Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Resort Turcia 2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#91
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postalex321, on 28th August 2011, 19:41, said:

Ati fost si la Oludeniz ?

Anul acesta nu, am stat doar in resort, dar fusesem anul trecut in statiune, fara copii, cand am vizitat toata zona Dalyan, Marmaris/Icmeler, Gocek, Fethyie, Oludeniz.
Cat despre hotelul Aqua, l-am inspectat de afara, am fost in gradina lui, fara sa stam in el, dar il aveam in plan anul acesta. Mi-a placut cum arata, dar mi s-a parut mic pt a merge cu copiii, caci eu cautam un resort mai maricel, cu facilitati pt copii. Asa am ajuns la Lykia World.

#92
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,049
  • Înscris: 25.12.2005

View PostPhx', on 28th August 2011, 20:17, said:

Anul acesta nu, am stat doar in resort, dar fusesem anul trecut in statiune, fara copii, cand am vizitat toata zona Dalyan, Marmaris/Icmeler, Gocek, Fethyie, Oludeniz.
Cat despre hotelul Aqua, l-am inspectat de afara, am fost in gradina lui, fara sa stam in el, dar il aveam in plan anul acesta. Mi-a placut cum arata, dar mi s-a parut mic pt a merge cu copiii, caci eu cautam un resort mai maricel, cu facilitati pt copii. Asa am ajuns la Lykia World.
Deci ati fost 2 ani la rind. Ati rezervat pe site la ei ?Imi place hotelul.Au discout deja de 15-20 % pentru la anul.
Ati fost cu masina ?

#93
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postalex321, on 28th August 2011, 09:13, said:

Foarte faine. Nu a calcat inca picior de conational prin aceste hoteluri , prima observatie. O fi de bine sau nu ? :notangel:
Un englez spune insa intr-un review fain despre Marti Resort sa ignoram toate comentariile eventuale negative. Astia sunt pretentosi.

http://www.tripadvis...gean_Coast.html


Stai linistit, romanii nu sunt de rasul lumii....uite eu acum 2 ani(cred) am stat la un hotel,hotel nedescoperit de conationali(hotel care mi-a fost recomandat de catre o fatuca care nu calcase in Turcia), dar care in urmatorul an a fost promovat si la noi.
Hotel unde noi cele 5-7  familii de romani(atat am numarat, dar nu cred ca erau mai multe...nu eram grup deci nu aveam legatura) am ramas uimiti de comportamentul englezilor(drink....) si nemtilor.

Romanii sunt civilizati pe langa alte natii(excludem "manelistii" si "taranii").

Problema apare ca in Turcia (si asta e doar parerea mea) pe langa "est-ici"apar si nemti, englezi, olandezi si poate chiar si italieni(toti acestia din urma, marea majotitae a lor, fiind din clase sociale joase....dar isi permit) pe cand,noi, ceilalti, muritorii suntem doar fitzosi( ca na eu ce poze pun pe facebook anul asta).

Nu va fie frica de hoteluri in care nu a calcat picior de roman! alcati voi! :D

#94
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postalex321, on 28th August 2011, 20:22, said:

Deci ati fost 2 ani la rind. Ati rezervat pe site la ei ?Imi place hotelul.Au discout deja de 15-20 % pentru la anul.
Ati fost cu masina ?

Da, am rezervat pe site la ei, dar am platit cu cardul integral, inca din noiembrie, pt iunie viitor, cu discount de early booking 15%. Acum, fiindca vrem sa mergem din nou, avem o oferta de "repeat guest", adica pe langa cei 15% reducere de early booking, putem plati doar 10% avans in momentul rezervarii, iar restul de 90% pana la 31.03.2012.
Noi nu am fost cu masina, ci cu avionul pana la Dalaman, cu escala la Istanbul. Primul an am avut masina inchiriata din aeroport, caci am umblat peste tot in zona, iar anul trecut am mers cu taxi direct la hotel (o ora, cca 50 euro/sens).

#95
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,049
  • Înscris: 25.12.2005

View PostPhx', on 29th August 2011, 18:54, said:

Da, am rezervat pe site la ei, dar am platit cu cardul integral, inca din noiembrie, pt iunie viitor, cu discount de early booking 15%. Acum, fiindca vrem sa mergem din nou, avem o oferta de "repeat guest", adica pe langa cei 15% reducere de early booking, putem plati doar 10% avans in momentul rezervarii, iar restul de 90% pana la 31.03.2012.
Noi nu am fost cu masina, ci cu avionul pana la Dalaman, cu escala la Istanbul. Primul an am avut masina inchiriata din aeroport, caci am umblat peste tot in zona, iar anul trecut am mers cu taxi direct la hotel (o ora, cca 50 euro/sens).
Ati rezervat si biletele de avion din timp ? Tarom sau liniile turcesti ...Cit timp ati inchiriat masina si cit v-a costat ?

Mltumesc de raspunsuri.

#96
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postalex321, on 29th August 2011, 19:00, said:

Ati rezervat si biletele de avion din timp ? Tarom sau liniile turcesti ...Cit timp ati inchiriat masina si cit v-a costat ?

Mltumesc de raspunsuri.

Acum doi ani am mers cu Tarom pana la Istanbul si Pegasus (www.flypgs.com) apoi, dar a trebuit sa schimbam aeroportul. In al doilea an am luat tot Pegasus de la Istanbul la Dalaman, dar pana la Istanbul am fost cu masina, pe care am lasat-o in parcarea aeroportului, caci am fost intai o saptamana la Duni in Bulgaria, si de acolo in Turcia. Dar acum exista curse Pegasus si de la Bucuresti la Istanbul, care merg in acelasi aeroport din care se pleaca mai departe, deci e mai comod. Asa vom merge anul acesta. Biletele da, trebuie luate din iarna, ca sa fie cele mai ieftine posibil. Masina inchiriata a costat cam 25 de euro/zi si am rezervat-o cu vreo 2 luni inainte, tot de pe net.

#97
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,049
  • Înscris: 25.12.2005

View PostPhx', on 29th August 2011, 19:08, said:

Acum doi ani am mers cu Tarom pana la Istanbul si Pegasus (www.flypgs.com) apoi, dar a trebuit sa schimbam aeroportul. In al doilea an am luat tot Pegasus de la Istanbul la Dalaman, dar pana la Istanbul am fost cu masina, pe care am lasat-o in parcarea aeroportului, caci am fost intai o saptamana la Duni in Bulgaria, si de acolo in Turcia. Dar acum exista curse Pegasus si de la Bucuresti la Istanbul, care merg in acelasi aeroport din care se pleaca mai departe, deci e mai comod. Asa vom merge anul acesta. Biletele da, trebuie luate din iarna, ca sa fie cele mai ieftine posibil. Masina inchiriata a costat cam 25 de euro/zi si am rezervat-o cu vreo 2 luni inainte, tot de pe net.
Multumesc tare mult . Ce fel de camera ati rezervat am o multime de optiuni . standard , extra , in antalya dar si odeniz...Exista Lykya world in Antalya si in Odeniz ?

#98
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postalex321, on 29th August 2011, 19:11, said:

Multumesc tare mult . Ce fel de camera ati rezervat am o multime de optiuni . standard , extra , in antalya dar si odeniz...Exista Lykya world in Antalya si in Odeniz ?

Eu tot ce ti-am povestit a fost despre Lykia World din Oludeniz. As fi vrut sa-l incerc si pe cel din Antalya, dar din toate review-urile am dedus ca este inferior ca servicii si ca peisaj decat cel din Oludeniz la care am fost. Si este si mai scump, pt ca este all inclusive. Noi am stat in Large Superior Double Room, deoarece suntem 2 adulti+2 copii si nu se accepta in camera standard (care este doar pt 2 persoane) sau in camera standard cu sofa (care este pentru 2+1 persoane). Si normal ca aceasta in care am fost noi este ceva mai scumpa, dar si mai mare. Pentru ca voi sunteti doar 2 adulti, este alegerea ta daca iei varianta minima la pret sau ceva mai scump.

#99
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex321, on 29th August 2011, 19:11, said:

Multumesc tare mult . Ce fel de camera ati rezervat am o multime de optiuni . standard , extra , in antalya dar si odeniz...Exista Lykya world in Antalya si in Odeniz ?
ce e aia odeniz?

#100
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,049
  • Înscris: 25.12.2005

View PostPhx', on 29th August 2011, 21:20, said:

Eu tot ce ti-am povestit a fost despre Lykia World din Oludeniz. As fi vrut sa-l incerc si pe cel din Antalya, dar din toate review-urile am dedus ca este inferior ca servicii si ca peisaj decat cel din Oludeniz la care am fost. Si este si mai scump, pt ca este all inclusive. Noi am stat in Large Superior Double Room, deoarece suntem 2 adulti+2 copii si nu se accepta in camera standard (care este doar pt 2 persoane) sau in camera standard cu sofa (care este pentru 2+1 persoane). Si normal ca aceasta in care am fost noi este ceva mai scumpa, dar si mai mare. Pentru ca voi sunteti doar 2 adulti, este alegerea ta daca iei varianta minima la pret sau ceva mai scump.
Foarte frumoase sejururi . Necunoscind hotelul imi place in mod deosebit maniera in care ati abordat petrecerea concediilor.

View Postrottweiler2007, on 30th August 2011, 06:38, said:

ce e aia odeniz?
Oludeniz , scuze Rhot , am uitat cu cine am de a face...Interesanta de tot ideea . Iei masina de acolo si te duci peste tot..Zau. Stai la Agua si faci plaja la Oludeniz , maninci la Marti Resor  :coolspeak:
Incerc si eu...

#101
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011
Buna ziua rottweiler,
as dori si eu un sfat. Suntem o familie de 2 adulti si 2 copii de 4 si 5 ani. Avem disponibili pentru la anul circa 2000 de euro, mergem cu masina noastra, 10 nopti, dorim sa nu stam cu copiii in aceiasi camera, deci un fel de apartament sa fie, un complex cu gradini, plaja cat de cat cu nisip pentru copii, ceva loc de joaca si animatie pentru ei, nu vizitam, dar parca am agrea ceva peisaj. Ne place sa avem camere mari si gradini mari. Inca nu avem varsta de tobogane :)
Am mai fost de 3 ori cu masina la Kusadasi cu copiii, in Antalya nu am ajuns niciodata, nici mai jos de Kusadasi.
Ce hotel/ club/ resort imi recomandati?
Va multumesc.
(parca sunt la doctor, eu spun ce ma doare si el da reteta...:)

#102
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadighh, on 1st September 2011, 13:36, said:

Buna ziua rottweiler,
as dori si eu un sfat. Suntem o familie de 2 adulti si 2 copii de 4 si 5 ani. Avem disponibili pentru la anul circa 2000 de euro, mergem cu masina noastra, 10 nopti, dorim sa nu stam cu copiii in aceiasi camera, deci un fel de apartament sa fie, un complex cu gradini, plaja cat de cat cu nisip pentru copii, ceva loc de joaca si animatie pentru ei, nu vizitam, dar parca am agrea ceva peisaj. Ne place sa avem camere mari si gradini mari. Inca nu avem varsta de tobogane :)
Am mai fost de 3 ori cu masina la Kusadasi cu copiii, in Antalya nu am ajuns niciodata, nici mai jos de Kusadasi.
Ce hotel/ club/ resort imi recomandati?
Va multumesc.
(parca sunt la doctor, eu spun ce ma doare si el da reteta... :)
preturile pt anul viitor nu le stiu inca iar tu ai uitat sa spui un amanunt esential: data de intrare in hotel si inca un sfat, nu mai cauta perfectiunea ca nu exista, tu spui ca vrei peisaj dar adaugi ca vrei plaja cu nisip iar asta nu se poate, peisajul il gasesti in marmaris sau oludeniz sau kemer dar pe acolo nu prea e nisip, deci ce vrei mai exact?

#103
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011

View Postrottweiler2007, on 1st September 2011, 14:24, said:

preturile pt anul viitor nu le stiu inca iar tu ai uitat sa spui un amanunt esential: data de intrare in hotel si inca un sfat, nu mai cauta perfectiunea ca nu exista, tu spui ca vrei peisaj dar adaugi ca vrei plaja cu nisip iar asta nu se poate, peisajul il gasesti in marmaris sau oludeniz sau kemer dar pe acolo nu prea e nisip, deci ce vrei mai exact?
Multumesc pentru raspuns,
data de intrare undeva prin 24 iunie. Prefer nisipul si plaja buna, peisajul e pe locul 2, 3, 4... :)
Noi am fost multumiti si la Kusadasi, copiii fiind foarte mici ne miscam greu, asa ca de fapt ne cantonam intr-un singur loc in care vrem sa ne simtim bine: plaja, mare, gradini, papa decent, apt decent, primire buna... Perfectiunea vine de la cap, de la cum percepi sejurul, unora li se pare perfect in locuri unde eu nu as sta nici gratis si altora li se pare nasol unde ma duc eu.
Ma gandeam raportat la preturile de anul acesta, pentru a-mi face o idee si a studia noi destinatii.  
Multumesc inca o data.

#104
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadighh, on 2nd September 2011, 09:00, said:

Multumesc pentru raspuns,
data de intrare undeva prin 24 iunie. Prefer nisipul si plaja buna, peisajul e pe locul 2, 3, 4... :)
Noi am fost multumiti si la Kusadasi, copiii fiind foarte mici ne miscam greu, asa ca de fapt ne cantonam intr-un singur loc in care vrem sa ne simtim bine: plaja, mare, gradini, papa decent, apt decent, primire buna... Perfectiunea vine de la cap, de la cum percepi sejurul, unora li se pare perfect in locuri unde eu nu as sta nici gratis si altora li se pare nasol unde ma duc eu.
Ma gandeam raportat la preturile de anul acesta, pentru a-mi face o idee si a studia noi destinatii.  
Multumesc inca o data.

bugetul tau nu e foarte generos

iti dau citeva exemple de hoteluri in regiunea antalya, in camere family adica sa ai 2 camere, dar retine preturile astea au fost valabile pt 2011

Lara - hotel saturn palace 1794 euro pe 10 nopti
belek - hotel belek beach 1705 pe 10 nopti
belek- hotel aydinbey famous resort 1625 euro pe 10 nopti
belek- hotel belkonti 1805 euro pe 10 nopti

studiaza-le pe astea si mai vorbim, ideal ar fi sa plusezi spre 2500 euro si vom putea vorbi despre alte hoteluri sau ramai pe bugetul de maxim 2000 dar renunta la ideea de family room si atunci voila : lara - hotel titanic 1865 euro; Lara - hotel lara beach 1460 euro; Belek - hotel paloma grida village 1960 euro

Edited by rottweiler2007, 02 September 2011 - 09:24.


#105
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011

View Postrottweiler2007, on 2nd September 2011, 10:08, said:

bugetul tau nu e foarte generos

iti dau citeva exemple de hoteluri in regiunea antalya, in camere family adica sa ai 2 camere, dar retine preturile astea au fost valabile pt 2011

Lara - hotel saturn palace 1794 euro pe 10 nopti
belek - hotel belek beach 1705 pe 10 nopti
belek- hotel aydinbey famous resort 1625 euro pe 10 nopti
belek- hotel belkonti 1805 euro pe 10 nopti

studiaza-le pe astea si mai vorbim, ideal ar fi sa plusezi spre 2500 euro si vom putea vorbi despre alte hoteluri sau ramai pe bugetul de maxim 2000 dar renunta la ideea de family room si atunci voila : lara - hotel titanic 1865 euro; Lara - hotel lara beach 1460 euro; Belek - hotel paloma grida village 1960 euro

Multumesc.
Asadar: nu stiu daca bugetul va putea fi marit, inclin sa cred ca nu, astea sunt posibilitatile cu doi copii mici si credite la banca :(  Si avem salarii bunicele pentru provincie.
Nu renuntam la ideea de a avea camere separate.
Ma uit pe hotelurile indicate.
O sugestie pt zona Kusadasi? E mai aproape si mai usor de ajuns cu masina...
Apreciez consultanta pe care o acordati.

#106
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadighh, on 2nd September 2011, 11:16, said:

Multumesc.
Asadar: nu stiu daca bugetul va putea fi marit, inclin sa cred ca nu, astea sunt posibilitatile cu doi copii mici si credite la banca :(  Si avem salarii bunicele pentru provincie.
Nu renuntam la ideea de a avea camere separate.
Ma uit pe hotelurile indicate.
O sugestie pt zona Kusadasi? E mai aproape si mai usor de ajuns cu masina...
Apreciez consultanta pe care o acordati.
la kusadasi un  hotel bun si o cu super plaja de nisip este grand belish unde in 2011 te-ar fi costat 1420 europe 10 nopti intr-un apart cu 2 camere separate

Edited by rottweiler2007, 02 September 2011 - 10:47.


#107
parmaboy77

parmaboy77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 19.05.2006
salutare,


In 2010 am fost 2 persoane in Kusadasi la Sealight Resort Hotel, am fost foarte multumiti, camere curate, personal ok, mancare deasemenea, plaja cu nisip, poate prea multi slavi, unii chiar gretosi, dar nu am avut treaba cu ei deloc.In schimb englezii de treaba, puteai sa bei cu ei, sa joc un ping-pong, tenis sau fotbal.
Anul acesta am sarit peste ca vacanta noastra se rezuma la schimbat pampersi si iesit la plimbare in parc, dar la anul ne gandeam din nou la o vacanta in Turcia undeva la sfarsitul lunii mai inceputul lui iunie....insa acum trebuie sa ne reorientam in cea ce priveste camera de hotel, stilul hotelului si mijlocul de transport.Cine are experienta in cea ce priveste o vacanta in Kusadasi cu copil mic (1 an), experienta gen, locatie, tip de camera, transport, rezervare prin agentie sau early booking etc etc, rog sa imi impartaseasca toate acestea.
Precizez ca am merge 4 pers+copil.


Multumesc anticipat.

#108
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postparmaboy77, on 3rd September 2011, 16:04, said:

salutare,


In 2010 am fost 2 persoane in Kusadasi la Sealight Resort Hotel, am fost foarte multumiti, camere curate, personal ok, mancare deasemenea, plaja cu nisip, poate prea multi slavi, unii chiar gretosi, dar nu am avut treaba cu ei deloc.In schimb englezii de treaba, puteai sa bei cu ei, sa joc un ping-pong, tenis sau fotbal.
Anul acesta am sarit peste ca vacanta noastra se rezuma la schimbat pampersi si iesit la plimbare in parc, dar la anul ne gandeam din nou la o vacanta in Turcia undeva la sfarsitul lunii mai inceputul lui iunie....insa acum trebuie sa ne reorientam in cea ce priveste camera de hotel, stilul hotelului si mijlocul de transport.Cine are experienta in cea ce priveste o vacanta in Kusadasi cu copil mic (1 an), experienta gen, locatie, tip de camera, transport, rezervare prin agentie sau early booking etc etc, rog sa imi impartaseasca toate acestea.
Precizez ca am merge 4 pers+copil.


Multumesc anticipat.
- mijlocul de transport?
- bugetul?
- data de intrare in hotel?
- nr de nopti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate