Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

legatura audio Winfast-Gigabyte

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Aikon

Aikon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.09.2005
Am a placa Gigabyte 81915P-G care nu are pini interni pentru line-in si un tuner winfast care are iesirea line out  interna ca la iesirea audio de la cd-rom si in consecinta nu am sunet la tuner
Am gasit pe placa de baza in schimb un conector care cred ca ar putea fi folosit
se numeste AZALIA_FP si este un conector pentru carcasele care au legaturi audio in fata problema e ca nu stiu exact ce reprezinta fiecare:
MIC2_L     (banuiesc ca este + de la microfon stanga)
GND         (masa??? )
MIC2_R     (banuiesc ca este + de la microfon dreapta)
-ACZ_DET  (????)
Line2_R     (banuiesc ca este intrare line in Dreapta)
FSENSE1    (?????)
FAUOIO_JD  (????)
Line2_L       (banuiesc ca este intrare line in Stanga)
FSENSE2     (?????)

Parerea mea este ca imi trebuie Line2 L si R dar nu stiu care ar putea fii masa sau firul comun
BTW stiiti cumva codurile culorilor firelor e cumva rosu-stanga alb-dreapta negru-comun sau masa. sau altfel.

#2
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 25.11.2004
GND este masa si de regula are firul negru.
din ce am gasit R si L sunt iesiri . poti verifica conectand boxele.

#3
bubuache

bubuache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.08.2005
Cablul audio de la tuner poti sa il conectezi ori pe CD in ori pe aux.
Am cautat pe net specificatii despre placa ta de baza ( http://www.sphinxcom...roducts_id=1574 ) si am vazut ca are CD in.
Deci conecteaza cablu audio intern de la tuner pe CD in si ai grija sa selectezi in softul de la tuner la audio CD in si sigur o sa mearga.  ;)

#4
Aikon

Aikon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.09.2005

bubuache, on Sep 21 2005, 10:51, said:

Cablul audio de la tuner poti sa il conectezi ori pe CD in ori pe aux.
Am cautat pe net specificatii despre placa ta de baza ( http://www.sphinxcom...roducts_id=1574 ) si am vazut ca are CD in.
Deci conecteaza cablu audio intern de la tuner pe CD in si ai grija sa selectezi in softul de la tuner la audio CD in si sigur o sa mearga.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Multumesc, dar nu merge!!!
Are altcineva alte idei eventual ce reprezionta conectorii de pe azalia

#5
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Spune-mi te rog, tunerul tau nu suporta sa faci o conexiune in placa de sunet externa ? Practic un cablu care se conecteaza dintr-un jack stereo din tuner in line in tot jack stereo ? Din cate stiu toate tunerele de la leadtek au asa ceva si ai scapa mai ieftin. Uite-te in cartea tehnica si daca se poate spune-ne si noua modelul de tuner care il ai. Ciao.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate