Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

vreau sa-mi recuperez telefonul

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
dodoi1

dodoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.01.2011
In urma cu o saptamana un anumit tip mi-a reparat calculatorul (doar pe parte de soft folosind programe piratate ,bineinteles el neavand vreo licenta in a repara calculatore,deci lucreaza la negru cum ar veni).


Nu am avut atunci sa-l platesc si i-am lasat telefonul garantie (fara abonament in el),suma pe care i-o datorez fiind infima fata de valoarea telefonului.

Deoarece am avut cateva probleme si avand urgent nevoie de telefon m-am dus la respectivul unde am avut surpriza ca acesta sa-mi zica ca l-a decodat si l-a vandut...

Ma m-ai intrebat cat imi mai datoreaza...bineinteles eu vreau sa-mi recuperez telefonul nicidecum sa-l vand,iar cat ar fi tipul dispus sa-mi mai dea nu ar acoperi nici pe sfert valoarea acestuia ...In concluzie daca apelez la politie si la cei de la vodafon am sanse sa imi recuperez telefonul?

#2
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008
Daca telefonul este pe numele tau , te duci la cea mai apropiata sectie de politie si faci plangere , spune-i lui asta inainte de a merge , instantaneu ti-l va da inapoi !

Atentie! - Trebuie sa dovedesti ca telefonul este al tau (acte)


Bafta!

Si alta data , plateste cand ti se face un serviciu , tu esti vinovat initial deoarece ai stiut la ce te expui!


PS: Treaba asta este de natura penala!

Edited by ibm_570, 19 March 2011 - 16:49.


#3
dodoi1

dodoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.01.2011
telefonul este pe numele lui nevasta mea cu care sunt certat si sta la mama ei acum,i-am zis ca ma duc la politie dar nu l-a impresionat deloc :(((

Edited by dodoi1, 19 March 2011 - 16:51.


#4
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
nu sunt jurist.
Dar parca aud cum cei de la politie te vor intreba daca ai martori care sa iti afirmatiile.
Cat despre faptul ca ai programe nelicentiate in Pc-ul tau, ce crezi ca vor zice oamenii legii?

#5
dodoi1

dodoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.01.2011

View PostPrien, on 19th March 2011, 16:51, said:

nu sunt jurist.
Dar parca aud cum cei de la politie te vor intreba daca ai martori care sa iti afirmatiile.
Cat despre faptul ca ai programe nelicentiate in Pc-ul tau, ce crezi ca vor zice oamenii legii?
dar de el ca le foloseste si face totul la negru?

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,476
  • Înscris: 10.08.2005
de vreme ce ai facut totul la negru, nu prea ai sanse legale.

#7
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Astea-s combinatii de 2 bani. Adica ala iti repara PC-ul, tu il chemi sa ti-l repare desi nu ai bani sa-i platesti, ii lasi telefonul (apropos, ce marca si ce model?) garantie, ala ti-l vinde....bleah, am obosit.
O sa rada si politia de tine cand o sa auda.... :D

#8
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postdodoi1, on 19th March 2011, 16:52, said:

dar de el ca le foloseste si face totul la negru?


...de ce l-ai mai chemat? , din  moment ce n-ai avut parale?


indiferent de munca prestata , se plateste!

#9
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
dodoi1, cati ani ai, tata? Tu nu te gandesti un pic cand faci ceva? Ce telefon era?

Edited by enoxcj, 19 March 2011 - 16:59.


#10
dodoi1

dodoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.01.2011
Stati putin...telefonul este pe abonament, am actele la el tot...stiu ca este o gainarie ordinara,dar chiar vreau sa recuperez telefonul (ionut este un nokia x6)

View Postibm_570, on 19th March 2011, 16:58, said:

...de ce l-ai mai chemat? , din  moment ce n-ai avut parale?


indiferent de munca prestata , se plateste!

I-am zis de l-a bun inceput ca nu am bani pe moment...deja deviem ,ideea e ca vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa recuperez telefonul

#11
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postdodoi1, on 19th March 2011, 15:01, said:

Stati putin...telefonul este pe abonament, am actele la el tot...
Pai in cazul asta poti incerca la politie. Ideea ii ca nici tipul nu poate demonstra ca i l-ai dat tu de buna voie, poti sa zici ca l-ai pierdut, e totuna, politia ti-l gaseste.

#12
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Poti sa zici ca ti-a dat in cap, ti l-a luat si a fugit cu el. :)

#13
dodoi1

dodoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.01.2011

View PostMUR_I0NUT, on 19th March 2011, 17:04, said:

Pai in cazul asta poti incerca la politie. Ideea ii ca nici tipul nu poate demonstra ca i l-ai dat tu de buna voie, poti sa zici ca l-ai pierdut, e totuna, politia ti-l gaseste.
pentru ca l-a vandut asa merita, sa nu-i mai dau nici banii si sa-mi recuperez si telefonul si cred ca cu politia se poate rezolva ,il dau pierdut sau furat,dar probabil ca nu voi fi credibil pentru ca am pastrat sim-ul.

Edited by dodoi1, 19 March 2011 - 17:16.


#14
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postdodoi1, on 19th March 2011, 17:10, said:

pentru ca l-a vandut asa merita, sa nu-i mai dau nici banii si sa-mi recuperez si telefonul si cred ca cu politia se poate rezolva ,il dau pierdut sau furat


mai degrabă spui clar la politie ce și cum , ca riști tu sa iei amenda  pentru declarație falsa!

#15
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,825
  • Înscris: 03.02.2007
Parcă îi și văd pe cei de la SRI încercând să-l localizeze cu aparatura lor complicată, sau poliția oprind traficul la toate punctele de ieșire din țară și verificând toate mașinile ca să-ți găsească telefonul.

Poate ăla te minte și telefonul i-a făcut cu ochiul mai mult decât banii tăi, păstrându-l pentru el.

Edited by Digix, 19 March 2011 - 17:19.


#16
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Eu zic ca sunt sanse de sub 10% sa-l mai recuperezi :D. De acum vei stii sa nu mai faci asa ceva.

#17
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View PostDigix, on 19th March 2011, 17:17, said:

Parcă îi și văd pe cei de la SRI încercând să-l localizeze cu aparatura lor complicată, sau poliția oprind traficul la toate punctele de ieșire din țară și verificând toate mașinile ca să-ți găsească telefonul.

Poate ăla te minte și telefonul i-a făcut cu ochiul mai mult decât banii tăi, păstrându-l pentru el.
Ai dreptate, dar tot ar merita sa intre peste el 2 puleti in uniforma.

#18
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,825
  • Înscris: 03.02.2007

View Postenoxcj, on 19th March 2011, 18:20, said:

... tot ar merita sa intre peste el 2 puleti in uniforma.

Nu cred că se deranjează pentru atâta lucru!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate