Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

URGENTA, am dat teapa

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#127
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View PostVlad7702, on 12th June 2011, 07:07, said:

Te rog Ady, imi poti raspunde la intrebari? Citeste ce am scris mai sus si ajuta-ma, te rog frumos! Nu ma va lua Politia?

sigur te va lua. eu am luat o teapa pe okazii de 200 de ron, am recuperat paguba, am ramas cu telefonul (cam rablagit da merge) si pe tepar l-au inchis.a durat foarte putin pt. ca am niste relatii, dar oricum se rezolva.

#128
TataMare

TataMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.09.2006
Copilule, da-i cumparatorului banii inapoi (daca i-ai ridicat) si anulezi tranzactia. El sa-ti trimita telefonul inapoi si gata.
Fara prejudiciu scapi cu o amenda administrativa (daca ala se apuca si face plangere)
Dar, daca isi recupereaza prejudiciul, probabil nu va depune plangere. Iar daca ti-a trimsi telefonul nu mai are dovada ca l-ai inselat.

Daca tot vrei sa dai tepe, fa-o inteligent, nu asa

View Postdrq101, on 12th June 2011, 09:52, said:

sigur te va lua. eu am luat o teapa pe okazii de 200 de ron, am recuperat paguba, am ramas cu telefonul (cam rablagit da merge) si pe tepar l-au inchis.a durat foarte putin pt. ca am niste relatii, dar oricum se rezolva.

Nu-l condamna nimeni pentru un prejudiciu de 200 RON, mai ales ca ti-ai recuperat prejudiciul. Oricate relatii ai, dosarul trece prin mai multe maini (politie-parchet-fond-apel-recurs) si a indoiesc ca poti influenta atatia oameni.

Mai mult, tu l-ai inselat pentru ca ai pastrat si banii si telefonul.

#129
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Toate ca toate dar sa ai grija sa nu nimeresti unu' desta pe-acolo ca e jale  :rolleyes:

[ http://img600.imageshack.us/img600/6056/robertknepper1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img864.imageshack.us/img864/2147/robertknepper.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#130
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Deci asta e topic la panarama CLAR! Ba a dat teapa 500 ron, ba 450, ba stie ca trebuie sa dea banii, ba ne intreaba pe noi ce trebuie sa faca...

#131
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
O spui de parca nu stiai deja asta din primele 2-3 pagini :P

#132
Vlad7702

Vlad7702

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.07.2010
Am vorbit cu un prieten de al meu si mi-a zis ca nu se va intampla nimic, nu are ce sa imi faca deoarece el a vrut sa il cumpere, si odata ce l-a deschis nu mai are ce face. Acum eu voi astepta pana Miercuri sa vad daca vine Politia sau nu, iar daca vine ii voi spune ca nu am putut trimite banii deoarece nu am abut timp.

#133
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,498
  • Înscris: 17.04.2006

View PostVlad7702, on 12th June 2011, 14:03, said:

iar daca vine ii voi spune ca nu am putut trimite banii deoarece nu am abut timp.

:roflmaofast: De ce? A trebuit sa ceri sfaturi despre nichisori de 5 stele pe softpedia?  :confuzzled:

#134
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,101
  • Înscris: 02.12.2007
S-ar putea ca ala de la Satu Mare sa te astepte intr-o dimineata in fata usii si sa te lase cu matele pe afara. Eu asa as face pentru 500 sau 450 (ca inca nu te-ai hotarat cat ai dat teapa)!

#135
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View PostTipiric, on 12th June 2011, 13:56, said:

S-ar putea ca ala de la Satu Mare sa te astepte intr-o dimineata in fata usii si sa te lase cu matele pe afara. Eu asa as face pentru 500 sau 450 (ca inca nu te-ai hotarat cat ai dat teapa)!


Este singura solutie.

#136
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
nu e tocmai singura. ideal ar fi sa-l salte politia inaintea osenilor. mai ales ca le si convine: n-au mult de lucru, ca-i stiu adresa, dovezi au kk-leu, doar citind niste linkuri date de pagubit, pot bifa usor un caz rezolvat, sa creasca-n statistici fara bataie de cap. nici nu trebuie sa scrie, ajunge un copy-paste. :) apoi, si politistii stiu ca cine fura azi un ou, maine va fura un bou. deci, se vor misca rapid, inainte ca Vladut sa comita alte infractiuni, mai greu de depistat. oricum, e mai bine pt el, sa intre la parnaie, decat sa-l ia osanu la intrebari. la parnaie, va fi fetita camerei, va fi supus la perversiuni, dar are sanse sa iasa viu, dupa cativa ani. prin Oas, au fost destule cazuri cand i-a taiat capul cu coasa, dintr-o lovitura, doar ca vaca vecinului pastea pe tarlaua lui. Sunt baieti de treaba, si-ar da si camasa de pe ei, sa te ajute, te sevesc cu mancare si bautura, cat nu poti duce, dar daca te crezi smecher si le furi 5 lei, sunt dispusi sa plateasa 5 milioane unuia care sa-ti faca felul. acum, depinde de el ce-a comandat: sa fi jupuit doar tu, sau toata familia ta. nu conteaza suma, conteaza intentia. oricum, zic ca-i mai bine sa fugi tu la politie, inainte sa puna aia mana pe tine..

#137
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Din ce am citit aici http://forum.softped...t...=780090&hl= tu ti-ai dat singur teapa?
Vedeti, stiam eu ca am mai citit pe aici pe undeva ca e unu care se plangea ca a luat teapa, dar nu stiam ca e chiar el.

#138
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostVlad7702, on 10th June 2011, 18:10, said:

Va rog frumos. Imi este foarte frica, am doar 15 ani, nu vreau sa ajung cu Politia, daca este nu mai ridic banii de la Posta si ii las sa ii trimita inapoi. Va rog nu mai criticati si ajutati-ma sa repar totul.

Daca vroiai sa-i faci paguba respectivului, puneai ceva fara valoare in pachet si dadeai datele de ramburs unui alt dusman. :) In felul asta, impuscai doi dintr-o lovitura.

#139
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Nu mai lungiti inutil subiectul. Vlad asta e doar un moderator care se plictiseste, vrea trafic, si-a facut o clona si inventeaza subiecte !
http://forum.softped...t...t&p=9966630
S-au prins userii:

View Postpaulone, on 10th June 2011, 20:56, said:

cum a spus si daddy,topicul este o gluma de prost gust......
da baiatu e atat de prost(sigur e minor) incat nu stie cum sa minta macar....
sincer, nici nu stiu cum de nu s-a sters pana acum aceasta mizerie :thumbdown:

View PostMos_Ilie, on 10th June 2011, 19:45, said:

Mesajul a fost accesat de 1 469 ori. Are deja 73 de răspunsuri.
Reclamele merg. Capitalismul funcționează.

Interesant raspunsul dat de moderatorul Lipsum:

View PostLipsum, on 10th June 2011, 19:48, said:

Mosule, nu te opreste nimeni (si pe cei cu peste 2000 de posturi) sa-ti setezi a.i. sa nu afiseze reclame.

Edited by generalmotors, 14 June 2011 - 09:22.


#140
Vlad7702

Vlad7702

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.07.2010

View Postgeneralmotors, on 14th June 2011, 09:57, said:

Nu mai lungiti inutil subiectul. Vlad asta e doar un moderator care se plictiseste, vrea trafic si inventeaza subiecte !
http://forum.softped...t...t&p=9966630
S-aiu prins userii:



Interesant raspunsul; dat de moderatorul Lipsum:



Nu sunt niciun Moderator!!!! Ce va apucat pe toti!!! A spus unul ceva si vati imbolnavit toti! Cazul este cat se poate de real si am nevoie de ajutor!!

#141
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostVlad7702, on 14th June 2011, 10:21, said:

Cazul este cat se poate de real si am nevoie de ajutor!!
Da, e real ca alea de la Reality show-rile romanesti...  :thumbdown:

Edited by generalmotors, 14 June 2011 - 09:23.


#142
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007

View PostVlad7702, on 14th June 2011, 10:21, said:

Nu sunt niciun Moderator!!!! Ce va apucat pe toti!!! A spus unul ceva si vati imbolnavit toti! Cazul este cat se poate de real si am nevoie de ajutor!!

Ai o singura sansa! Pune-l pe taica-to sa cumpere un aifon original si trimite-l aluia; pui in pachet o scrisoare in care zici ca i-ai trimis chinezaria din greseala, si ca iti ceri scuze ca nu a fost cu intentie.

#143
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
lasa bre... gandeste-te la ce obtii: cazare moca, masa moca... secs cat vor altii. liniste, aflii si alte smenuri, te calesti, iesi de acolo scolit, iar daca esti simpatic, nu o sa se descarce toti in tine. doar cativa.

#144
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Si? Cum e la bulau? :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate