Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Ce parere aveti despre Emil Boc

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
140 replies to this topic

#55
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
BOC = Best Of the Century  :coolspeak:
E foarte usor sa duci o politica POPULISTA dar uite ca nu a facut-o.


Dar pentru ca vad multi nemultumiti, poate angajati la stat, care isi doreg belsug ma gandeam sa infiintez partidul POPULIST roman si sa candidez la presedentie.
Programul meu ar fi simplu:

TOTI ROMANII VOR FI ANGAJATI LA STAT. VREI NU VREI, ANGAJAT LA STAT TE NUMESTI.
SALARIU? MINIM 1500 DE EURO PE LUNA.
ESTI SUPER INCOMPETENT, ITI PLACE SA DORMI LA BIROU DAR POTI SA ADUCI RUDE IN SISTEM?
PENTRU FIECARE RUDA ADUSA PRIMESTI SPOR DE RUDA DE 20% DIN SALARIUL DE BAZA.
STAI PE SCAUN? SPOR DE SCAUN
STAI IN PICIOARE? SPOR DE STAT
TREBUIE SA ZAMBESTI? ZPOR DE ZAMBET, DE FATA TRISTA, DE CONCEDIU, DE INTOARCERE DIN CONCEDIU, DE CHIUL, DE FUMAT. SI O GRAMADA DE ALTE SPORURI IMAGINABILE SI MAI ALES INIMAGINABILE.

Sigur ca vreau sa avem si crestere economica "sanatoasa"  :deadtongue:  bazata pe consum, ca asa am auzit la niste pacalici de la mony canal ca ar fi bine.
Deci daca vrei post bun la stat, trebuie sa cheltuiesti 80% din salariu lunar.
Astfel rezulta o crestere substantiala a PIB ului => crestere economica dementiala => belsug pentru tot poporul.

si de aici nu e decat un pas pana la transformarea romaniei in o putere mondiala greu de egalat la consum.


VOTATI PARTIDUL POPULIST ROMAN.

Edited by onlyone, 08 August 2011 - 18:19.


#56
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Boc nu respecta hotarirea instantelor de judecata
Boc nu da subventii in agricultura decat marilor agricultori pt donatii la partid sau celor foarte mici, pt voturi
Boc prin impozitul forfetar a omorat o gramada de firme care abia supravietuiau.
Boc a introdus si majorat taxa de prima inmatriculare interzicandu-le celor saraci, care nu isi permit o masina euro 4-5 sa isi cumpere o alta droaga decat cele din tara.
----------------------
Nu mai abera. Inca exista angajati fictivi in STS, SRI, MAI, INS, INA, INPP. Si sunt multi. Din pacate nu pot da nume, deoarece acei fictivi imi sunt prieteni.
Situatia e urmatoarea:
La firma unui bun prieten, senator, general SPP de al lui Iliescu, e directoare o gagica. Ca barosanu sa nu dea bani din buzunar, pe langa profesor, gagica a ajuns in mod fictiv angajatul MAI, unde, la Muzeul Foisorul de Foc. Nevasta directorului FF ocupa o functie importanta in UPB, conducand una din facultati, parca IMST. Toata treaba merge prin sindicate! Practic, sindicatele forteaza mana unor directorasi de la stat sa angajeze pe cineva, si inca pe cineva, asa cu posturile blocate de nenorocitul de BOC.
Un altul, lucreaza la o firma a lui Columbeanu, si in acelasi timp la STS. Firma e din timisoara, si e un sub-contractor serios al STSului. Zic baietii ca omul paseaza documente cu secret pe ele, dar asta e un zvon.
Stiu mai multi, si inca merge treaba de minune.
-----------------------
Dincolo de angajati fictivi, exista directori fictivi.

Boc a infintat directii, tot felul de agentii, sa isi puna prieteni din partid si sindicat la conducere. De la agentia Anti-Drog in ultima perioada s-au deturnat enorm de multe fonduri in firme obscure de publicitate, si inca n-a aparut nici o reclama. MAi sunt multe exemple, mai vrei? Nu am langa mine organigrama partidului, dar mai pot adauga.

Boc a infintat ministere pentru oameni cheie, unul din ele e Ministerul Turismului pentru Elena Udrea.

Se creeaza minister pentru o industrie in care ori investesti miliarde, ori scoti miliarde. Turismul e un rahat in Romania. Ii inteleg pe arabi sa aiba Ministerul Petrolului... dar la noi?

Edited by Highlander91, 08 August 2011 - 18:57.


#57
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postjohnnyboo, on 8th August 2011, 15:34, said:

Va ramane in istorie ca premierul care si-a bagat in subzistenta natiunea, de dragul "reformelor".
Sunteti tineri, nu l-ati prins pe Petre Roman (nu era asa criminal) sau pe Stolojan. Nici eu nu am dat mina cu ei, ca eram minor, dar Stolojan a fost cel care a liberalizat industria, urmind prabusirea ei peste 6 luni. Haideti sa nu privim doar la ultimii 4 ani cind vorbim de guverne, au fost destule inainte.

Alt premier remarcabil a fost Vacaroiu, tatal metodei MEBO. :)

#58
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006
Ce simpatici sunt postacii (ca mine) portocalii. Gasesc ei cumva o metoda sa-l umfle putin pe Boc, cand pana si un copil de clasa 4-a stie ca aceta e doar o marioneta, saracu'  :console:

#59
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

View PostHighlander91, on 8th August 2011, 19:50, said:

Boc a introdus si majorat taxa de prima inmatriculare...

...Tariceanu a introdus taxa de prima inmatriculare...

Guvernul Boc este bun ca ne scoate incet incet din marasmul economico-social produs de guvernele anterioare si din criza mondiala care nu se mai termina.

Nu este un guvern perfect - au si ei spagari, firme capuse - ca asa este politica la noi de n-spe ani ca si  oriunde in lume - dar, pe ansamblu, Romania merge in sens pozitiv.
Pana la Boc firmele capuse si spagarii erau litera de lege si nu treceai de ele/ei.

Stiu ca opinia mea nu este pe placul usl-asilor...

#60
Dobrin928

Dobrin928

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 567
  • Înscris: 28.01.2011

View Postonlyone, on 8th August 2011, 19:16, said:

[size=3][b]BOC = Best Of the Century  :coolspeak:

Boc a reusit o performanta remarcabila. A facut ca un doctor in Romania sa castige cu 27% mai putin ca in Bulgaria.

Si e pacat ca ne pleaca medicii. Tu ai avea nevoie de o comisie intreaga sa te analizeze...

#61
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 10.11.2004

View Posttomaso, on 8th August 2011, 18:25, said:

Dacă dădea afară 50% dintre bugetari, dacă înjumătățea pensiile și salariile bugetarilor, dacă băga jandarmeria peste sindicaliști să le dea pulane făr de număr, ar fi fost un premier excepțional, nu numai bun.

Dar asta este, măcar le-a dat -25%.
Tot este ceva, decât să le dea cu plus, precum au făcut papagalii de dinaintea lui.
Ba mai bine ar fi fost sa-i dea afara pe toti bugetarii, sa fi desfiintat pensiile si salariile si sa-i ghilotineze pe toti sindicalistii ! Sa ramane doar el si guvernul lui  in tara asta!! Ahh..sa nu uit..si cu presedintele!! :rolleyes:

#62
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Ce de postaci (ca mine), Doamne!

View Posttavktm, on 8th August 2011, 18:31, said:

Toate astea, sau falimentul, ai de ales !!!!!
Unii sunt pur si simplu pe alta planeta si nu inteleg ca un stat poata da si faliment. Sau era mai bine in anii 90 cu inflatii de zeci de procente ?
da
Forfetarul este bun, accizele sunt bune, mai ales la tutun si alcool, chiar si la benzina, tva-ul a trebui marit din cauza netaierii pensiilor nesustenabile, si da, sa multumeasca bugetarii ca 25% din ei nu au fost dati afara. Impozite suplimentare nu s-au impus deloc, etc etc. Degeaba ma cert eu cu voi, pur si simplu matematica va joaca feste.

Trebuie sa iti dau dreptate, reformele lui Boc pentru evitarea asa-zisului faliment au fost foarte bune. Doar ca unii dintre voi nu constientizati ca tot dansul ne-a dus in pragul colapsului...

LE: Ca a pomenit cineva de BAC. Or fi fost rezultatele corecte, dar faptul ca elevii nu invata cum ar trebui nu e o consecinta si a faptului ca profesorii nu sunt motivati indeajuns? Financiar ma refer.

Edited by edy_3dz, 08 August 2011 - 21:13.


#63
reise_reise

reise_reise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 17.10.2006

View Postgabicen, on 8th August 2011, 21:04, said:

...Tariceanu a introdus taxa de prima inmatriculare...
corect!

Guvernul Boc este bun ca ne scoate incet incet din marasmul economico-social produs de guvernele anterioare si din criza mondiala care nu se mai termina.
aha...deci ne scoate din criza mondiala ”care nu se mai termina”... Bun asa!  :thumbup:

Nu este un guvern perfect - au si ei spagari, firme capuse - ca asa este politica la noi de n-spe ani ca si  oriunde in lume - dar, pe ansamblu, Romania merge in sens pozitiv.
Pana la Boc firmele capuse si spagarii erau litera de lege si nu treceai de ele/ei.
Zi ”zau”!! si acum nu sunt?? Acum totul e transparent sau ce? Eu zic ca e exact pe invers, astia nu se mai feresc cand e vorba de asa ceva!


Stiu ca opinia mea nu este pe placul usl-asilor...
nici a mea...cu toate ca sunt apolitic.... :rolleyes:


#64
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View PostDelano, on 8th August 2011, 21:00, said:

Ce simpatici sunt postacii (ca mine) portocalii. Gasesc ei cumva o metoda sa-l umfle putin pe Boc, cand pana si un copil de clasa 4-a stie ca aceta e doar o marioneta, saracu'  :console:
Sper sa ajug sa traiesc ziua cand sa-l vad pe Boc in boxa acuzatiilor spunand ca Emil Bobu ( un alt slugoi al unui dictator): ' am fost un bou"!
Individul asta este un maimutoi in mana lui Base!
Este memorabil cand acest idiot Boc, spunea la Nasu TV, ca invatat un an intreg doua manuale si la admitere la facultate a descoperit ca trebuia sa invete alte carti.
Cat de cretin poate fi un tanar de 19 ani, care sa nu consulte programa scolara si invata alte manuale decat cele prevazute. Si apoi sa mai si recunosca la TV ca este un BOU?
Profesorul de drept constitutional a batut orice record de acte neconstitutionale! UN CRETINOID! :puke:

#65
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

View Postdinmarius, on 8th August 2011, 22:26, said:

Este memorabil cand acest idiot Boc, spunea la Nasu TV, ca invatat un an intreg doua manuale si la admitere la facultate a descoperit ca trebuia sa invete alte carti.
Cat de cretin poate fi un tanar de 19 ani, care sa nu consulte programa scolara si invata alte manuale decat cele prevazute. Si apoi sa mai si recunosca la TV ca este un BOU?
N-am stiut asta, inseamna ca e cu adevarat imbecil. Tac'su stia el  de ce il altoieste cu oul in capatana. :rolleyes:

#66
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View PostDelano, on 8th August 2011, 23:49, said:

N-am stiut asta, inseamna ca e cu adevarat imbecil. Tac'su stia el  de ce il altoieste cu oul in capatana. :rolleyes:
Nu pot sa cred ca nu ai vazut emisiunea asta geniala!? Nu gasesc acum un link cu acest video memorabil!
Tot nu pot sa cred ca nu ai vazut emisiunea! Este mult mai tare decat cand a cazut in cap!  :console:
Pana la urma a declarat la Nasu, ca daca a constat ca nu erau manualele prevazute pt. Fac. de drept, a alergat sa gaseasca o fac. unde se cereau acele manuale invatate de el.
Am ras cu lacrimi sa vad cum un bou, proaspat premier putea sa recunoasca in direct ca este un cretin! O sa caut clipul si o sa-ti dau un PM!
Este genial!

Edited by dinmarius, 08 August 2011 - 23:00.


#67
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

View Postdinmarius, on 8th August 2011, 22:26, said:

Sper sa ajug sa traiesc ziua cand sa-l vad pe Boc in boxa acuzatiilor spunand ca Emil Bobu ( un alt slugoi al unui dictator): ' am fost un bou"!
Individul asta este un maimutoi in mana lui Base!
Este memorabil cand acest idiot Boc, spunea la Nasu TV, ca invatat un an intreg doua manuale si la admitere la facultate a descoperit ca trebuia sa invete alte carti.
Cat de cretin poate fi un tanar de 19 ani, care sa nu consulte programa scolara si invata alte manuale decat cele prevazute. Si apoi sa mai si recunosca la TV ca este un BOU?
Profesorul de drept constitutional a batut orice record de acte neconstitutionale! UN CRETINOID! :puke:


Mai rar, mai rar tovarasu' dinmarius chiar daca felix va pune microfonul/tastatura la indemana si va impinge de la spate sa tipati...
Lasa ca vine felix, Ponta si penele la putere si o sa fie bine   :thumbdown:

Emil Boc este un premier excelent si poate o sa fie si in anii viitori.

Nu poti sa lasi tara pe mana unui procuror (Ponta - ratat ca meserie procuror) care apoi s-a facut parlamentar si nici pe mana unui profesor de Limba Romana care, daca a fost ministrul tineretului,  se crede acum seful defunctului PNL.

Cei doi de sus+ felix sunt deosebit de visatori...si periculosi pentru ROMANIA.

Edited by gabicen, 08 August 2011 - 23:36.


#68
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009

View Posttavktm, on 8th August 2011, 16:23, said:

Subzistenta zici ? De cand este rau sa tai pensii nesimtite, sau salarii de bugetari care stau, de cand e rau sa tai pensii de handicapati falsi sau invalizi inchipuiti. De cand este rau ca bacul sa fie pe bune, sau spitalele sa nu consume aiurea, de cand este rau sa fie taiate sporuri nemeritate si uneori absurde, sau de cand e rau ca un stat sa tinda in functionare ca o economie pe piata libera.

Bai baiatule, daca nu iti convine poti pleca, nu te obliga nimeni sa muncasti la stat, zii mersi ca se mai dau si pensiile alea mici si amarate alora care nu le merita, dar se dau, ca altfel mor de foame. Nu va e rusine ? Chiar suntem un neam de pomanagii asa ? Peste tot numai pomanagii. Ce sa spun a bagat natiunea in subzistenta. Nu e asa ! A trezit natiunea la REALITATE. Nu poti avea ceea ce nu iti permiti.


My friend, nu sunt bugetar si probabil nici n-am sa fiu curand daca vre-o data, deci dupa tine e minunat de bine ce se intampla in ultimii 2 ani. S-a facut dreptate sociala. Esti 101% convins ca daca mai vine o CRIZA  toate masurile "anti criza" asumate de Boc vor avea un efect benefic si protector asupra majoritatii populatiei. Ce merita oare Boc sa pateasca daca dupa toate taierile si "refomele" care s-au facut, marea majoritate a romanilor e tot in rahat pana in gat, si se v-a afunda mai al dracu in urmatorii ani ?

#69
julianms

julianms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 19.08.2007
Boc e o caricatură în tot ce face ...

#70
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgabicen, on 9th August 2011, 00:34, said:

Emil Boc este un premier excelent si poate o sa fie si in anii viitori.
Bine gabitza, ai o bila portocalie cu colturi albastre. Partidu' e mandru de tine. :proud:

#71
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postgabicen, on 9th August 2011, 00:34, said:

Mai rar, mai rar tovarasu' dinmarius chiar daca felix va pune microfonul/tastatura la indemana si va impinge de la spate sa tipati...
Lasa ca vine felix, Ponta si penele la putere si o sa fie bine   :thumbdown:

Emil Boc este un premier excelent si poate o sa fie si in anii viitori.

Nu poti sa lasi tara pe mana unui procuror (Ponta - ratat ca meserie procuror) care apoi s-a facut parlamentar si nici pe mana unui profesor de Limba Romana care, daca a fost ministrul tineretului,  se crede acum seful defunctului PNL.

Cei doi de sus+ felix sunt deosebit de visatori...si periculosi pentru ROMANIA.
Daca citeai macar un pic din ce postez eu, aflai ca nu dau nici doi scuipati pe uslasi! Nu o sa-l votez pe Crin, pt ca un dublu repetent in facultate nu are dreptul moral sa conduca o tara.
Un singur lucru daca faceau idolii tai, eu votam toata viata cu Base-PDL: sa-l bage pe Iliescu in puscarie pentru mineriade si revolutie!
Asa Base o sa termine urat si Mosul asta criminal in patul lui!  :peacefingers:

Edited by dinmarius, 09 August 2011 - 21:32.


#72
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posttavktm, on 8th August 2011, 18:31, said:

Toate astea, sau falimentul, ai de ales !!!!!
Unii sunt pur si simplu pe alta planeta si nu inteleg ca un stat poate da si faliment. Sau era mai bine in anii 90 cu inflatii de zeci de procente ?

Daca iei masurile potrivite la timp este greu sa dai faliment. Trebuia redus numarul bugetarilor cu cel putin 2 ani inainte de a se ajunge in situatie falimentara si sa nu stie pe unde sa-si scoata camasa, dar au refuzat cand le-a fost propusa aceasta solutie, au tot taraganat, dupa care au cautat sa dreaga busuiocul. Au incercat si partial chiar au reusit sa taie si de la pensionari, cu toata impotrivirea lor.
"Deputatii PD-L au propus un amendament la legile austeritatii prin care pensionarii ar putea primi in 2011 compensatii pentru pensiile reduse in 2010, cu conditia ca bugetul general consolidat pe 2010 sa fie sub tinta previzionata de catre Executiv,a declarat pentru NewsIn pedelistul Vasile Gherasim." (Se refera la faptul ca au redus punctul de pensie de la 732,8 lei la 622,88 lei) Uraaa, si pensionarii sunt invitati sa multumeasca Domnului Boc E. pentru aceasta nesperata realizare.

View Posttavktm, on 8th August 2011, 18:31, said:

Forfetarul este bun, accizele sunt bune, mai ales la tutun si alcool, chiar si la benzina, tva-ul a trebuit marit din cauza netaierii pensiilor nesustenabile, si da, sa multumeasca bugetarii ca 25% din ei nu au fost dati afara. Impozite suplimentare nu s-au impus deloc, etc etc. Degeaba ma cert eu cu voi, pur si simplu matematica va joaca feste.
- Adica sa-i spunem pe nume - impozitul forfetar, de ce este bun forfetarul? Pentru ca vrand nevrand si acesta este platit tot de populatie?
- Accizele sunt bune? De cand? Sau numai pentru ca asa ne spun altii?
- TVA-ul l-au marit pentru ca n-au reusit sa impuna taierea pensiilor.
Dupa ce spui ca au impus impozitul forfetar, au marit accizele, au introdus "coplata" lucruri bune de altfel (parerea ta) si sa mai sustii ca "Impozite suplimentare nu s-au impus deloc, etc etc.", este ca si cum ti-ai trage o lovtura puternica in "00" si sa spui imediat dupa aceea ca, nu te doare.

Edited by poadol, 09 August 2011 - 22:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate