Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Sfat achizitie combina frigorifica!

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Salut,
As avea si eu nevoie de un sfat la achizitia unei combine frigorifice. Nu ma arunc dupa super mega optiuni, vreau doar sa aiba un congelator spatios si sa-si faca treaba. Multi prieteni mi-au recomandat Arctic ..... Dupa electrolux si bosch nu ma dau in vant pt ca nu e nici o smekerie doar platesti cateva milioane bune pentru ca scrie Bosch sau electrolux pe produs plus ca sar din bugetul propus de mine. Bugetul ar fi de 1200-1300ron.
Multumesc anticipat!

#2
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Arctic nu mai e ce-a fost de cand a fost cumparat de Beko. Inainte aveau motoare Danfoss, cele mai bune, si erau din materiale trainice.
O idee ar fi sa iei No Frost, ca nu ingheata, dupa cum zice si numele, deci nu mai trebuie sa il dezgheti tu din cand in cand. Am o combina Indesit Total No Frost pe care nu am mai scos-o din priza de... mult timp. :)

#3
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Eu zic ca orice frigider de la artic in sus isi face treaba (daca nu ai ghinionul sa nimeresti unul cu defecte de fabricatie ascunse)

#4
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 24.06.2006

 maladetz1, on 7th August 2011, 08:45, said:

Dupa electrolux si bosch nu ma dau in vant pt ca nu e nici o smekerie doar platesti cateva milioane bune pentru ca scrie Bosch sau electrolux pe produs plus ca sar din bugetul propus de mine.
am electrolux, dar nu sunt foarte multumit, nu s-a stricat dar materialele de constructie lasa de dorit (in cazul meu): garnitura de la usa s-a deformat, plastic de proasta calitate

#5
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Eu am o masina de spalat electrolux insa e mult mai proasta decat whirpool-ul pe care-l aveam, spala si mai prost iar programele dureaza si mai mult plus ca pretul e cu cateva milioane mai mare.
Puteti sa-mi sugerati niste modele de combine frigorifice in bugetul specificat?
Multumesc anticipat!

#6
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Nu se merită dacă ai ceva bani în plus, decât clasa A++,pentru că ai de unde alege și fără doar și poate NO FROST cu ANTIBACTERIA (peliculă cu ioni de argint). :first:

Edited by Viorelsolar, 07 August 2011 - 11:29.


#7
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 Viorelsolar, on 7th August 2011, 12:28, said:

Nu se merită dacă ai ceva bani în plus, decât clasa A++,pentru că ai de unde alege și fără doar și poate NO FROST cu ANTIBACTERIA (peliculă cu ioni de argint). :first:
Imi poti sugera ceva modele?

#8
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

 maladetz1, on 7th August 2011, 12:31, said:

Imi poti sugera ceva modele?


Dacă ai bani suficienți,atunci modelul ACESTA.Eu vin din Italia și acolo sunt foarte multe modele No Frost,A++,filtru antibacterian cu argint,și prețuri accesibile,aici la noi văd că nu prea găsești decât modele de lux,deci m-am cam înșelat cu piața de combine frigorifice No Frost A++ din România.

#9
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Ala e sifonier.

#10
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 Viorelsolar, on 7th August 2011, 13:08, said:

Dacă ai bani suficienți,atunci modelul ACESTA.Eu vin din Italia și acolo sunt foarte multe modele No Frost,A++,filtru antibacterian cu argint,și prețuri accesibile,aici la noi văd că nu prea găsești decât modele de lux,deci m-am cam înșelat cu piața de combine frigorifice No Frost A++ din România.
Man poate nu ai vazut bugetul specificat, 1200-1300ron, nu-mi trebuie tot felul de SF-uri la el, sa raceasca si sa fie spatios atat am nevoie. Daca parintii nostri s-au descurcat cu frigidere de le dezghetai o data la doua saptamani eu cred ca ma descurc cu o combina cu autodezghet fara tot felul de filtre si..... Daca as avea bani foarte multi si o vila cat casa poporului probabil mi-as lua asa ceva.

#11
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009

 Viorelsolar, on 7th August 2011, 13:08, said:

Dacă ai bani suficienți,atunci modelul ACESTA.Eu vin din Italia și acolo sunt foarte multe modele No Frost,A++,filtru antibacterian cu argint,și prețuri accesibile,aici la noi văd că nu prea găsești decât modele de lux,deci m-am cam înșelat cu piața de combine frigorifice No Frost A++ din România.

Ii aproape cat o garsoniera :)). Recomand Gorenje dar nu stiu daca te incadrezi in buget poate daca ai norocul la ceva lichidari de stoc, in banii aia doar Artic iti poti lua sau ceva marti fantoma. Succes.

#12
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011
Am gasit un whirpool la 1500ron Whirpool. Ce parere aveti? Sunt bune? Ma incanta faptul ca are congelatorul mai mare 119litri pe cand celelalte il au de 73-87.

Edited by maladetz1, 07 August 2011 - 14:49.


#13
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
iti recomand zanussi,am fost f multumita de el si e la promotie la metro

#14
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 anonima1, on 7th August 2011, 15:50, said:

iti recomand zanussi,am fost f multumita de el si e la promotie la metro
Ai vreun link cu acea promotie? Sa vad si eu caracteristicile.

#15
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
combina e mai utila daca are 2 compresoare,si protectie antibacteriana.sau daca are no frost.in rest marca e o chestiune de gust.nu recomand combinele cu dozator de apa deoarece apa primeste gust de frigider.nu la toate.


cei de la bosch,au o combina care ofera posibilitatea ca fiecare din cele 2 compartimente sa ia functie de congelator sau frigider.dupa preferinte.

#16
maladetz1

maladetz1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.05.2011

 calinjack, on 7th August 2011, 16:04, said:

combina e mai utila daca are 2 compresoare,si protectie antibacteriana.sau daca are no frost.in rest marca e o chestiune de gust.nu recomand combinele cu dozator de apa deoarece apa primeste gust de frigider.nu la toate.


cei de la bosch,au o combina care ofera posibilitatea ca fiecare din cele 2 compartimente sa ia functie de congelator sau frigider.dupa preferinte.
Si avantajul celor doua compresoare care ar fi? Am gasit un arctic cu doua compresoare dar sare de 1500ron http://www.emag.ro/a...e-alb--pAK36624

#17
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

 maladetz1, on 7th August 2011, 15:57, said:

Ai vreun link cu acea promotie? Sa vad si eu caracteristicile.
promotie

#18
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
eu am arctic F35 din 2003.avantajul ar fi ca fiecare motor merge atunci can dicteaza fiecare termostat din fiecare compartiment.alt avantaj e ca de ex. eu cand curat frigiderul ,congelatorul functioneaza,si la fel invers.avantajul celor 2 mai este ca functionand separat,nu dicteaza frigiderul temperatura congelatorului,si invers.la cele cu un singur,merge si pentru una si pentru alta deodata.nuin ultimu ran e fiabil,pt ca nu-i totuna sa duci cu un singur motor totul,sau cu doua ,de unde si uzura mai mica.cred ca am zis ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate