Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

radio romanesc rock online

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#1
kreaThorEx

kreaThorEx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2005
Are cineva idee de existenta unui radio romanesc ce emite online prin shoutcast si difuzeaza numai muzica rock? As dori, de asemenea, si unul care emite numai muzica clasica. Nu ma astept la un radio mare/comercial, ba dimpotriva  :)

#2
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

kreaThorEx, on Sep 22 2005, 02:31, said:

Are cineva idee de existenta unui radio romanesc ce emite online prin shoutcast si difuzeaza numai muzica rock? As dori, de asemenea, si unul care emite numai muzica clasica. Nu ma astept la un radio mare/comercial, ba dimpotriva  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Nu prea ascult aceste genuri... dar te pot ajuta cu muzica clasica:
http://www.di.fm/classical/info/
Enjoy! :)

#3
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
astia se laudau cu rock, dar nu garantez ca se tin de cuvant, nu i-am mai ascultat de mult timp (si, oricum, am ascultat f. putin si atunci...):
SPECIAL

edit: vad ca aia sunt in pauza :death: . dar cica vor reveni in curand...

Edited by hardvare, 22 September 2005 - 02:38.


#4
Mike_Bv

Mike_Bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2005
yup...zilnic la ora 21, la www.radiospecial.ro (si mai departe odata ajuns acolo te dumiresti de ce e de facut) ;) se asculta rock online  B)  :peacefingers:
Saptamana asta e dedicata celor de la Lake of Tears iar cea viitoare apartine celor de la Therion...pe langa asta, normal ca mai sunt si alte piese seara de seara.... ;)
rock bah !  :coolspeak:

Edited by Mike_Bv, 20 October 2005 - 10:16.


#5
Fl0rinell

Fl0rinell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.09.2005
Doar atat? chiar nu mai exista alte radiouri care sa difuzeze muzica rock?
Eu am mai gasit unul care cica ar fi avut si un server pe aici prin romania , se numesc Goth Metal World. Dar am incercat linkul lor si nu mai era bun :(

Mai stie cineva ceva?

#6
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005
radio special se aude ca naiba..

#7
Mike_Bv

Mike_Bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2005

View PostBogdan!, on Oct 25 2005, 19:27, said:

radio special se aude ca naiba..
au fost niste mici probleme dar s-au rezolvat.... B)  :punk:

#8
WEBcast

WEBcast

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.10.2004
Incearca Radio WEBcast Media, nu transmite numai muzica rock dar e 99% muzica romaneasca, necomerciala... Pop, Rock, Folk... s-ar putea sa-ti placa http://radio.webcast.ro

Poti vedea in semnatura mea ce melodie e in emisie la RWM cand incarci aceasta pagina web si o poti asculta accesand http://live3.webcast.ro/ , ba mai mult poti... pune tu muzica preferata in emisie de pe pagina web a sitului, auditie placuta!

Edited by WEBcast, 29 August 2006 - 03:18.


#9
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Ar mai fi si : http://www.radio3net.ro/  - ma rog, nu e numai rock dar au destule emisiuni.

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Vroiam sa zic si eu de radio3net. :)

#11
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
pe mine m-ar interesa un radio englez care sa aiba emisiuni informative despre rock si trupe rock.

#12
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View PostBlitzkrieg, on Aug 29 2006, 19:52, said:

pe mine m-ar interesa un radio englez care sa aiba emisiuni informative despre rock si trupe rock.

hai ma careva..

#13
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostBlitzkrieg, on Nov 6 2006, 22:17, said:

hai ma careva..
Eu stiu un singur radio care are ce cauti tu si anume radio bucuresti iar emisiunea are loc in fiecare duminica de la ora 9 seara pana la 12-1 noaptea si este prezentata de Lenti Chiriac.
Lenti Chiriac mai prezinta istorii de trupe si la Studio Rock (sau cum dracu se mai numeste acum) pe radio3net in fiecare vineri seara. Emisiunea incepe pe la 9 sau 10 iar istoria unei formatii incepe pe la 11 sau 12 (sunt la fotbal vinerea si nu mai tin minte exact).

Oricum ambele emisiuni ale lu' Lenti sunt bune.
Scuze daca le stiai.

#14
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 7 2006, 01:08, said:

Oricum ambele emisiuni ale lu' Lenti sunt bune.

Daca n-asculti metale extreme. Omu' are o problema, cel putin cand facea emisiunea in Club A, auzeam fix 2 formatii: Samael si Dimmu Borgir. Restu' doar porcarii hard'n'heavy si in cel mai bun heavy.

S-a mai schimbat intre timp?

#15
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostGraveland, on Nov 7 2006, 00:45, said:

Daca n-asculti metale extreme. Omu' are o problema, cel putin cand facea emisiunea in Club A, auzeam fix 2 formatii: Samael si Dimmu Borgir. Restu' doar porcarii hard'n'heavy si in cel mai bun heavy.

S-a mai schimbat intre timp?
In emisiunea de duminica de la Radio Bucuresti nu da metal extrem dar in emisiunea de la Radio3net stiu ca facea si cu metal extrem, dar daca in fiecare vineri joc fotbal la acea ora nu prea stiu ce se mai intampla. Lenti Chiriac nu mai dadea metal extrem intr-un timp pentru ca l-au injurat niste asculatatori de metal extrem ratati.

#16
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 7 2006, 02:05, said:

Lenti Chiriac nu mai dadea metal extrem intr-un timp pentru ca l-au injurat niste asculatatori de metal extrem ratati.

:lol: imi dau seama ce limitat e.

#17
silentran

silentran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 15.11.2006
lenti e super tare pentru ca a facut o emisiune intreaga pe radio bucuresti cu frank zappa. si face in general, emisiuni misto, la el am avut ocazia sa asc bad company, crematory, black label society..ultimele 2 de cand facea emisiunea la mtv
eu asc cityfm!! si vi-l recomand. radio bucuresti dumnica noapte.

#18
blues_machine

blues_machine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.10.2006
City Fm www.cityfm.ro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate