Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Resort Turcia 2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#1
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Buna ziua,

Iata datele. Doresc sa rezerv cit mai devreme posibil o camera (o camera sau 2) la un resort din Turcia cit mai elegant , sa aiba plaje extra, piscine cu de toate si mincare buna .Rezervarea vreau sa o fac din acest an daca se poate . Rezervarea vreau sa o fac pentru la anul in perioada 25 august - 10 septembrie.
Am 2 mari probleme :

1. La care ?
2. Prin agentie romaneasca sau booking ?

Multumesc anticipat pentru sugestii.
Transpport cu avion . Buget aproximativ 800 euro locul.

Multumesc anticipat.

#2
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Postalex321, on 22nd August 2011, 18:39, said:

1. La care ?
Belek-Rixos

Edited by Courage, 22 August 2011 - 21:39.


#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 22nd August 2011, 18:39, said:

Buna ziua,

Iata datele. Doresc sa rezerv cit mai devreme posibil o camera (o camera sau 2) la un resort din Turcia cit mai elegant , sa aiba plaje extra, piscine cu de toate si mincare buna .Rezervarea vreau sa o fac din acest an daca se poate . Rezervarea vreau sa o fac pentru la anul in perioada 25 august - 10 septembrie.
Am 2 mari probleme :

1. La care ?
2. Prin agentie romaneasca sau booking ?

Multumesc anticipat pentru sugestii.
Transpport cu avion . Buget aproximativ 800 euro locul.

Multumesc anticipat.
tu ai mai multe probleme nu doar doua

scrie asa

data de intrare in hotel
nr de nopti
vrei la țarc pt furajare sau vrei in vreo stațiune
ține cont cć 800 euro nu e un buget prea bun pt cīte pretenții ai
numai pt avion  vei plati minim 270 euro de cćciula deci iți mai rćmīn 530 euro pt hotel
deci, revin, cīte nopți vrei sć stai cu bugetul ćsta de centaur? :thumbup:

Edited by rottweiler2007, 22 August 2011 - 18:30.


#4
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postrottweiler2007, on 22nd August 2011, 19:27, said:

tu ai mai multe probleme nu doar doua

scrie asa

data de intrare in hotel
nr de nopti
mijlocul de transport
vrei la țarc pt furajare sau vrei in vreo stațiune
ține cont cć 800 euro nu e un buget prea bun pt cīte pretenții ai
Am spus
25 august (intrare in hotel...deci nu tarc si alte parascovenii, btw credeam ca aici e un forum unde chiar poti primi sfaturi uneori utile....
nr de nopti 7 , sejur clasic
avion - am mai spus
Statiune Antalya... sau  oriunde zboara avioane din Romania.
Bugetul este cel care mi-l permit.

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 22nd August 2011, 19:34, said:

Am spus
25 august (intrare in hotel...deci nu tarc si alte parascovenii, btw credeam ca aici e un forum unde chiar poti primi sfaturi uneori utile....
nr de nopti 7 , sejur clasic
avion - am mai spus
Statiune Antalya... sau  oriunde zboara avioane din Romania.
Bugetul este cel care mi-l permit.
pći aia e cć nu ai spus decīt cć vrei in perioada 25 aug - 10 sept :naughty:
atenție, spui ca nu vrei la țarc dar spui cć vrei antalya :thumbup: , pći antalya īnseamnć la țarc bre
uuuffffff, mīncatul asta nu e asa simplu cum crede lumea, īntre timp mai taie din pretenții, 530 euro pt hotel e cam puțin iar pretențiile tre sć fie pe masura bugetului :naughty:

#6
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postrottweiler2007, on 22nd August 2011, 19:56, said:

pći aia e cć nu ai spus decīt cć vrei in perioada 25 aug - 10 sept :naughty:
atenție, spui ca nu vrei la țarc dar spui cć vrei antalya :thumbup: , pći antalya īnseamnć la țarc bre
uuuffffff, mīncatul asta nu e asa simplu cum crede lumea, īntre timp mai taie din pretenții, 530 euro pt hotel e cam puțin iar pretențiile tre sć fie pe masura bugetului :naughty:


Nu ma pricep asa bine ca dumneavoastra la Turcia  dar parca nu as dori sa va mai aud pe acest topic...
Multumesc pentru intelegere.

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 22nd August 2011, 19:59, said:

Nu ma pricep asa bine ca dumneavoastra la Turcia  dar parca nu as dori sa va mai aud pe acest topic...
Multumesc pentru intelegere.

:naughty: ia vezi, īți dć booking.com avion? iar prețurile de pe booking.com pt turcia sīnt mult mai mari decīt ale oricćrei agenții din Romania :naughty:
preturile pt sezonul 2012 vor incepe sa apara cam prin noiembrie, pt individual, iar pt hotel plus charter plus transferuri prin ian-feb, deci ai destul timp sa studiezi hotelurile din turcia, sa iti revizuiesti un pic pretentiile si poate bugetul sau sa renunti la aeroplan

Edited by rottweiler2007, 22 August 2011 - 19:49.


#8
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Am incercat sa rezerv la Concorde de luxe resort ...Nu mai sunt deja locuri in 2012  :thumbdown:  :naughty:

#9
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010

View Postalex321, on 22nd August 2011, 21:12, said:

Am incercat sa rezerv la Concorde de luxe resort ...Nu mai sunt deja locuri in 2012  :thumbdown:  :naughty:
Rixos este mult mai bun.
Oricum omul vad cu nu specifica exclusiv Antalya si nici AI sau UAI.
Topogane gasesti in aquaprk plaja ok aici se face diferenta la bani zic eu.
Oricum nu-l exclude din discutie pe Rott, chiar daca este mai agresiv cateodata omul stie ce vorbeste.
Parerea mea.
Si inca ceva chiar daca risc sa ma dai si pe mine afara de pe postul tau :) pierzi cateva ore si citeste topicul sunt zeci de posturi deschise ca al tau, poate nu mai ai nevoie sa vorbesti cu Rott, cat priveste utilitatea sfaturilor de pe forum  daca ai impresia ca sunt indoielnice cum ai facut de ne-ai intrebat pe noi? poate NASA are date mai exacte nu ai intrebat si acolo? sau i-ai dat si pe ei afara de pe postul tau propriu si personal.
Moncher esti cam inganfat pt cineva care are nevoie de ajutor.
Bafta la citit

Edited by arschery, 22 August 2011 - 21:35.


#10
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postarschery, on 22nd August 2011, 20:27, said:

Oricum nu-l exclude din discutie pe Rott, chiar daca este mai agresiv cateodata omul stie ce vorbeste.


Doar cateodata????? Mie, sincer, mi s-a parut ca da cele mai bune informatii ( ca doar nu se duce de n-spe ori pe an in Turcia sa-si cracaneze ochii dupa "bunaciunile" turcoaice :D ), totul e sa-i accepti stilul.

Revenind la topic: iti dau un sfat, asteapta inceputul anului si atunci poti cumpara bilete early-booking ( si  faci o mare economie), acum daca ai cumpara pt 2012 nu beneficiezi de nici o reducere si nici nu ai garantia ca pretul e cel real. Pana la anul cine stie poate mai adaugi ceva la buget, poate renunti la avion, poate te orientezi spre Kusadasi(doar un exemplu).....sunt multi de poate. Una peste alta nu ar fi rau ca de anul asta sa-ti faci o idee asupra statiunii si catorva hoteluri ,pe baza impresiilor colegilor nostri care se intorc si la anul o sa-ti fie mult mai usor.


View Postalex321, on 22nd August 2011, 19:12, said:

Am incercat sa rezerv la Concorde de luxe resort ...Nu mai sunt deja locuri in 2012  :thumbdown:  :naughty:


Atentie!!! La Concorde te incadrezi in buget(la preturile de anul asta, la anu' Allah stie ...parere personala e ca nu te vei incadra,dar asta e doar o banuiala pe care nu trebuie sa pui baza), dar fara aeroplan

Spor

Edited by daidai1, 22 August 2011 - 22:29.


#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 22nd August 2011, 21:12, said:

Am incercat sa rezerv la Concorde de luxe resort ...Nu mai sunt deja locuri in 2012  :thumbdown:  :naughty:
cine si-a batut joc de tine? :thumbup:

#12
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Unde ai incercat sa faci rezervare si ti-a zis ca nu mai sunt locuri?  Orienteaza-te cum ti s-a zis si mai sus pe un early booking prin ian-feb , insa daca vrei un hotel bun in perioada respectiva cu tot cu avion mai ai nevoie de bani . Fa o comparatie asa ca fapt divers cu ce gasesti in acest moment pe piata in perioada asta ca si plecari ca sa vezi pe unde stai cu bugetul

#13
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Eu va multumesc la toti . Am sa ma familiarizez mai mult cu hotelurile de acolo .
Voi face rezervarea prin ianuarie. Pina atunci va multumesc din nou anticipat pentru orice sugestii...
By the way de turism de tarc as vrea sa vad si Ierusalimul intr-o excursie de la hotelul respectiv din Turcia.
Sper ca cine mi-a vindut acest pont a avut dreptate. :notangel:

#14
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 23rd August 2011, 12:38, said:

Eu va multumesc la toti . Am sa ma familiarizez mai mult cu hotelurile de acolo .
Voi face rezervarea prin ianuarie. Pina atunci va multumesc din nou anticipat pentru orice sugestii...
By the way de turism de tarc as vrea sa vad si Ierusalimul intr-o excursie de la hotelul respectiv din Turcia.
Sper ca cine mi-a vindut acest pont a avut dreptate. :notangel:

excursia aia la ierusalim te costa anul asta 250 euro de caciula, la anul cred ca va fi mai mult

#15
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Este foarte fain... :peacefingers: Multumesc de informatie.

#16
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Ce anume ..faptul ca te costa cat un bilet de avion buh-tlv-buh?

#17
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postadi_ab, on 23rd August 2011, 22:17, said:

Ce anume ..faptul ca te costa cat un bilet de avion buh-tlv-buh?
Domne,care este problema daca omul are banu?

#18
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postrottweiler2007, on 22nd August 2011, 19:31, said:

:naughty: ia vezi, īți dć booking.com avion? iar prețurile de pe booking.com pt turcia sīnt mult mai mari decīt ale oricćrei agenții din Romania :naughty:
Nici la agentiile lu` peste treaba nu sta mai bine....comisioanele sunt mai mari decat prin booking, expedia...etc. Daca ai timp si un pic de spirit organizatoric iti "setezi" singur o vacanta cum nu poate sa o faca nici o agentie...romaneasca.
Rottweiler, am vazut ca detii foarte multe informatii ceea ce este explicabil pentru reprezentantul unei agentii de turism.
Cochetez de mult cu ideea unei vacante in Turcia dar senzatia mea este ca preturile au ajuns la un nivel la care isi fac loc multe alte optiuni. Nu prea e normal ca o vacanta in Turcia sa coste ca una in Madeira sau Teneriffe...
Personal as recomanda initiatorului sa isi faca rezervarile pe booking sau alte site-uri de incredere.

Edited by Octavian_SK, 24 August 2011 - 08:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate