Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Resort Turcia 2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#55
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Botanik-ul merge daca ai chef de o vacanta cu verdeta si copii .  EB este reducere pe care o primesti pentru plata din timp a sejurului .

#56
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Un hotel minunat din punct de vedere al peisajului si mancarii este Lykia World din Oludeniz. Nu este all inclusive, ci full board plus, adica cele 3 mese cu bauturi la mese (vin, bere, apa, sucuri). Dar se poate lua acolo un Magic Card, 19 euro/pers/zi, care il transforma aproape in all inclusive (bauturi, cocktailuri, inghetate nelimitat). Pretul este mic in comparatie cu ce ofera. Mancarea este fabuloasa. Atata diversitate, abundenta, calitate nu am mai vazut in alta parte. Au inclusiv carne de porc la masa, lucru rar intalnit in Turcia. Dar nu prea e promovat la agentiile de la noi. Eu am rezervat direct pe site-ul lor: www.lykiagroup. co.uk
Deja sunt puse preturile pt 2012 si au reducere 15% pt early booking.
Noi am fost in iunie anul acesta si, desi nu ne place sa repetam locurile in care mergem, la anul vrem din nou acolo.

#57
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 19.08.2009

View PostPhx', on 26th August 2011, 23:32, said:

Un hotel minunat din punct de vedere al peisajului si mancarii este Lykia World din Oludeniz.
Stimata concitadina, totul pare sa fie frumos la Lykia World...insa nu este chiar in statiunea Oludeniz, ci la vreo 10-12 km departare, spre sud, intr-un loc izolat, imediat dupa plaja Kidrak. Asa ca cei care vor magazine, baruri, restaurante, nightlife, plaja Oludeniz, laguna albastra, trebuie sa se deplaseze ceva... Mie sincer imi pare un fel de "tarc allinclusiv"....no offence.

Edited by florin04, 26 August 2011 - 23:17.


#58
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postrottweiler2007, on 26th August 2011, 10:44, said:

sa inteleg ca pentru individual Papillon Belvil prin octomrie imi poti da niste preturi pentru 2012 ???
multumesc.

#59
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postfotojunior, on 27th August 2011, 00:06, said:

sa inteleg ca pentru individual Papillon Belvil prin octomrie imi poti da niste preturi pentru 2012 ???
multumesc.
da, dar nu ai scris cum fu la concorde cu pisicile si cu bananele si citi cm avea cablul de net :thumbup:

View Postflorin04, on 27th August 2011, 00:05, said:

Stimata concitadina, totul pare sa fie frumos la Lykia World...insa nu este chiar in statiunea Oludeniz, ci la vreo 10-12 km departare, spre sud, intr-un loc izolat, imediat dupa plaja Kidrak. Asa ca cei care vor magazine, baruri, restaurante, nightlife, plaja Oludeniz, laguna albastra, trebuie sa se deplaseze ceva... Mie sincer imi pare un fel de "tarc allinclusiv"....no offence.
100% corect...iar pe mine m.a sunat unul de acolo behăind ca pute a igrasie in camera, ca are chiuveta rupta, covorul jegos, desi io il atentionasem inainte iar el s-a potolit si.a adus aminte si a zis ca da da da, ati avut dreptate.....cam d-aia nu ma mai intereseaza hotelul asta, prefer belcekiz de 1000 de ori, acolo cum spunea chiar ieri cineva de pe aici totul e perfect

Edited by rottweiler2007, 27 August 2011 - 05:27.


#60
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Si despre Cornelia Diamond aud / vad lucruri faine...Ceva pareri ?

#61
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 27th August 2011, 08:27, said:

Si despre Cornelia Diamond aud / vad lucruri faine...Ceva pareri ?
e cam din aceeasi plaja de pret cu rixos premium belek si barut lara dar ofera mai putin decit ele si atentie parca ziceai ca nu vrei țarc pe cîmp....diamond e in belek, deci pe tarlaiar plaja lui e mult sub pretentia ta de plaja lata si fina, asta e ingusta si plina de pietre :thumbup:

Edited by rottweiler2007, 27 August 2011 - 08:52.


#62
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Cornelia chiar este un hotel bun , mie cel putin imi place tare si majoritatea care merg aici chiar vin foarte multumiti , zic majoritatea pentru ca la orice hotel exista si mici nemultumiri , insa dupa mine Cornelia este in top

ps . rott vad ca a postat inainte mea . anul asta am auzit niste nemultumiti de rixos, ziceau ca este mai slab ca si in anii trecuti

Edited by adi_ab, 27 August 2011 - 08:59.


#63
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postrottweiler2007, on 27th August 2011, 06:26, said:

da, dar nu ai scris cum fu la concorde cu pisicile si cu bananele si citi cm avea cablul de net :thumbup:
rott,
ma confunzi. intradevar am fost la concord cu costin, dar nu am avut probleme cu pisicile, bananele sau cablu internet.
totul a fost ok, singura noastra problema au fost tantarii, peste tot chiar si in lobby.
nu am avut parte nici de rusi, am fost uimiti...erau la greu scotieni, belgieni si englezi, civilizati stiau sa se distreze.
bafta

#64
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadi_ab, on 27th August 2011, 09:57, said:

Cornelia chiar este un hotel bun , mie cel putin imi place tare si majoritatea care merg aici chiar vin foarte multumiti , zic majoritatea pentru ca la orice hotel exista si mici nemultumiri , insa dupa mine Cornelia este in top

ps . rott vad ca a postat inainte mea . anul asta am auzit niste nemultumiti de rixos, ziceau ca este mai slab ca si in anii trecuti
iata aici un turist extrem de multumit de cornelia diamond - http://forum.softped....html#opinie360

iar omul asta cere mincare multa si bună si plaja lata cu nisip iar tu ii spui numai de gherle, botanik, diamond...unde ai vazut tu la astea ce vrea omul asta?

vrei top pe antalya iei barut lara dar omul asta vrea multe tobogane deci ce vrea el gasesti numai la rixos premium belek din abundentă...numai ca el cică nu vrea la țarc pe cîmp iar antalya asta înseamnă, țarcuri pe cîmp
oricum ce caută el nu există

Edited by rottweiler2007, 27 August 2011 - 10:28.


#65
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Bine rott , ce am zis si mai sus , nu exista 100% grad de multimire la nici un hotel . Stiu persoane la care nu le-a placut barut si li s-a parut ca este chiar sub delphin palace . Pai daca omul zice ca ii place de botanik si cornelia ce vrei sa ii spun , sa tot o dau in extrem cu barut si rixos . El vrea Antalya , astea le gaseste in Antalya , vrea altceva merge in alta parte ... dar pana acum el le cere pe toate

#66
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadi_ab, on 27th August 2011, 20:38, said:

Bine rott , ce am zis si mai sus , nu exista 100% grad de multimire la nici un hotel . Stiu persoane la care nu le-a placut barut si li s-a parut ca este chiar sub delphin palace . Pai daca omul zice ca ii place de botanik si cornelia ce vrei sa ii spun , sa tot o dau in extrem cu barut si rixos . El vrea Antalya , astea le gaseste in Antalya , vrea altceva merge in alta parte ... dar pana acum el le cere pe toate
pai el vede niste poze si atit, dar omului tre sa.i deschizi ochii, evident daca vrea si el

el spune clar ca vrea plaja, pai unde ai tu la plaja la diamond sau la botanik??? el spune ca vrea potol grețos, păi potol din asta e la barut si la rixos belek in primul rînd, dar o dă de gard cînd spune că vrea toate astea la un loc dar să nu fie la țarc....eeeee, uite aici se încurcă treaba :naughty:

dar atenție că prea mult potol grețos vă aduce aici: http://www.jurnalul....tea-588432.html

Edited by rottweiler2007, 27 August 2011 - 20:52.


#67
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postrottweiler2007, on 27th August 2011, 21:37, said:

pai el vede niste poze si atit, dar omului tre sa.i deschizi ochii, evident daca vrea si el

el spune clar ca vrea plaja, pai unde ai tu la plaja la diamond sau la botanik??? el spune ca vrea potol gre?os, păi potol din asta e la barut si la rixos belek in primul rînd, dar o dă de gard cînd spune că vrea toate astea la un loc dar să nu fie la ?arc....eeeee, uite aici se încurcă treaba :naughty:

dar aten?ie că prea mult potol gre?os vă aduce aici: http://www.jurnalul....tea-588432.html
mister eu am stat la cornelia diamond de pe 19.08-25.08,ce-i drept prima data in belek,eu zic ca e ok pt 'tarc'.am fost 2 familii cu o masina,am intrat in turcia pe 15.08 o noapte la canakkale,2 la kusadasi,una in antalya-oras,6 cornelia,intermediara spre romania la izmit,superb

Edited by leonktp, 27 August 2011 - 23:47.


#68
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postleonktp, on 28th August 2011, 00:42, said:

mister eu am stat la cornelia diamond de pe 19.08-25.08,ce-i drept prima data in belek,eu zic ca e ok pt 'tarc'.am fost 2 familii cu o masina,am intrat in turcia pe 15.08 o noapte la canakkale,2 la kusadasi,una in antalya-oras,6 cornelia,intermediara spre romania la izmit,superb
dupa cite ai putut citi si singur in linkul de mai sus scris de un admin de pe aici parerile sint impartite despre diamond iar eu sint de acord cu adminul, deci 2 la 1, dar in fine despre orice lucru de pe pamint parerile vor fi intotdeauna impartite, mie nu.mi plac masinile mercedes si femeile grase iar altii s-ar omori pt asa ceva.
diamond nu e miezul tarcurilor din turcia si nici macar din belek, e departe de targetul omului asta cu topicul, bine, el e departe de realitate, cauta ceva ce nu exista, dar noi acum tre sa il aducem incet incet cu picioarele pe pamint

o toamna frumoasa sa ai, amin :thumbup:

#69
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Ca sa gasesti ceva bun trebuie sa ai un target imposibil de bun. :coolspeak: (cugetarea de dimineata)
Am ascultat pareri . Va multumesc . Acum ma uit si la Marmaris , Marti de luxe . E splendid .
Banuiesc ca banii sunt si mai putini ca la Premium...Nu stiu cum e plaja , mincarea , camerele ...Poate imi spuneti cite ceva despre el.
Serviciile sunt importante . Atitudinea personalului face parte din atmosfera de vacanta. Internet , posibilitatea de evadare (excursii la Pamukale , Ierusalim...).

Ce ziceti ?

#70
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 28th August 2011, 08:48, said:

Ca sa gasesti ceva bun trebuie sa ai un target imposibil de bun. :coolspeak: (cugetarea de dimineata)
Am ascultat pareri . Va multumesc . Acum ma uit si la Marmaris , Marti de luxe . E splendid .
Banuiesc ca banii sunt si mai putini ca la Premium...Nu stiu cum e plaja , mincarea , camerele ...Poate imi spuneti cite ceva despre el.
Serviciile sunt importante . Atitudinea personalului face parte din atmosfera de vacanta. Internet , posibilitatea de evadare (excursii la Pamukale , Ierusalim...).

Ce ziceti ?
plaja nu e cu nisip fin iar in apa e pietris, nu ai tobogane, dar nu esti pe cimp, la ierusalim nu te poti duce dar te poti duce in rodos, marmaris este statiune de distractie, nu vei gasi niciun roman in hotel marti deluxe resort din marmaris dar daca tot vrei sa faci excursii de ce mai vrei mega-giga-olinclusiv? ia hotel cu demipensiune in marmaris, de ex. hotel maritim grand azur sau chiar marti deluxe resort care are si optiunea de demipensiune(cred) si gata.

Edited by rottweiler2007, 28 August 2011 - 08:09.


#71
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

View Postrottweiler2007, on 28th August 2011, 08:58, said:

plaja nu e cu nisip fin iar in apa e pietris, nu ai tobogane, dar nu esti pe cimp, la ierusalim nu te poti duce dar te poti duce in rodos, marmaris este statiune de distractie, nu vei gasi niciun roman in hotel marti deluxe resort din marmaris
Aici se merge numai cu masina  Rhot ?

#72
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 28th August 2011, 09:08, said:

Aici se merge numai cu masina  Rhot ?
ideal ar fi cu masina, dar exista si charter, aterizezi pe bodrum si vei avea transfer vreo 160 km, deci cam 3 ore, daca veti fi 4, renuntati la avion, agentiile cistiga bani din avioane dar voi turistii pierdeti timp, bani si nervi, cistigati in schimb libertate de miscare si va mai alegeti cu ceva nu doar cu o burta plina cu mincare...bleah!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate