Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Deutsche Telekom cumpără încă 10% din OTE, proprietarul Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Bilantul lui Ioannidis in cei 4 ani in fruntea RTC.
Telefonia fixa, gaura din bugetul oricarui fost monopol.

http://www.zf.ro/bus...in-urma-8406044

Attached Files



#56
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
http://www.wall-stre...-Ioannidis.html

#57
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

Quote

Pentru a supravietui, foarte multi jucatori telecom vor fi nevoiti sa recurga la fuziuni ori achizitii
Asta e de pus în ramă. Probabil prin OTE încă mai circulă mitul că îi pui omului ciifra de afaceri și brand-ul în față și ți se aruncă contractual în brațe. Săracii.

#58
gigidelagaze

gigidelagaze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 21.03.2010

View Postbello1, on 28th June 2011, 21:45, said:

Pai da....mai plecati 2-3 mii din firma si in toamna .....
Mai pleaca, pentru ca eu am plecat in aprilie :)

#59
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
http://www.wall-stre...Romtelecom.html

Edited by ramiz, 01 July 2011 - 18:30.


#60
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Deutsche Telekom, îngrijorată: Investește bani în OTE, dar rămâne cu din ce în ce mai puțini clienți

http://www.zf.ro/bus...clienti-8621072

Quote

În ultimii trei ani, în care DT a investit la OTE, compania a pierdut un număr important de clienți, numărul abonamentelor coborând de la 5,6 milioane în 2008 la 3,65 milioane în 2011.

Acestea sunt însă doar o parte a îngrijorărilor DT. Restul au legătură, potrivit surselor, cu aversiunea directorilor germani față de situația găsită la OTE. DT a devenit acționar în mai 2008 fără ca măcar consulatnții grupului să știe că angajații OTE beneficiau de același statut permanent al locurilor de muncă precum funcționarii publici.

Situația a devenit o adevărată problemă pentru DT când a realizat că nu poate reforma sistemul forței de muncă, acesta fiind protejat de lege, care prevede că orice schimbări se fac cu acordul angajaților sau pe cale legislativă.


#61
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
daca au scumpit ca dracu tot
cine se cred ei sa le dai 6 euro pe 500 de minute in retea?

#62
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Sincer...mie chiar imi pare bine ca DT a inceput sa se ingrijoreze de aceasta scadera a numarului de clienti, asta este un semn ca pe viitor, cand rebranduirea va fi, DT (si nu OTE) vor avea mult de furca pentru a-si recastiga clientii, acest fapt realizandu-se prin oferte foarte bune si preturi mici...sunt sigur de asta. Daca ei isi pun problema asa cum si-o pun acum, SIGUR cand Cosote-Romtelecom va fi in intregime a lor, vor face schimbari majore in acest sistem, si pun pariu pe ce vreti voi ca vor incepe cu preturile...cu scaderea preturilor, altfel, in Romania, nu vor castiga noi clienti, mai ales la abonamente, in veci.
Scaderea nr. de clienti, tot de la OTE si de la politica lor se trage, nu utati ca OTE este in mare parte condusa de stat (statul elen), deci foarte prost organizata ca si companie, haotic si fara o ordine, ca orice companie de stat....DT, in momentul de fata, poate ca are ceva de spus pe acolo, dar nu au control in totalitate, statul elen mai trage cat poate acum pe OTE, de aceea si marirea tarifelor si implicit scaderea clientilor, dar eu cred ca pe OTE, in momentul de fata, in doare in dos de acesta scadere, sunt constienti ca afacerea lor este pe cale sa fie data cu totul , de ce i-ar mai interesa??? Sa se descurce DT in continuare, cu ce le lasa ei.

Edited by cuculea, 15 August 2011 - 07:59.


#63
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
In primul rand, articolul este despre Grecia. In al doilea rand, asa e cand faci afaceri cu gretzii... :)

#64
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postdon_dannielo, on 14th August 2011, 19:29, said:

Deutsche Telekom, îngrijorată: Investește bani în OTE, dar rămâne cu din ce în ce mai puțini clienți
Goood morning! În 2011 și-au dat seama? E grav! Da' io zic că au făcut special și se dau pe după boschet...

Edited by ParapantaFlavia, 16 August 2011 - 08:46.


#65
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
DT e de mult la administrare. Trebuie doar privit cu atentie la ce se intampla in companie si e simplu de vazut. Ma intreb cand vor inceta sa isi ascunda si ei mizeria sub pres. T-mobile, un vis frumos pentru unii, care se va materializa intr-un cosmar.
Vom plange dupa Cosmote, dar despre asta tot o sa avem timp sa vorbim daca nu se sfarseste lumea in 2012 :D

Edited by SebyD, 16 August 2011 - 11:37.


#66
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.01.2008

View Postpopascu, on 7th June 2011, 19:15, said:

Ioi ioi, un patron ungur, si o afacere la limita legii intr-un fel. O companie din europa de est, ce sa-i faci. Cam asta e din ce am citi acolo. Macar merg TV urile probabil pt babaci pe RDS mai ieftin.Am postat ieri si in sectiunea RDS.

Acum cateva saptamani ma batea gandul sa iau un digi mobil dar acum stau pe ganduri. Din ce am auzit acoperirea este slaba. Iar serviciile sunt ceva rudimentar, nu este ceva modern , cam asa imi da impresia.
Difera de oras, eu pe telefonul mobil am viteza standard de 4.65 Mbps si clar ca este tot d*g*. In Baia Mare rtc NU are infrastructura de fibra optica, iar viteza la net lasa de dorit. Sa vad daca obtineti viteza de 4.65 Mbps pe modem la rtc.

Edited by Clau44, 29 December 2011 - 08:22.


#67
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Din câte am observat pe siteul T-Mobile apar articole despre evenimentele petrecute în RO, dar nu și fuziunile

#68
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Au de munca nemti la OTE , uite in Grecia "Spor pentru incalzirea motorului masinii (OTE) 690€/luna – 420 persoane(sursa capital.gr),sa nu mai zic ca au si "Spor pentru...neplata sporului la timp!!!".
Precum se vede , au reusit anul asta sa nu mai ofere bonusul de "200" min in orice retea , ii da cu "colinde".
Simplu , denota probleme la nivel de oferta , mascata de criza .
Lucrul asta a devenit evident , Huawei , Zyxel (made in china , cu ip de romtelecom) , sint in contract cu Phorm . Firmware-le e controlat direct de RTC si Chinezi(+Phorm) .
Chiar duc dorul la Speedtouch , macar era un produs scump , oferit de RTC la conectare .
P.S.-La trecerea la vdsl , alimentatorul de la Zyxel , a crapat in 10 min. , am rezolvat , alimentator de laptop (alimentator in comutatie  de la un HP)
Problema bonurilor de masa , e rezolvata . Au fost emise bonurile pt noiembrie . Porcul e tot zburat!!
Eu am ales sa ma "externalizez" din ian. , motivul e nerespectarea de contract , il mai duc pe cel de voce (semnat de 1930 in numele meu , expira in ian.) . Am inteles , ca doar in tribunal , am sa anulez "cerintele" de nerespectare , ca sa le fac pe plac , demarez procedura .
Ce sa mai zic , Bafta!!RTC , a reusit "imposibilul". Brand de tara , dus in derizoriu !!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate