Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

autostrada bucuresti-pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
...sau de ce iau occidentalii care vin incoace iau sporuri de lumea a treia

probabil noi suntem atat de smekeri incat dezvoltam un nou concept de autostrada in romania...cei care circula pe ea stiu de ce.

pe sensul buc-pit, pana la km 45, sunt gropi pe ambele sensuri de circulatie. pe sensul celalalt, intre km 36-20 e dezastru. aseara erau masinile insirate pe marginea drumului ca margelele...cratere si de un lat de palma, unele dintre gropi semnalizate cu crengi.

se pare ca nesimtirea celor de la casa poporului si alte case bine cotate din capitala atinge noi cote.

anuntul se vrea a fi unul informativ pentru cei care au drum pe acolo si inca nu au dat de ele. au fost facute reparatii (culmea!) intre km 70-80, unde oricum arata bine. situatia dureaza de ceva vreme, iar la cum se misca, se pare ca numa' zapada le-ar putea astupa.

Edited by DeathRipple, 26 September 2005 - 12:46.


#2
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am trecut saptamana trecuta pe acolo si nu mi s-au parut asa de mari... sau poate ca aveam eu viteza mai mare si nu mi-am dat seama....
Este o portiune, nu stiu exact km, pe care erau ceva plombe sarite dar in rest... destul de ok.

#3
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
sa ma repet....este vorba de autostrada....nu drum comunal, judetean sau national....a u t o s t r a d a . nr de soferi trasi pe dreapta aseara vorbeste de la sine.

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Sper ca autostrada care se va face in partea europeana a romaniei sa fie mai buna decit A1.

#5
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Iar restul Romaniei este...? Asiatica? Africana? :cursing:

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Balcanica. Dimboviteana.

Exemplu:

Attached Files


Edited by H725, 26 October 2005 - 11:27.


#7
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
autostrada...numai autostrada nu e.

#8
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

View PostH725, on Oct 26 2005, 11:47, said:

Balcanica. Dimboviteana.

Exemplu:


   Doamne oare vom scapa vreodata de aceste pericole denumite:carute+biciclisti??? :cursing:

#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostSCANIA FREAK, on Oct 26 2005, 18:52, said:

Doamne oare vom scapa vreodata de aceste pericole denumite:carute+biciclisti??? :cursing:

NU.

Explicatie:
1. Pt ca sa iti faci permis de conducere iti trebuie minim 4 clase, ceea ce multi carutasi nu au.
2. Ca sofer nu ai voie sa bei, spre deosebire de caruta. Caruta are autopilot, si beat mort daca e carutasul, merge singura acasa (totusi depinde de cal).

PS In ungaria, tara esteuropeana, dat totusi mai vestica decit noi, nu am vazut nici macar o caruta. Agricultorii, ca sa nu le zic tarani, au lade, trabanturi, wartburguri, cu remorca.

Edited by H725, 26 October 2005 - 18:30.


#10
MarlboroMan

MarlboroMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.10.2005
super tare faza!!! acu' juma de ora, o ora, pe ulita mult iubita (Autostrada Buc-Pit) mergea un papuc pe contrasesns pe banda de siguranta....macar avea farurile aprinse   :w00t: :death:  am mai vazut io jmecheri da' asta ii face pe toti pana acum

#11
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003

View PostMarlboroMan, on Jul 8 2006, 23:49, said:

super tare faza!!! acu' juma de ora, o ora, pe ulita mult iubita (Autostrada Buc-Pit) mergea un papuc pe contrasesns pe banda de siguranta....macar avea farurile aprinse   :w00t: :death:  am mai vazut io jmecheri da' asta ii face pe toti pana acum

eu mai aveam un pic si ma urcam pe unu pe banda de urgenta
au vrut sa ma depaseasca in acelasi timp doi zapaciti cu passaturi pe zona de gropi, mergeau cu cel putin 150
am vrut sa ma dau mai in dreapta sa treaca zapaucii,
ma uit eu in oglinzi, in stanga ei in dreapta nimic
bun.... ma dau mai in dreapta... pai abia am calcat linia continua ca un prost deja era in dreptul meu
bine ca a franat ca cine stie ce patea prostul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate