Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

taxe vamale magazine online

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Coletul a fost comandat. t inainte de primul tau post, din pacate. Altfel ii ziceam sa-mi puna factura inauntru. Oricum, daca se apuca sa calculeze tva+vama pentru produse la pretul din nomenclator, cred ca e irelevant daca as avea factura sau nu. Corect?

#20
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
Oricum o sa-ti ceara factura, n-au cum sa vamuiasca fara ea. Doar ca nu stiu cum ti-ar putea face vama pe persoana fizica cu atatea articole similare.
Daca nimeresti un vames mai putin deschis, va trebui sa faci rost de o factura pe firma. Cum ziceam, de-acum totul depinde de vames. Bafta!

#21
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Deci ar trebui sa rog vanzatorul sa-mi dea un invoice pe Paypal, sa-l am la mine cand incerc sa ridic coletul.
Nu stiu care e treaba cu invoice-ul, se precizeaza si numarul de obiecte pe el sau numai valoarea totala?
Iti multumesc de ajutor ghevasalie.

#22
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
Pe factura trebuie sa apara atat articolele ce se gasesc in colet cat si valoarea lor. Probabil ca ti se va cere si o traducere pe factura.
Scoate si de pe Paypal dovada ca ai platit doar 40 eur si s-ar putea sa devina mai ingaduitori vazand ca esti de buna credinta si chiar atat te-a costat marfa.

#23
nicu05

nicu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.01.2009
din spania in SUA s-ar percepe vreo taxa vamala pentru doua tricouri cumparate care au o valoare totala de 112$ si livrate prin curier ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate