Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

mai cresc?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
buna. Am facut 15 ani de vre-o luna, dar am o curiozitate: Din toamna lui 2009 pana in toamna lui 2010 am crescut 12 cm, si am facut 1,80 m. Din toamna, pana acum, am facut 182. Tinand cont ca am avut acea explozie de crestere, se poate sa mai am vre-o una sau voi creste constant? o sa mai cresc? Sunt foarte interesat sa cresc cat mai mult, fiindca eu fac handbal si m-ar ajuta foarte mult. multumesc si o zi buna

#2
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View Postcrazyboy4yo, on 5th April 2011, 19:01, said:

...

Conteaza si parintii tai ce statura au. Sportul te va ajuta.
Ca fapt divers eu la 15 ani eram cam tot de 1.80 si apoi am mai crescut doar 4 cm in restul anilor(eu oricum mi-am depasit destul de mult parintii).

Edited by luk4, 05 April 2011 - 18:21.


#3
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu la 15 ani aveam 1,82 si vreo 52 kg  :worthy: (foarte slab),acum am 45 de ani si 1,88,105 kg (cam gras) :crybaby: .Pana pe la vreo 18-19 ani am crescut,dupa aia nici un cm,acum dupa o anumita varsta,urmeaza regresia,ma astept ca dupa 50 de ani sa scad an de an in inaltme,si probabil in vreo 20 de ani voi ajunge un batranel de cca. 1,80 m :crying: :sadwalk:  .

Edited by Viorelsolar, 05 April 2011 - 19:40.


#4
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
pai taicamiu are 1,89, si e lat in umeri

#5
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View Postcrazyboy4yo, on 5th April 2011, 19:01, said:

buna. Am facut 15 ani de vre-o luna, dar am o curiozitate: Din toamna lui 2009 pana in toamna lui 2010 am crescut 12 cm, si am facut 1,80 m. Din toamna, pana acum, am facut 182. Tinand cont ca am avut acea explozie de crestere, se poate sa mai am vre-o una sau voi creste constant? o sa mai cresc? Sunt foarte interesat sa cresc cat mai mult, fiindca eu fac handbal si m-ar ajuta foarte mult. multumesc si o zi buna

Nu exista instrument care sa determina inaltimea din timp. Si nici nu putem sa iti spunem daca o sa ai o asemenea "explozie".

Avand in vedere ca barbatii cresc pana la 19-21 de ani si ca tatal tau are 1,89, ai sanse foarte mari sa cresti in continuare.

#6
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostViorelsolar, on 5th April 2011, 19:40, said:

Eu la 15 ani aveam 1,82 si vreo 52 kg  :worthy: (foarte slab),acum am 45 de ani si 1,88,105 kg (cam gras) :crybaby: .Pana pe la vreo 18-19 ani am crescut,dupa aia nici un cm,acum dupa o anumita varsta,urmeaza regresia,ma astept ca dupa 50 de ani sa scad an de an in inaltme,si probabil in vreo 20 de ani voi ajunge un batranel de cca. 1,80 m :crying: :sadwalk:  .

Dupa 75, scaderea e f mare. Cam pina in 1 cm, pe an. Undeva se opreste. Fiindca scaderea e mai ales din cauza cartilajelor.

Dupa cresterea aceea de la 13-15 ani, urmeaza in functie de inaltime.
Dar daca faci anumite sporturi, poate continua f mult. Chiar peste 10 cm, dupa acel puseu. Conteaza sa nu incepi deloc viata sexuala. Pina cind poti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate