Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

UPC lanseaza doua noi pachete de TV, internet si telefonie fixa

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Chiar dureaza atat de mult pana apar si pe site pachetele astea noi?

#20
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,031
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmariusnorbert, on 31st March 2011, 16:02, said:

Chiar dureaza atat de mult pana apar si pe site pachetele astea noi?
Banuiesc ca doar de maine, pentru ca astazi inca e valabila promotia pe martie. Dar mie mi se pare destul de clara oferta din ce vad ... Pachetul mediu cu 15 lei sub pretul standard (10 + 5 mediabox-ul), dar cu net de 10 in loc de 15 si pachetul maxim cu 15 lei sub pretul standard (10 + 5 mediabox-ul), dar cu net de 20 in loc de 25, insa cu 100 de minute incluse la telefon. Mi se par foarte bune ambele oferte.

#21
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postutopium, on 31st March 2011, 14:35, said:

Sa-i cumpere, dar sa lase aceleasi canale/servicii care sunt la UPC (History Channel SD/HD, Travel Channel, Discovery HD, Eurosport HD, FLN, E! Entertainment, cele extra de muzica si desene animate, etc). Eventual sa bage si Digi Sporturile si atunci ar fi perfect.
Asta in cazul in care RCS isi permite sa plateasca pt aceste programe.......ca de acea nu il au in grila

#22
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postutopium, on 31st March 2011, 14:35, said:

Pai nu sunt chiar asa putine, include orase mari din tara gen Bucuresti (2 milioane de locuitori), Cluj, Timisoara, Constanta, Galati (in jur de 300.000), Ploiesti, Braila (peste 200.000), Buzau, Focsani (peste 100.000) plus cateva mai mici gen Deva, Roman, Curtea de Arges ... practic dintre orasele mari lipseste Iasi, Craiova si Brasov plus cateva "medii" gen Bacau, Sibiu, Targu Mures, etc si multe altele mai mici. Dar ca numar de locuitori, presupunand ca acopera total orasele (ceea ce ma indoiesc), ar fi spre 5 milioane de locuitori, adica aproape jumate din populatia urbana.
În București nu acoperă toți cei 2 milioane de locuitori. Spre exemplu la mine în bloc nu există UPC, nu cred că vor veni de mâine cu fibra. O să merg mâine la ei să vedem dacă îmi pot furniza servicii. V-am zis de niște prieteni care de o grămadă de vreme vor UPC în Militari? Nici acum nu au cablat blocul. :(

De asemenea, cum de au uitat orașele Iași, Craiova și Brașov și lansează oferta în orășele ca Roman sau Curtea de Argeș?

#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,031
  • Înscris: 14.08.2007

View Postinside_spy, on 31st March 2011, 17:29, said:

De asemenea, cum de au uitat orașele Iași, Craiova și Brașov și lansează oferta în orășele ca Roman sau Curtea de Argeș?
Naiba stie, ori sunt interese economice mai puternice in anumite zone, ori poate au infrastructura mai buna in zonele respective.

Ma gandesc si eu ca nu acopera tot Bucurestiul, dar probabil se vor extinde (daca vor mai apuca).

View Postferibalint, on 31st March 2011, 16:51, said:

Asta in cazul in care RCS isi permite sa plateasca pt aceste programe.......ca de acea nu il au in grila
Pai de aia nu-mi place mie ideea ca UPC va fi preluat de RDS ... mie personal grila RDS mi se pare semnificativ mai slaba decat cea UPC tocmai pentru ca ma uit mult la History/Travel si cele trei HD-uri de documentare (ok, RDS are unul dintre ele si compenseaza partial cu NG Wild). Iar nevasta-mea se uita multisor pe FLN, E! Entertainment si TLC (cred ca doar TLC este la RDS).

#24
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postramiz, on 31st March 2011, 13:23, said:

ce mai conteaza daca Rcs ii cumpara . :peacefingers:
sa ii cumpere ?!  :lol: ... si din oferta aceasta tie ti se pare ca UPC se lasa cumparat ? ..de ce crezi ca au venit cu oferta asta ? ia ghiceste :D

#25
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postutopium, on 31st March 2011, 17:44, said:

.....si cele trei HD-uri de documentare (ok, RDS are unul dintre ele si compenseaza partial cu NG Wild). Iar nevasta-mea se uita multisor pe FLN, E! Entertainment si TLC (cred ca doar TLC este la RDS).
Din cate stiu nu este TLC in grila RCS

#26
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Sa vedem maine oferta pe site, poate au umblat si la chiriile decodoarelor, ce canale se confirma ca vor intra in alea 8 gratuite din al doilea pachet (nu pot sa-i zic pe nume,e prea pretentios... :D )

#27
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Salut

Cata agitatie pentru cativa Mega in plus ,parca ne-ar daca ceva gratis,tot pe bani e :coolspeak:
Am pachetul mediu de vreo 3 ani care mi-e de ajuns plus cinestar ,momentan,oricum oferta de vorbit moca dupa 18 seara si in weekend mi se pare mai ok decat cativa mega in plus sau in minus de la alte firme ,e parerea mea de utilizator sa zicem mediu la net :naughty: .
E foarte bine ca vin cu oferte super tari,sunt bucuros dar am cautat sa fie ceva la pret tot ca la vechiul abonament dar oricum calculez imi iese mai scump.
La RDS nu-mi place,televiziunea e mai slaba,telefonia la fel si acum si netul,singurul lor atu era viteza dar cati din noi stau doar pe net?
Este o miscare strategica de marire a serviciilor ca atunci cand va fa fi vandut UPC catre oricine  sa aiba valoarea mai mare la vanzare.
Nu ma intereseaza oricum motivul lor ,important este pentru noi ca sa avem servicii de calitate la preturi accesibile,UPC niciodata nu m-a dezamagit chiar daca cateodata se misca mai greu cu noutatile. :thumbup:

Ps. Iar discutiile sterile ca unii sunt mai buni ca altii sunt de prisos si oricum nu ajuta pe nimeni cu nimic , fiecare stie  mai bine ce bani de ce are si nevoie.

Edited by GEORGE1976, 31 March 2011 - 19:44.


#28
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View PostGEORGE1976, on 31st March 2011, 20:40, said:

Salut

Cata agitatie pentru cativa Mega in plus ,parca ne-ar daca ceva gratis,tot pe bani e :coolspeak:
Am pachetul mediu de vreo 3 ani care mi-e de ajuns plus cinestar ,momentan,oricum oferta de vorbit moca dupa 18 seara si in weekend mi se pare mai ok decat cativa mega in plus sau in minus de la alte firme ,e parerea mea de utilizator sa zicem mediu la net :naughty: .
E foarte bine ca vin cu oferte super tari,sunt bucuros dar am cautat sa fie ceva la pret tot ca la vechiul abonament dar oricum calculez imi iese mai scump.
La RDS nu-mi place,televiziunea e mai slaba,telefonia la fel si acum si netul,singurul lor atu era viteza dar cati din noi stau doar pe net?
Este o miscare strategica de marire a serviciilor ca atunci cand va fa fi vandut UPC catre oricine  sa aiba valoarea mai mare la vanzare.
Nu ma intereseaza oricum motivul lor ,important este pentru noi ca sa avem servicii de calitate la preturi accesibile,UPC niciodata nu m-a dezamagit chiar daca cateodata se misca mai greu cu noutatile. :thumbup:

Ps. Iar discutiile sterile ca unii sunt mai buni ca altii sunt de prisos si oricum nu ajuta pe nimeni cu nimic , fiecare stie  mai bine ce bani de ce are si nevoie.

Pai aia cativa mega in plus fac diferenta! Eu nu-s pensionar sa stau toata ziua la TV sau sa vb la telefon cu vecina. Am de lucru si cand vin acasa vreau sa mi se descarce orice repede. La tv nu ma uit ca nu am timp si daca vreau sa vorbesc cu cineva folosesc mobilul, deci nu generaliza doar ca TU nu ai nevoie!

Eu probabil o sa fac un upgrade la cel de 20 Mbps, speram ca o sa fie 25, 30, dar vad ca fac economie. Oare cand apar pachete 3play cu 60/120 Mbps?

#29
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,031
  • Înscris: 14.08.2007
Eu as trece pe pachetele noi nu pentru cei cativa Mbps in plus ci pentru HBO/Cinemax (care mi-ar iesi gratuite fata de cat platesc acum) in principal (mai ales ca am decodor HD si ar insemna sa am si HBO HD). Nu stiu cata vreme o sa am sa ma uit la filme (am mai avut HBO si nu prea ma uitam la el), dar daca ies la acelasi pret de ce nu? Dar daca am si minute in plus la telefon si Mbps in plus clar nu ma supar.

#30
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Nu sunt disponibile pachetele la mine în zonă. Eram sigură.

Attached File  upc.jpg   49.01K   157 downloads

#31
alyn_01

alyn_01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 31.08.2007
Vezi sa nu fie problema de la browser, completeaza informatiile cu SUGESTIILE, primite la scrierea primelor litere. Pe IE9 arata produs indisponibil la orice as fi comandat.. Am incercat Firefox si functioneaza ok, nu arata eroare. Succes!

#32
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
din pacate nu se poate asocia pachet HD

#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006

View Postinside_spy, on 1st April 2011, 17:00, said:

Nu sunt disponibile pachetele la mine în zonă. Eram sigură.

Attachment upc.jpg
Logic, din moment ce nu sunt prezenti in cartierul Tineretului :D

In Tineretului-Timpuri Noi gasesti doar RCS  :OK:

#34
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005

View Postcatalinman, on 1st April 2011, 23:16, said:

In Tineretului-Timpuri Noi gasesti doar RCS  :OK:
sunt prezenti in Timpuri Noi - dar peste Dambovita - zona arondata sectorului 3

#35
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
Severina Pascu, UPC CEO: There is potential for growth, but first six months will be difficult

After investing 100 million euros in its network in two years and offering the fastest fixed Internet on the market, UPC believes it can now fight more effectively for clients.

The first three months of the year were difficult for the entire telecom market, both the consumer and the business segment, which will probably continue in the second quarter, but the industry has potential to grow on several segments, Severina Pascu, CEO of UPC Romania, one of the biggest telecom operators in Romania, told ZF in an interview.

"For now one cannot talk about a relaxing of consumers, and I am reluctant when it comes to providing forecasts. It is obvious that the market will rebound when the economy rebounds. Estimates are currently better than they were last year, but it takes a while from the time the economy starts to work again until the time macroeconomic improvements are apparent and consumers start to feel confident that they can spend more generously. I think the first half of the year will continue to be difficult, both on the residential segment and on the B2B segment," Pascu said.

UPC Romania, no. 2 on the Romanian TV services market, posted 120.9 million-euro revenues in 2010, down 2.03% against the preceding year. The 2% decline is considered a "very good" performance, given that the entire market fell and rival Romtelecom, which made acquisitions, posted 8% lower revenues last year.

http://www.zf.ro/zf-...fficult-8135801

#36
pricinosus

pricinosus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 20.12.2004
Nu am reusit sa inteleg de pe site-ul UPC, au telefonie mobila?
In fine... vreau si eu de la UPC:

- Pachet full TV (decodor HD , HBO, etc ....)
- Telefonie fixa cu minim 100 de minute incluse catre orice destinatie (fixa sau mobila) la orice ora, in tara.
- Telefonie mobila cu minim 100 de minute incluse catre orice destinatie (fixa sau mobila) la orice ora, in tara + telefon mobil gratis.
- Internet pe RJ45 (pe fir adica, nu ma intereseaza viteza)
- Internet pe GSM (stick-u mobil)

Acum sunt la RCS si nu pot sa ma abonez la HD pt ca nu aduc decodoare. Asta ar fi motivul pentru care m-am gandit sa revin, la UPC-ul de la care am plecat acum 5-6 ani in urma, pt ca erau foarte scumpi si nu ofereau nimic atunci.
Acum, am vazut ca au o campanie de prins clienti, si intreb si eu : E posibil sa am toate cele enumerate mai sus, la UPC la un pret de 70-80 LEI/luna. ?
Acum la RCS am tot ce scrie mai sus, minus DECODOR HD, minus cateva posturi pe decodorul SD (mai exact grupul cinestar, HBO and Co.), am HBO pe analogic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate