Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Garsoniere versus apartament?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
carmishor

carmishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.06.2005
cine cauta stie... e de cacat sa iti gasesti o casa de inchiriat in Bucurestiul asta... chiar daca esti bastinas de-al locului.

garsonierele se ridica la pret aproape cat un apartament de 2 camere, moment in care ajungi sa te gandesti ca diferenta la banuti o face intretinerea intr-un final...

fratzilor, dati-mi si mie o solutie sa imi gasesc o locuinta ca m-am saturat de cand caut ceva decent la un pret rezonabil... adica in jur de 160E... nu de alta da mai mult nu ma tin buzunarele acu...    :crybaby:

Pupici tuturor  :proud:

#2
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 30.08.2005
daca nu te mai "cuplezi" cu cineva, n-ai cum sa ajungi ieftin..

#3
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
Omu a zis 160Eu. Eu am stat intr-o gar in dr. Taberei cu 120Eu. Acum am gasit un apart (de la un prieten) la 200Eu cu 3 camere. Noroc chior. Intr-o zi l-am intalnit pe tip la o bere.  :coolspeak:

#4
carmishor

carmishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.06.2005

CRG, on Sep 13 2005, 14:56, said:

daca nu te mai "cuplezi" cu cineva, n-ai cum sa ajungi ieftin..

<{POST_SNAPBACK}>


pai vreau sa stau cu prietenul meu da impreuna tre sa platim suma asta ca ... na! viata la noi la romani, ce sa-i faci?

#5
carmishor

carmishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.06.2005

Black_Knight, on Sep 13 2005, 15:25, said:

Omu a zis 160Eu. Eu am stat intr-o gar in dr. Taberei cu 120Eu. Acum am gasit un apart (de la un prieten) la 200Eu cu 3 camere. Noroc chior. Intr-o zi l-am intalnit pe tip la o bere.  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


chiar ca ai avut super noroc... unde ai gasit apartamentul? in ziar sau pe net? ma tot uit si vad ca peste tot sunt numa agentii si ar fi super sa nimeresc un particular sa pot negocia chiria in avans pe mai putine luni

#6
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 30.08.2005
ma refeream la altceva: ca tu si cu prietenul tau sa va cuplati eventual cu alt cuplu.. si-n felul asta sa impartiti 2-3 camere..

#7
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
stiu si eu pe cineva care sta cu chirie in militari in apartament de 3 camere cu 200E. Si a gasit-o in ziar.

edit: oricum, asteapta-te la ce e mai rau pentru ca in perioada asta preturile sar in aer ca incep facultatile.

Edited by cerbra, 14 September 2005 - 10:00.


#8
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
:P eu stau de 4 ani intr-un ap. cu 3 camere cu 100 euro. noroc super-chior.

sfat: cuplati-va 3 oameni si cautati ap. cu 3 camere. :coolspeak:

#9
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

DeeJay, on Sep 14 2005, 10:03, said:

sfat: cuplati-va 3 oameni si cautati ap. cu 3 camere. :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu cred ca as avea cosmar mai mare decat sa stau cu inca doi natarai intr-un apartament. Eu stau in Bvd Timisoara intr-o garsoniera cu 3.5 milioane. De preferat ar fi un apartament cu 2 camere, pe motiv de spatiu...

#10
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003

DeeJay, on Sep 14 2005, 10:03, said:

:P eu stau de 4 ani intr-un ap. cu 3 camere cu 100 euro. noroc super-chior.

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca proprietarul tau a murit acum vre-o 3 ani. :P

#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
faceti credit la banca si in loc sa platiti chirie sute de euro, platiti rata...avantajul banuiesc ca nu trebuie sa vi-l mai spun....

Edited by jericho, 14 September 2005 - 10:14.


#12
sensv

sensv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.09.2005

jericho, on Sep 14 2005, 09:14, said:

faceti credit la banca si in loc sa platiti chirie sute de euro, platiti rata...avantajul banuiesc ca nu trebuie sa vi-l mai spun....

<{POST_SNAPBACK}>


Acum am citit discutia (poate imi scapa ceva), insa stai tu linistit, ca nu e chiar asa de simplu cu creditele... Oricum, de curand lucrurile s-au stalcit de tot cu bancile, e chiar mai dificil decat inainte... s-au modificat grilele de calcul, de evaluare, ...
Ar cam trebui sa ne obisnuim ca ideea de "chirie" nu e chiar asa de groaznica... totul e sa dai peste un proprietar ok sau peste cineva care sa-ti negocieze bine pretul (ambele variante foarte rar intalnite). Perseverenta.

#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
ok, nu faceti credit la banca si peste 30 de ani o s ava treziti in strada fiindca ati stat chiriasi si nu va mai ajunge pensia sa platitia chiria in continuare.....dar nu era mai bine ca banii pe care ii cheltuiti acum pe chirie sa va platiti o rata? macar stiti pentru ce platiti, platiti pentru voi, nu pentru altul.....

#14
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 25.05.2005
Omu a intrebat de chirie... nu-l mai bate la cap cu creditu la banca.

Este greu de gasit, depinde si de in ce zona vrei. Mai la marginea orasului sunt mai ieftine. Daca aflu ceva o sa scriu aici

#15
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
nu te mohori, alexmohora...

#16
carmishor

carmishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.06.2005

alexmohora, on Sep 16 2005, 10:00, said:

Omu a intrebat de chirie... nu-l mai bate la cap cu creditu la banca.

Este greu de gasit, depinde si de in ce zona vrei. Mai la marginea orasului sunt mai ieftine. Daca aflu ceva o sa scriu aici

<{POST_SNAPBACK}>


mersi frumos...  :) adevarul e ca m-am gandit si eu sa fac un credit la banca dar e greu ca nu pot lua inedajuns de mult incat sa dau avansul si apoi nu mi-as permite sa achit ratele... E cam nasol ca din 8 milioane pe luna nu prea poti sa iti permiti rate la banca...

eu inca mai caut, desi mi s-a acrit rau de atata vreme. Nu sunt pretentioasa in legatura cu locul unde gasesc dar ideea e sa gasesc undeva... ieftin.. ca pina imi voi permite sa tin ratele ptr un credit din salariu (care sper si io sa mai creasca) trebuie sa imi ramana bani de facultate, facturi si eventual si mancare...  :rolleyes:

mersi de sfaturi tuturor!

#17
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

Cipsu, on Sep 14 2005, 11:06, said:

Nu cred ca as avea cosmar mai mare decat sa stau cu inca doi natarai intr-un apartament. Eu stau in Bvd Timisoara intr-o garsoniera cu 3.5 milioane. De preferat ar fi un apartament cu 2 camere, pe motiv de spatiu...

<{POST_SNAPBACK}>

:quietsign:

#18
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
eu am auzit ca ar fi bine sa citesti ziarele si site-urile de profil lunea la prima ora, pana nu se baga lipitorile alea de agentii...si ai sanse bune.

alta ar fi cand mergi la vizionare cu aia de la agentie sa semneze doar unu dintre voi, iar celalalt sa ii plaseze un biletel cu numar de tel proprietarului si va suna el si iesiti mai ieftin.


io am gasit prin coleg de servici 3 camere stefan cel mare 120 euro (initial), acu ca a mai cazut euro ne-am inteles la 6.5 mil lei sa nu mai afecteze fluctuatia

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate