Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Pareri Arad-Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
edward_iacomi

edward_iacomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2011
SAlut  :thumbup:  vreau sa vizitez oradea ,sunt din Timisoara  ,dar am auzit ca e drumul foarte prost Arad -Oradea  voi ce stiti de el ? . Daca da ce ruta ocolitoare as avea ? Astept raspuns cat de repede ! multumesc mult .

#2
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Nu e prost, e foarte prost. Pe langa asta e si plin de semafoare, alt drum nu prea stiu, uite-te pe harta desi nu cred ca gasesti ceva. Eventual sa mergi cu trenul, daca totusi mergi cu masina, pleaca doar pe lumina(vezi mai bine gropile:) )

#3
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008

 edward_iacomi, on 2nd May 2011, 11:15, said:

SAlut  :thumbup:  vreau sa vizitez oradea ,sunt din Timisoara  ,dar am auzit ca e drumul foarte prost Arad -Oradea  voi ce stiti de el ? . Daca da ce ruta ocolitoare as avea ? Astept raspuns cat de repede ! multumesc mult .

eu chiar in acest weekend am fost plecat la pecica la vreo 20 km de arad. drumul arad - oradea este groaznic. pana in arad sunt vreo 25-30 semafoare. gropi peste gropi. arad - oradea cu o mica oprire o faci in aproape 3 ore.

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Mai bine iei trenul.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
cred c-ajungi mai bine prin Ungaria. :)

#6
dvlsim

dvlsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.09.2007
Timisoara - Arad drum foarte bun.

De la Arad mai bine treci granita, o iei prin Ungaria.. inconjori putin dar ajungi cu masina intreaga :)

#7
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
sau cu trenul sau prin Ungaria...
drumul e nasol rau...si asa e de 3 ani...

#8
edward_iacomi

edward_iacomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2011
ok mersi mult , chiar mi.ati fost de ajutor .stiu sa plec din timp  macar . cu trenu intarziierile de la cfr nu e rentabil :deadtongue:  . Oricum multumesc mult o seara faina la toti .
:coolspeak: :thumbup:

#9
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Eu am fost Oradea Timisoara si Timisoara - Oradea in weekend si am facut 2:30h si 3h (la intoarcere am venit duminica si a fost si ceva aglomeratie).

Drumul e plin de semafoare intr-adevar, insa incepe sa fie bun pe unde s-a lucrat, astfel incat poti sa-i dai tare pe acolo. In rest, cum iti e norocul la stat la semafoare.

Oricum, alternativa nu ai. Doar daca ai merge la Cluj, atunci ai putea-o lua prin Deva. Insa altfel nu se justifica.

#10
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
au primit cretinii aia de constructori termen pana in iunie 2012 sa-l termine. si se lucreaza mai ales pe partea de Arad.insa pana la finalizare mai e...

#11
mulinieta

mulinieta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2011
Am auzit ceva despre o ruta prin Ineu. Din Arad, nu stiu exact traseul, poate stie cineva care a incercat. Stiu ca se trece prin Tinca, si iesi cu 2 sate inainte de Oradea, in Les daca nu ma insel, deci mai prinzi doua, trei semafoare. Am sa incerc si eu traseul asta, ca am facut si 4 ore Timisoara-Oradea vinerea dupa-masa cu coloane de tiruri de zeci de semafoare.

#12
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
incearca-l si pe asta daca nu ai ce face...in primul rand drumul Arad-Seleus foarte denivelat, starmt si cu multe sate.pana la Bocsig bun iar de acolo destul de rau.nu e circulat dar denivelat ca naiba, multe curbe, uneori se mai carpeste la el si normal ca nu e semnalizat.treci prin Tinca si iesi la drumul clasic in Les-Bihor.
parerea mea e ca nu se merita

#13
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006

 cristi7, on 17th May 2011, 18:26, said:

Oricum, alternativa nu ai.
Timisoara-Arad-Siria (sau Timisoara-Lipova-Siria) - Ineu - Tinca - Les - Oradea. Pe la Tinca-Les e ceva mai prapadit (eu pe acolo am mers totusi cu ~90km/h), in rest e ok sau foarte bun.

Edited by andrei_0, 20 June 2011 - 00:42.


#14
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 andrei_0, on 20th June 2011, 01:37, said:

Timisoara-Arad-Siria (sau Timisoara-Lipova-Siria) - Ineu - Tinca - Les - Oradea. Pe la Tinca-Les e ceva mai prapadit (eu pe acolo am mers totusi cu ~90km/h), in rest e ok sau foarte bun.

Merg saptamanal pe Tm-Ar-Ineu_Tinca-Oradea si inafara de gropile de dinainte si dupa Tinca nici eu nu vad probleme. Fac 2h30.

#15
MENTOR_SQUAD

MENTOR_SQUAD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 23.04.2008

 denky, on 21st June 2011, 00:29, said:

Merg saptamanal pe Tm-Ar-Ineu_Tinca-Oradea [...] Fac 2h30.

Da, si eu stiu ca traseul Oradea - Les - Tinca - Ineu - Arad te scuteste de nervi, semafoare, TIR-uri si gropi iar ca durata se ajunge cam la fel, dar macar masina merge !  :coolspeak:

#16
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006

 rumegus, on 2nd May 2011, 12:38, said:

cred c-ajungi mai bine prin Ungaria. :)

+1

iesi din tara pe la Turnu si mergi paralel cu granita pana la Bors. Drum judetean la ei, asfalt in general bun (nu sunt gropi e mai mult valurit in anumite zone), foarte liber, putin circulat.

#17
cosmacosmin8

cosmacosmin8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2011

 l_stoian79, on 24th June 2011, 12:22, said:

+1

iesi din tara pe la Turnu si mergi paralel cu granita pana la Bors. Drum judetean la ei, asfalt in general bun (nu sunt gropi e mai mult valurit in anumite zone), foarte liber, putin circulat.

paralel cum, ai mers tu asa ?
cat ai facut ?

http://www.peugeotcl...lui-Oradea-Arad

spune: "Pentru Oradea-Arad, recomand prin Ungaria e cel mai bun si foarte liber. Am iesit pe Salonta si am intrat la Turnu parca. E mai lung cu vre-o 20 de km parca. "
cu Google nu vad cum, ca in HU nu sunt trasete drumurile toate,

voi ce ziceti ?

Edited by cosmacosmin8, 05 July 2011 - 10:02.


#18
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 30.04.2008

 cosmacosmin8, on 5th July 2011, 11:00, said:

paralel cum, ai mers tu asa ?
cat ai facut ?

http://www.peugeotcl...lui-Oradea-Arad

spune: "Pentru Oradea-Arad, recomand prin Ungaria e cel mai bun si foarte liber. Am iesit pe Salonta si am intrat la Turnu parca. E mai lung cu vre-o 20 de km parca. "
cu Google nu vad cum, ca in HU nu sunt trasete drumurile toate,

voi ce ziceti ?


Este posibil, ...personal inca nu am folosit acest traseu insa am in vedere si aceasta varianta pt a merge la strand la Gyula.
[ http://img35.imageshack.us/img35/2483/aradoradea.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by w140, 05 July 2011 - 11:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate