Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Razboiul dintre americani si arabi

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
160 răspunsuri în acest subiect

#145
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

tomaso, on Sep 14 2005, 19:07, said:

Dupa ce s-a intimplat azi in Irak , poate intelegi ca democratia este valabila cu oameni care vor si ei sa se comporte democratic .

America este patria democrației!

tomaso, on Sep 14 2005, 19:07, said:

Eu sint de acord cu loviturile preventive nucleare .
O sa fie nasol dar poate ca asa se potolesc .

și eu dar asupra americii. Nu mai e nevoie că se ocupă Natura sau Doamne-Doamne de asta.

tomaso, on Sep 14 2005, 19:07, said:

Arabii astia zurbagii trebui potoliti si sa fie invatati ca au un sef de care trebuie sa asculte . Este in interesul lor .

<{POST_SNAPBACK}>


Evident, americanii știu mai bine decât ei ce e mai bine pentru ei.

Editat de dixy, 14 septembrie 2005 - 19:12.


#146
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005
Dixy ,
Vii la miting ?

#147
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.256
  • Înscris: 26.06.2005

tomaso, on Sep 14 2005, 18:13, said:

Tu pui pe picior de egalitate un goat fucker cu un american .
Iti spun un secret .
Nu sint egali din nici un punct de vedere .

<{POST_SNAPBACK}>

EXACT, nu ai face decat sa jignesti goat fuckeru' !!!

#148
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004
Nu mă duc la miting, dar m-aș duce la zoo să-l hrănesc pe Bush cu banane.

#149
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

tomaso, on Sep 14 2005, 19:07, said:

Dupa ce s-a intimplat azi in Irak , poate intelegi ca democratia este valabila cu oameni care vor si ei sa se comporte democratic .

Eu sint de acord cu loviturile preventive nucleare .
O sa fie nasol dar poate ca asa se potolesc .

Arabii astia zurbagii trebui potoliti si sa fie invatati ca au un sef de care trebuie sa asculte . Este in interesul lor .

<{POST_SNAPBACK}>



atentatele alea sunt consecinta a intrarii americii in irak. Pentru ca pe vremea lui saddam , fundamentalistii islamicii nu erau bine priviti de catre el. Si erau vanati, si tocmai de aia a si fost sustinut de catre americani.. ca un ghimpe impotriva iranului, la fel cum a fost sustinut si pe ossama. Deci nu se poate spune ca nici usturoi nu au mancat si nici gura nu le-a mirosit. Din pacate in loc sa mearga mai bine treburile merg mai rau (prin bine intelegeam eliminarea lui saddam fara sa mai ocupi irak-ul, ceea ce stiu insa ca e o utopie, pentru ca nimeni nu isi risca fundul daca nu are ceva de castigat).


Cat despre bombe nucleare, cred ca in gandirea asta si china ar trebui sa lanseze niste bombite nucleare ca sa afle americanii cine e seful nu?

Editat de romaximusro, 14 septembrie 2005 - 19:23.


#150
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.958
  • Înscris: 27.04.2005

tomaso, on Sep 14 2005, 20:07, said:

Eu sint de acord cu loviturile preventive nucleare .
O sa fie nasol dar poate ca asa se potolesc.
oops, asta suna a citat din Kim-Ir Sen, parca si lui ii e frica de o invazie americana si parca are si cu ce sa traga. Nu-mi miroase a bine!  :lol:


'Noi vrem egalitate, dar nu pentru catei...'

#151
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
era o vorba: somnul ratiunii naste monstrii. La fel si cu democratia prost inteleasa de indivizi ca tomaso

#152
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005

romaximusro, on Sep 14 2005, 19:22, said:

atentatele alea sunt consecinta a intrarii americii in irak.

Americanii e de vina .


Pentru ca pe vremea lui saddam , fundamentalistii islamicii nu erau bine priviti de catre el. Si erau bla, bla bla si bla bla bla ...

Nici in Egipt nu sint priviti bine . Acolo nu sint americani .


Cat despre bombe nucleare, cred ca in gandirea asta si china ar trebui sa lanseze niste bombite nucleare ca sa afle americanii cine e seful nu?

Chinezii sint destepti .
Ei aplica regula "clientul nostru , stapinul nostru " .


#153
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004
tomaso,
etete...

#154
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
pai logic ,daca gandesti clar, ca americanii sunt de vina intr-o anumita masura


Cine l-a crescut pe saddam? Nu cumva america , direct sau prin cia (cand se imputea prea tare treaba pentru opinia publica)?
Dar pe ossama, iarasi cine l-a crescut?

Cat despre egipt si cum sunt americanii priviti, ce ai vrea ca de acum fiecare om de pe pamant sa ridice statuie americanilor?

La chinezi aplicam doar principiile tale.. sunt foarte corecte nu-i asa cand emiti cuvinte fara sa te gandesti cine sunt cei pe care ii bombardezi si fara sa iti pese de ei  si foarte animalice daca le privesti de pe partea cealalta (daca macar te-ai gandit cum ar fi sa fi bombardat nuclear numai ca sa le arati la ceilalti care e boss-ul)

Editat de romaximusro, 14 septembrie 2005 - 19:53.


#155
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

romaximusro, on Sep 14 2005, 19:48, said:

Cine l-a crescut pe saddam?

L-ai uitat pe Ossama. :P

#156
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 867
  • Înscris: 16.06.2005
"16. Propaganda to the home front must create an optimum anxiety level.
a. Propaganda must reinforce anxiety concerning the consequences of defeat"

In ceea ce priveste politica interna de comunicare, SUA intra in categoria de stat care practica propaganda asupra propriului popor. Chiar daca acum e numita mai finut "relatii publice", "comunicare de imagine" sau mai stiu eu cum. SUA a reusit sa creeze un nivel optim de anxietate pentru a obtine sustinerea opiniei publice pentru razboi (impotriva Irak-ului, impotriva terorismului, impotriva marmotelor sau ce mai vor ei).

peace

#157
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

tomaso, on Sep 14 2005, 19:41, said:

Nici in Egipt nu sint priviti bine. Acolo nu sint americani.

<{POST_SNAPBACK}>


Nici egiptenii nu sunt arabi.

#158
numeric

numeric

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 471
  • Înscris: 22.06.2005
internetul este urmasul arpa... retea militara realizata de americani in timpul razboiului rece. www a fost inventat la CERN in Elvetia la un accelerator de particule elementare unde aveau nevoie sa mute cantitati maricele de informatii dintr-o cladire in alta.

Computerele pe de alta parte sunt evolutie preponderent americana (lasand deoparte abacul arab...).
Bineinteles ca teoria a fost dezvoltata si de englezi, rusi (cativa), germani... dar salturile tehnologice esentiale si computerele asa cum le cunoastem astazi sunt produs american. Bineinteles ca cineva care nu a auzit de IBM, MIT, Bell Laboratories sau Caltech (si multe altele) NU are de unde sa realizeze importanta pe care a avut-o US ca tara (si ca promotor al tehnologiei) in dezvoltarea calculatoarelor. Aplicatiile initiale ale "calculatoarelor cu lampi" erau pentru modele fizice si calcul de traiectorii pentru artilerie (tabele balistice ameliorate).

Ulterior componentele au inceput sa fie produse peste hotare din ratiuni de diverse tipuri... nu e necesara discutia lor acum si aici. Un economist de altfel ar fi fost mai bun pentru asa ceva.

Numeric

dixy, on Sep 13 2005, 18:27, said:

Mosotti, chestia aia cu care intri tu pe net nu e făcută de americani. E făcută din multe bucăți care pot fi fabricate în: China, Taiwan, Indonezia, Malaiezia, Vapor. Mai mult nu americanii au pus bazele calculatoarelor personale, dar cum ar putea crede lumea că există ceva pe care nu l-au inventat americani. Până și focul l-au inventat americanii. și roata.

<{POST_SNAPBACK}>



#159
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.234
  • Înscris: 26.08.2005

dixy, on Sep 15 2005, 20:54, said:

Nici egiptenii nu sunt arabi.

<{POST_SNAPBACK}>


Da' ce sunt?  :lol:

#160
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

Lowhigh, on Sep 23 2005, 19:41, said:

Da' ce sunt?  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


În loc să discuți despre americani, mai bine ai pune mâna și ai citi ceva. Eu în locul tău așa aș face pentru că e importantă și cultura generală, nu numai starea națiunii americane.

wikipedia:

"It was the Muslim Arabs who introduced Islam and the Arabic language in the seventh century changing Egypt into a linguistically "Arab" nation. "

#161
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.134
  • Înscris: 01.09.2005
Ca origine egiptenii nu sunt arabi. Ar trebui sa fie destul de clar lucrul asta.
Din pacate in ziua de azi e putin diferit datoria abundentei de arabi care au venit in Egipt.
Am fost in Egipt si mi-au lasat o parere foarte buna egiptenii. Nenorocire cu igiena dar parerea buna nu mi-a schimbat-o lucrul asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate