Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Creative Sound Blaster LIVE! 24-bit External

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Am achizitionat-o ieri SH.Vreau sa o folosesc pe un laptop cu Virtual DJ iar pe  cele doua canale(R si F) sa le conectez la mixer ptr a face crossfadeul.Treaba e ca pe canalul Rear se aude volumul cam la jumatatea Front.E normal sa se auda asa sau are ceva placa?Vanzatorul spune ca e normal sa se auda mai incet pe Rear. Am testat-o pe 2 PC-uri si un laptop,pe toate se aude la fel,indiferent de sistemul de operare si playerul folosit! Pe Rear nu am inalte deloc!
Placa arata cam asa:

Attached Files


Edited by atlet1305, 14 April 2011 - 12:23.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,475
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă folosești ieșirea respectivă din VDJ ca a doua ieșire stereo, tot mai încet se aude? Dacă da, nu e ok.

#3
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Fiecarui deck(1+2) din VDJ le corspunde cate o iesire spre mixer Rear respectiv Front.Asadar crosffadeul se face intre cele doua deck-uri normal intre Rear&Front.

"> I set my VDJ's output setting to 4.1 mode - external mixer mode.
> Front - Left Deck - Channel 1 on my mixer.
> Rear - Right Deck - Channel 2 on my mixer."
La crossfade-ul intre cele 2 deck-uri o sa vad mai exact diseara cand probez pe mixer insa nu cred ca poate fi vreo minune.Treaba e ca nu am vreun utilitar destept ca la alte placi de sunet de unde sa configurez sunetul si tonalitatea pe fiecare canal in parte!

#4
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Vanzatorul mi-a spus urmatoarele:

"Din cate stiu eu canalul de rear este facut sa se auda mai incet, n-o sa scoti niciodata mai mult daca ai setat sunetul 5.1 in calculator. In schimb daca setezi canalele  ca stereo sau stereo x 2 o sa se auda la fel pe toate boxele. Poti umbla si la codecul audio si poti sa schimba de acolo setarile pentru cat zgomot scoti pe canal."

Treaba e ca eu am setat in toate modurile si tot la fel se aude!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate