Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...

Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto
 La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin
 Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 

Transformarea casei mele

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
Se pare ca in romanica noastra nu te mai poti baza pe nimeni, nu au venit cei de la compania de apa vineri, cand au promis  :thumbdown: , s-au programat pentru luni  :confuzzled: E bine insa ca a venit proiectantul, si-a facut niste schite cu constructia existenta si ne-a promis ca saptamana viitoare vine cu niste idei pe hartie pentru ce vrem sa construim, de abia astept :naughty: Intre timp, am cumparat o roaba  :thumbup:

Attached Files



#20
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,915
  • Înscris: 12.03.2009

View PostRedmaster, on 26th March 2011, 20:44, said:

Intre timp, am cumparat o roaba  :thumbup:
Ce frumoasa si curata e acum, ia sa veden mai incolo spre toamna...... Oboseste-o!
Sti cum isi saluta salahorii dimineata cand vin la munca sculele?

#21
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#misu78 : Promit sa o obosesc  :peacefingers: Cum le saluta ? Nu am aflat inca, saptamana asta am fost in concediu si am participat activ la sapat, impreuna cu socru si cu bunicu  :thumbup:

#22
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postmisu78, on 26th March 2011, 23:23, said:

Sti cum isi saluta salahorii dimineata cand vin la munca sculele?
eu sunt rob
si tu esti roaba
treci in ---- mea la treaba

#23
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#petre69 : Foarte tare  :coolspeak: De abia astept sa dam drumul la treaba  :naughty:

#24
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,915
  • Înscris: 12.03.2009

View Postpetre69, on 27th March 2011, 19:41, said:

eu sunt rob
si tu esti roaba
treci in ---- mea la treaba
:peacefingers:
Buna dimineata roaba,
Eu sint rob si tu esti roaba,
Hai sa ne apucam de treaba.

#25
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
In sfarsit au venit si cei de la compania de apa pentru conectarea la retea. Daca imi spuneau ca trebuie sa am si apometru cumparat, rezolvam cu totul astazi :thumbdown: Asa e in romanica noastra, trebuie sa vina de sase ori sa faca o treaba pana la capat :thumbdown: Am achizitionat si apometru astazi plus alte accesorii si maine termina treaba. Urmatorul pas : intalnirea cu arhitectul pentru primele schite. Wish me luck !  :thumbup:

#26
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
Inca nimic nou, astept inca schitele de la proiectant si poate iese si CU mai repede  :rolleyes:

#27
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
fa ceva si baga actele alea mai repede ca vine iarna

#28
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#petre69 : Crezi ca eu nu vreau mai repede ?  :confuzzled: Oricum, nu tine de mine si ma uit acum pe geam ( si la meciul cu Real Madrid  :thumbup: ) si ploua ........................... Da' ce ploua  :confuzzled: Oricum nu as puteam lucra. Sper sa nu tina mult ploile astea ...

#29
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
Vesti bune  :thumbup: Maine iese CU  :thumbup: Si astazi am primit si o prima schita pentru ce am cerut. Am atasat-o. Pareri ?

Attached Files



#30
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
nici o parere pana nu ne dai de ales din mai multe variante
sau asta e batuta in cuie si daca e faci doar schimbari pe ici colo ?

#31
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#petre69 : Nuuuuuu, nu e batuta in cuie. :P  Este prima idee pusa pe hartie.  :D Astazi am ridicat si CU de la primarie, de luni umblu dupa avizele pentru autorizatia de constructie.  :wacko:  Acum trebuie sa vin cu propuneri/idei etc. pentru proiectant sa ajungem la schita finala. Revin cu detalii. Orice idee din partea voastra este binevenita. :wub:

#32
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Idee. E urata tare solutia aia cu o apa a acoperisului mai sus si una mai jos si mai ales fara nici un sens. Daca faceai acolo un luminator pentru mansarda era alta treaba da' altfel......urat :peacefingers:

#33
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#Inginerul_bv : Mersi de apreciere, bineinteles ca vor fi si luminatoare pentru ca vor fi 2 camere de dormit la mansarda. Este o prima idee, se va modifica de n ori pana la proiectul final  :competitive: Astazi merg la fata locului sa vad cum amplasez luminatoarele, in functie de soare  :clapping:

#34
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
intre acoperisuri eu as pune geamuri
am vazut odata undeva ,mai ales seara ai impresia ca pluteste .+ ca ai lumina in camere
unde am vazut eu nu se deschideau geamurile alea

#35
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010

View PostRedmaster, on 9th April 2011, 09:04, said:

#Inginerul_bv : Mersi de apreciere, bineinteles ca vor fi si luminatoare pentru ca vor fi 2 camere de dormit la mansarda. Este o prima idee, se va modifica de n ori pana la proiectul final  :competitive: Astazi merg la fata locului sa vad cum amplasez luminatoarele, in functie de soare  :clapping:

Atentie ca nu ma refeream la ferestre de mansarda. Alea-s alta mancare de peste. Repet. O apa mai sus decat cealalta inseamna probleme pe viitor cu hidroizolatia si termoizolatia, probleme care nu se justifica nici macar in cazul in care pui intre ape un luminator. Dar tu nu cred ca pui nici un luminator pentru ca din cate vad e destul de inalta mansarda incat sa-ti iasa si un mic pod. Asa ca mare atentie ca vad ca arhitectul nu e foarte inspirat. :peacefingers:

#36
Redmaster

Redmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
#petre69: Am sa cer sa bage in proiect, sa vad cum arata.
#Inginerul_bv: Mersi de sfat, dupa cum am mentionat inca de la inceput, nu am nici o idee despre cum ar trebui facut tot proiectul, rugamintea mea este sa-mi spui de ce nu ar fi ok ideea cu acoperisul asa sa stiu luni cand ma intalnesc cu proiectantul sa justific cererea de modificare  :peacefingers: Ca pana la urma il schimb daca chiar nu stie ce face  :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate