Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Optimus One P500 vs Galaxy Gio S5660

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
SebyS

SebyS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.04.2005
La Optimus imi place ca are: mai mult RAM (512), capacitate mai mare a bateriei, suport DivX/Xvid si un pret mai mic. Dintre dezavantaje ar fi ca este un pic mai putin sensibil touch-ul, display-ul are 256k culori (nu stiu daca este diferenta vizibila fata de 16M culori, insa stii ca este), procesorul oleaca mai slabut, design-ul mai slab un pic decat la Samsung (parere personala) si din pacate si faptul ca e LG (mi-am creat o imagine nu prea buna despre aceasta marca, ce sa-i faci ?).

Galaxy Gio are un procesor mai bun, insa memoria ram mai mica (384 din cate am inteles), touch-ul ar fi mai bun, display-ul are 16M culori (din nou nu stiu cat de vizibila ar fi diferenta), design-ul peste cel de la Optimus. Bateria este mai slaba, insa din datele postate de producator se apropie de Optimus, nu are suport flash si nici DivX/Xvid.

Ambele au plusuri si minusuri care ma fac sa fiu nehotarat... Voi ce-ati alege ? Alte variante ?

As ruga posesorii acestor modele sa spuna si cam care este durata medie de utilizare normala.

Multumesc.

Edited by SebyS, 23 July 2011 - 02:45.


#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
OO clar . E mult mai usor de customizat , se gasesc o multime de custom ROM-uri . Procesorul se overclockeaza usor , filmeaza VGA , etc .

#3
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
Optimus One (of course)... la display nu o sa observi nicio diferenta (crede-ma, eu am telefon cu display de 64k culori si se vede lacrima), la design nu ma pot pronunta (fiecare cu gusturile lui), iar "reputatia" LG nu prea se regaseste in seria Optimus :D

#4
visy199

visy199

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 22.08.2010
La Optimus un avantaj mare mai e si pretul.In plus pe Optimus ai update oficial la Android 2.3 si o multime de ROM-uri care-i sporesc performanta.Eu iti recomand Optimus-ul,insa daca tii asa mult la design ia-ti Galaxy!
Bateria tine cam 2 zile la utilizare medie.

Edited by visy199, 23 July 2011 - 10:35.


#5
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Mie mi-a tinut si 3 , dar asta depinde si de ROM .

#6
SebyS

SebyS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.04.2005
Ok, multumesc pentru recomandari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate