Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Catelus talie mica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010
Salut , as vrea sa ii cumpar cadou prietenei mele un catelus de talie mica , dar sa ramana in timp la fel . Daca imi puteti da cateva idei v-as fi recunoscator , mersi.

#2
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 28.07.2011

 Consigliero, on 22nd August 2011, 23:22, said:

Salut , as vrea sa ii cumpar cadou prietenei mele un catelus de talie mica , dar sa ramana in timp la fel . Daca imi puteti da cateva idei v-as fi recunoscator , mersi.
Bichon? http://www.catei-de-...o/Bichon_7.html
De obicei fetele se dau in vant dupa astia.Is cam scumpi, gen 200 de euro bucata din cate stiam eu ultima data. Oricum, pe langa catel de companie, poti sa-l pui cred si la chei pe post de breloc la cat de mic e. :))

#3
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Chihuahua, Yorshire terrier. Astia-s pina in 2,5-3 kg. Nu are cum un pui de 2 luni sa ramana la fel. Trebuie sa creasca si el. Dar daca vrei sa fie in standard-ul rasei, trebuie sa cumperi pui cu pedigree. Astfel e la noroc. Cumnata-mea desi i-am zis sa caute un crescator autorizat la Asociatia Chinologica  s-a dus la un pet-shop si a cumparat o puiuta de bichon maltez care ar fi trebuit sa aiba la maturitate cam 3 kg. Au imbrobodit-o la pet shop ca e bichon toy bla, bla... a platit vreo 350 de euro si acum ca e adulta are ceva mai mult de 5 kg. Poate daca lua un catel cu pedigree ar fi costat-o cu 50-100 euro mai mult dar ar fi stiut ca e rasa pura, ar fi putut merge la expo si cel mai mportant ar fi avut 3 kg nu 5 si. Alta rasa foarte dragalasa, mai frumosi ca bichonii sunt cainii din rasa shi-tzu. Dar eu te sfatuiesc sa nu-i cumperi un catel fara sa o anunti. Un caine nu e o bluza care daca nu iti place o tii in sifonier si dupa un tim o arunci. Ni jucarie de plus. E un suflet care are nevoie de atentie si dragoste. Daca nu-i va placea rasa ce te faci? De aceea e bine sa-i spui dinainte si sa aleaga ea rasa care ii place. Eu stiu un caz asemanator cu un baiat care i-a cumparat prietenei un caine fara s-o intrebe si fata a tinut cainele cateva luni si apoi l-a dat in adoptie altcuiva fiindca nu avea timp sa se ocupe de el. daca esti hotarat sa-i iei un catel, ar fi mai bine un chihuahua fiindca nu are nevoie de toaletaj. Bichonii, shitzu si alti blanosi au nevoie de periat zilnic, la 2-3 luni trebuie dusi la frizeria canina. Cam astea ar fi informatiile. Succes, orice ai hotari sa faci.

Edited by Freddy12, 22 August 2011 - 23:18.


#4
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

 Consigliero, on 22nd August 2011, 20:22, said:

Salut , as vrea sa ii cumpar cadou prietenei mele un catelus de talie mica , dar sa ramana in timp la fel . Daca imi puteti da cateva idei v-as fi recunoscator , mersi.
Ia cainele din masca, jack russel terrier sau beagle.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate