Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Hartuire?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Am si eu o mica problema.

Cineva in urma cu mai mult timp mi-a folosit numarul de telefon cand a facut un credit la o banca, evident fara ca eu sa stiu. Si a venit ziua in care acea persoana nu si-a mai platit de luni bune ratele, si banca a inceput sa dea telefoane. Am avut limbrici si le-am spus ca persoana respectica a lucrat in aceasi societate cu tatal meu, si de acolo problema cu numarul de telefon. Le-am promis ca o sa ii transmit persoanei respective faptul ca a fost contactata de banca si sa ii contacteze si ea la randul ei. Nu doar ca am promis, dar m-am si tinut de cuvant. Dar persoana in cauza, probabil din lipsa de bani, nu vrea sa mearga la banca sa vada care e situatia(prostia e mare, deh!), si in afara de cateva injuraturi nu am ce sa ii fac.

De o saptamana aproape sunt sunat de cei de la banca cel putin o data pe zi, si deja chiar ma enerveaza. Sa nu mai zic ca ei te suna, si dupa ce raspunzi, un robot iti zice sa astepti pana cand un operator va fi disponibil. Pai de ce m-a mai apelat atunci daca nu e disponibil un operator? :lol: Si de fiecare data trebuie sa le explic ca numarul de telefon e al meu si nu al persoanei care e datornica.

Intrebarea mea e urmatoarea: pot sa ii amenint sa nu ma mai sune pe motiv de hartuire? Ca serios, dupa atatea telefoane, parca mi-ar creste ficatul sa ma duc la politie cu o plangere, doar sa stiu ca nu ar fi un caz care ar ajunge la gunoi dupa prima clipa.

Edited by edy_3dz, 03 June 2011 - 22:50.


#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Te duci frumos la banca de care iti spun. Le arati telefonul, le arati buletinu si le ceri sa schimbe numarul de contact.

#3
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postedy_3dz, on 3rd June 2011, 23:49, said:

Intrebarea mea e urmatoarea: pot sa ii amenint sa nu ma mai sune pe motiv de hartuire? Ca serios, dupa atatea telefoane, parca mi-ar creste ficatul sa ma duc la politie cu o plangere, doar sa stiu ca nu ar fi un caz care ar ajunge la gunoi dupa prima clipa.

baga numarul in ignore.

#4
marius-tm

marius-tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.10.2005

Quote

Sa nu mai zic ca ei te suna, si dupa ce raspunzi, un robot iti zice sa astepti pana cand un operator va fi disponibil. Pai de ce m-a mai apelat atunci daca nu e disponibil un operator?

Varianta lui Sandel e varianta politicoasa, dar te pune pe drumuri pt a rezolva problema bancii(de a notifica persoana cu creditul). Eu unul nu m-as deplasa pt asta la ei...
  Cand suna telefonul si auzi robotul, poti pur si simplu sa inchizi. Dupa ceva timp, la capatul firului o sa fie cineva uman. Si poti sa le zici ca le faci reclamatie de hartuire pt ca i-ai anuntat ca nr de telefon nu e al persoanei pe care ei o cauta!

   varianta lui starpom e ideala: baga numarul la ignore ! :)

Edited by marius-tm, 03 June 2011 - 23:29.


#5
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

View Postsandel_u, on 4th June 2011, 00:00, said:

Te duci frumos la banca de care iti spun. Le arati telefonul, le arati buletinu si le ceri sa schimbe numarul de contact.
Uite cum trebuie sa imi fac eu drum la banca pentru niste nesimtiti.

View Poststarpom, on 4th June 2011, 00:21, said:

baga numarul in ignore.

M-am gandit la asta, dar m-au sunat de pe doua numere diferite, si ma gandesc sa nu aiba cumva si mai multe... Oricum, as prefera varianta cu intelegerea. Abia astept sa ma mai sune, sa le zic sa inceteze cu apelurile astea, sa nu avem un proces de hartuire :D

#6
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Cand auzi ca te baga in asteptare de ce mai astepti? Inchizi si gata!

#7
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
daca tot te suna, de ce nu stai si tu de vorba cu ei,,, mai de fotbal, mai de vreme, mai de Base, sau poate o data te suna vreo gagicuta, ca ai vazut doar ce tipe misto sunt prin bancile astea. ce atata suparare. sau daca e obraznic fii si tu la fel. una doua hartuire... de care hartuire, sa nu zici ca sexuala?

#8
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Da si eu patesc la fel, imi suna telefonul si imi baga muzica.
Sincer nu am avut niciodata rabdare sa vad cine e la celalalt capat al undei, asa ca inchid instant :D

#9
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
In weekend m-au last in pace, dar in rest m-au tot sunat. O data am inchis cand am auzit robotul ala, si pana azi efectiv nu am mai raspuns. Azi le-am facut un pic de scandal, si eu zis ca o sa stearga numarul din baza lor de date. Sunt curios si daca se tin de cuvant. Vedem maine :D

#10
46doc

46doc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.12.2010
Aceeasi problema.

intai am explicat ca e greseala.

Apoi baliverne (de ex le-am zis ca le dau niste gaini si o gasca, daca vor, ca nu mai am bani)

Dupa vreun an au renuntat

#11
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Nu aveti posibilitatea sa-i treceti in blacklist la telefon?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate