Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Display nokia 5230

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tihyyy

tihyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 24.06.2010
Buna


Miercuri eram de serviciu pe scoala si m-au trimis la liceul celalat si cum nu aveam timp am alergat pe scari si mi-a cazut telefonul din buzunar(NOKIA 5230 ) si pana ce o ajuns jos tot sa dezmembrat si mi s-a spart ecranul(touchscreen-ul inca functioneaza) :(

Si in ziua acea ma duc la un service si ma interesez si mi-au spus ca ei imi inlocuiesc ecranul dar ma costa 170 de lei si nu imi pun ecran original.

M-am dus acasa si cu un search pe nea gogu' am gasit ecran original la 109 lei.
Si acum intrebarile:

Merita sa imi comand un ecran original si sa il duc la un serivce sa m-il inlocuiasca?Cat m-ar costa inlocuirea(aproximativ)?

Care ar fi diferenta dintre ecranul original si unul care nu e original?Ce avantaje/dezavantaje prezinta cumpararea unui ecran neoriginal "HIGH COPY"?

Va multumesc

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Daca ti-e spart touch-ul iti recomand sa-l iei pe gsmnet de aici, sau lcd-ul de aici. Nu vei primi insa garantie pe el decat daca-l montezi in service autorizat si primesti chitanta pentru aceasta operatiune.

Edited by Hider141, 20 May 2011 - 14:55.


#3
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 tihyyy, on 20th May 2011, 15:32, said:

Buna


Miercuri eram de serviciu pe scoala si m-au trimis la liceul celalat si cum nu aveam timp am alergat pe scari si mi-a cazut telefonul din buzunar(NOKIA 5230 ) si pana ce o ajuns jos tot sa dezmembrat si mi s-a spart ecranul(touchscreen-ul inca functioneaza) :(

Si in ziua acea ma duc la un service si ma interesez si mi-au spus ca ei imi inlocuiesc ecranul dar ma costa 170 de lei si nu imi pun ecran original.

M-am dus acasa si cu un search pe nea gogu' am gasit ecran original la 109 lei.
Si acum intrebarile:

Merita sa imi comand un ecran original si sa il duc la un serivce sa m-il inlocuiasca?Cat m-ar costa inlocuirea(aproximativ)?

Care ar fi diferenta dintre ecranul original si unul care nu e original?Ce avantaje/dezavantaje prezinta cumpararea unui ecran neoriginal "HIGH COPY"?

Va multumesc
E foarte mare diferența .
Probabil că îti ia în jur de 50 lei pentru montare .
Deci ...

#4
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
Nu-i mare inginerie sa schimbi tu singur display-ul. O surubelnita de 3 lei si in 20 de minute e gata.

#5
Dragster

Dragster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2005
nu te mai lua dupa service-uri de tzepari, displayul ti-l iei singur si poti cere o recomandare de service, baietii te ajuta.
http://techgsm.ro/pr...play-Nokia-5230

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Alo, domnul! LCD-ul ce i l-ai recomandat tu e unul compatibil 5230, nu original. Daca inca nu si-a schimbat LCD-ul poate alege singur daca sa dea 70Ron pe unul compatibil sau 94Ron pe unul original, pe care primeste si garantie.

#7
adyx06

adyx06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 09.01.2006
Salut! Si-a schimbat cineva display-ul singur?
am gasit un display SH la un pret destul de mic, telefonul(Nokia 5230) nu mai e chiar asa de nou si are display-ul crapat(sa iau un display nou, montat in service, etc nu prea mai merita)
As vrea sa stiu daca e vreo chichita sau cu putina indemanare si ceva noroc poate sa iasa ceva...
Multumesc anticipat pentru orice informatie!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate