord. Telefonul a mers excelent cand l-am luat acum un an, insa parca merge din ce in ce mai prost pe zi ce trece.
Am lag peste tot pe stock. Singurele softuri care mai merita sa stea pe telefonul asta, sunt cele aosp, sau aokp derivate din cyanogen. Alea raman cu 300mb+ ram dupa restart.

Urmatorul telefon o sa fie nexus, clar. Imi pare rau ca am ales S3 cand am avut de ales intre el si nexus 4.

aplicatiile primesc update-uri...deci cer mai mult

Samsung nu stie cand construieste un update sa-l faca pentru ce va urma....si la prostia de touchwiz parca as fi lucrat eu,nu cei de la Samsung

las-o moale si cu Nexus....nu e cine stie ce(la mijloc e LG,deci....),de la anu dispare,google nu o sa mai colaboreze cu nimeni pentru versiunile Nexus(nu au succes si le este frica sa nu piarda colaborarea cu Samsung),o sa scoata versiuni Google Play cum s-a intamplat cu S4 Google Play edition,anul asta o sa mai scoata un Nexus in colaborare cu Lenovo din cate am inteles

Sa vad ce o sa fie cu S5 dar daca o sa fie cum se aude,adica nu o sa aiba rezolutie 2k,ci full hd si o sa arate ca s4,cu siguranta parasesc Samsung-ul si eu si ma indrept spre Huawei care vin in forta urat de tot

View Postberecuiaurt, on 13 februarie 2014 - 10:06, said:

Daca galaxy charging imi arata 500-999-500 e normal ? Multumesc !

nu ...

trebuie sa arate 1000-999-1000 la incarcatorul de retea si 460-466-460 conectat la port usb

deci schimba cablul de date ca ala e vinovatul,chiar ieri l-am schimbat si am ramas uimit cu ce viteza se incarca telefonul acum,intradevar intra 1A in el

Edited by AdL84, 13 February 2014 - 10:18.


#13044
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Instalasem ieri un launcher si dupa nu mi a mai vazur cardul.dupa restart a revenit la normal

#13045
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
la capitolul update-uri Samsung trebuie sa ia lectii de la Apple....ei cel putin nu isi abandoneaza dispozitivele dupa 2 ani si cand trimit un update il trimit cu simt de raspundere

dar na,cum Samsung sa reuseasca sa faca asta cand ei scot Nspe' mii de modele de Galaxy shit

daca as putea as pune Ios pe S3 :)))

Edited by AdL84, 13 February 2014 - 11:54.


#13046
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008

View Postsimon22, on 12 februarie 2014 - 23:50, said:

Cam multe probleme cu s3-urile. Nu au făcut treaba de calitate Samsung... Ma uit si la al meu. Bezel crăpat, spate zgariat, zgârieturi fine fine si pe gorilla...

Se intampla si la case mai mari. Daca tragi o linie bazandu-te pe teste, vei opta tot pt Samsung.

#13047
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View PostAdL84, on 13 februarie 2014 - 11:53, said:

la capitolul update-uri Samsung trebuie sa ia lectii de la Apple....ei cel putin nu isi abandoneaza dispozitivele dupa 2 ani si cand trimit un update il trimit cu simt de raspundere

dar na,cum Samsung sa reuseasca sa faca asta cand ei scot Nspe' mii de modele de Galaxy shit

daca as putea as pune Ios pe S3 :)))

Da... Și marmota... De asta așteptăm toți 7.1 :)
Deși i4 e probabil dus, iar 4s mere prost.

#13048
catalyn07

catalyn07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.09.2007

View PostAdL84, on 13 februarie 2014 - 10:16, said:

aplicatiile primesc update-uri...deci cer mai mult


Sa vad ce o sa fie cu S5 dar daca o sa fie cum se aude,adica nu o sa aiba rezolutie 2k,ci full hd si o sa arate ca s4,cu siguranta parasesc Samsung-ul si eu si ma indrept spre Huawei care vin in forta urat de tot



Si eu ma gandesc la S5 si tare mi-e ca o sa fie o dezamagire. Daca apple n-ar practica preturi atat de mari, as trece la un iphone cu display de 5 inch (daca va exista)

#13049
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
si eu cred tot la fel despre S5....mai ales ce am auzit din zvonuri

dar nici pe iPhone nu dau 30 de mil pentru ceea ce face

de asta zic de Huawei,au telefoane destul de bune care se misca bine si au si un design placut

#13050
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 22.08.2009
Ce-am observat la asta ultimul de Turcia e ca se descarca mai repede bateria pe Mobile Data fata de precedentele firmware...in rest functionare corecta.

Edited by yanqemil, 13 February 2014 - 14:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate