Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Samsung Galaxy Tab 10.1

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
886 răspunsuri în acest subiect

#865
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.600
  • Înscris: 11.07.2006
Asta da ce s-au miscat dupa lansarea de 3 ani,eu astept jelybeam ul nu amaratul de ice cream sandwish.

#866
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 17.05.2004
am un Samsung Galaxy Tab 10.1 pe care am instalat Cyanogen si as vrea sa revin la rom-ul original unde il gasesc si cum fac sa il reinstalez??

#867
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.958
  • Înscris: 27.04.2005
cauta aici: http://www.sammobile...splay.php?f=284

eu ruleaza acum un ROM de 4.3 si se misca bine, in cele din urma. Nu incredibil de rapid, dar foarte fluid si stabil.

#868
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 17.05.2004
linkul ma duce la p7510 eu am p5100

#869
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.958
  • Înscris: 27.04.2005
pai atunci spune ca ai Galaxy Tab 2 10.1.

Gasesti pe acolo si pentru asta.

#870
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.138
  • Înscris: 05.07.2006
@glumetu : Cum iti merge Youtube pe 4.3 ? Eu am incercat absolut toate ROM-urile custom 4.3 si aveam o problema cu Youtube avea cateva secunde de sacadare dupa o perioada.

#871
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 17.05.2004
Daca vreau sa revin la ROM original trebuie neaparat sa caut pe Sammobile ROM-ul acela de la vodafon sau nu conteaza acest lucru??? vad pe la alti operatori din alte tari au deja 4.2.2

#872
janks

janks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 03.10.2003
va salut .
Am o tableta Samsung galaxy p5100 cu 3g  are versiunea de update 4.0.3 . are lag mare aceasta versiune si as vrea sa instalez o versiune mai noua , am o intrebare - este ceva mai nou ? daca da puteti sa ma ajutati si pe mine cu un link ceva si cu modalitatea de instalare . I-am dat reset o data dar tot asa merge - cineva mia zis ca trebuie update dar in kies zice ca am ultima versiune .. poate ma lamuriti va rog . Multumesc

#873
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 17.05.2004
Am revenit la softul original 4.2.2 si sunt tare dezamagit.
1.touch-ul parca raspunde in reluare
2.cind folosesc Bsplayer sonorul este defazat dar cu MXplayer nu
3.parca consuma mai multe resurse nu are viata tableta cum avea cu Cyanogen
As vrea sa testez si altceva in afara de Cyanogen
Am gasit pe XDA si alte custom rom Dhollmen-Kernel, Omni, MK(ceva corean) ce ma sfatuiti!
multumesc!

#874
martini812

martini812

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 24.09.2009
Vreo părere despre noul update? Il instalez au ba? Vreun avantaj notabil?

#875
azzzazzzooo900

azzzazzzooo900

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 27.06.2014
Buna ziua! Ma ajutati va rog cu un lucru? Cand incerc sa activez wifi-ul, acesta ramane blocat pe "se activeaza". (Am un Samsung Galaxy Tab 10.1 cu versiunea Android 3.2) Va multumesc anticipat!

Editat de azzzazzzooo900, 27 iunie 2014 - 13:47.


#876
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 364
  • Înscris: 30.01.2010
Am o tableta Samsung Galaxy Tab 2, 10.1 P5100 cu 3 G. Am introdus prima data sim-ul meu Digi mobil nelimitat 5 (internet nelimitat) si un alt sim Digi optim 2 (internet nelimita) si nu-mi functioneaza, respectiv nu o vede/citeste. Cred ca tb. sa fac ceva setari la VPN.
La sectiunea Adaugare retea VPN am pus la nume Digi.Mobil iar la tip am:
1. PPTP,
2. L2TP/IPSec PSK,
3. L2TP/IPSec RSA,
4. IPSec Xauth PSK,
5. IPSec Xauth RSA,
6. IPSec Hybrid RSA
aici nu stiu ce sa aleg. Dupa asta imi mai cere:
- Adresa server,
- sa bifez sau debifez? Criptare PPP(MPPE),
- Domenii de cautare DNS,
- Servere DNS (de ex.8.8.8.8),
- Rute redirectionare (de ex.10.0.0.0/8)

Nu am gasit APN in setari.
La Retele mobile imi cere Introduceti cartela SIM pentru a accesa serviciile de retea,(chit ca SIM-ul Digi este introdus) si am vazut in manual ca aici pot face setari pt. APN.

Stima.

Editat de Zombehenzi, 05 iulie 2014 - 23:32.


#877
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 290
  • Înscris: 30.12.2006
salut. am o tableta samsung galaxy tab 3 10.1 p5200. stie cineva daca as putea "pune" imaginea de pe ea pe un smart tv LG? ma interesa daca ar functiona cu un cablu adaptor micro-usb  -- hdmi ca cel de aici http://www.vexio.ro/...o-usb-la-hdmi/. multumesc pentru eventualele raspunsuri.

#878
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.039
  • Înscris: 08.08.2002
Daca adaptorul acela este MHL 2.0 ar trebui sa functioneze.

#879
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 290
  • Înscris: 30.12.2006
tableta e cea de aici : http://www.gsmarena...._p5200-5490.php
tv-ul e un  LG 42LM660s  http://www.lg.com/ro/tv/lg-42LM660S-tv
nu stiu daca ele suporta protocolul MHL. tableta nu are alta iesire de genul mini/micro hdmi. are android 4.2.2. tv-ul stie widi, dar nu am reusit sa le combin. nu stiu ce varianta de MHL e adaptorul acela (2.0 sau alta). multumesc pentru eventualele raspunsuri sau idei.

#880
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.153
  • Înscris: 23.11.2006
Salut. Detin o tableta samsung gt-p5200 si nu reusesc nicicum sa fac Sopcast sa mearga,imi da eroarea ,, sopcast s-a oprit". Mai am o tableta chinezeasca si nu am nici o problema cu ea,merge orice. Sa fie oare o limitare din partea celor de la samsung,tinand cont ca am incercat toate variantele de sopcast? Mai are cineva problema asta,a gasit vreo rezolvare? Ce credeti,daca o rootez voi avea vre-un succes? Multumesc.

#881
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.036
  • Înscris: 18.08.2004
s-a mai discutat problema aici pe forum despre o tableta asemanatoare, tot samsung, si posibilitatea de a o cupla la tv prin mhl. Tipul respectiv a luat un adaptor facut chiar de samsung si a spus ca functioneaza perfect, nu stiu daca avea tv cu suport mhl. Partea de mhl tine de alimentarea prin muha hdmi a tv-ului, daca nu se poate pune un adaptor separat pe usb sau sa se foloseasca un port usb de la tv pentru alimentare. Cauta pe forum si cumpara exact acelasi adaptor, pretul era cam in jur de 70-80 ron daca retin bine.

LE. hai ca am gasit adaptorul de care zicea: http://www.gsmnet.ro...-hdmi...--74865 ... e samsung si e 79ron ;)

#882
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.153
  • Înscris: 23.11.2006
Stie cineva cum pot sa fac uroot la TAB3-P5200(3G+WiFi)? Am facut root cu metoda de aici, am facut ce am avut de facut(ceva testare),dupa care din meniul din SupeSU am dat 'Full Unroot''. Acum tableta nu are nici root nici unroot(este intre ele),daca verific cu <check root> imi spune ca tableta nu are root,iar superSU nu il mai pot instala.In schimb nu am scapat de meniul TWRP din Recovery Mode si nu prea stiu ce trebuie sa fac.Rog pe cineva care se pricepe sa ma indrume si pe mine. Multumesc.

Fișiere atașate


Editat de seniordady, 22 septembrie 2014 - 09:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate