Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Ce ar fi daca ar fi.... nimic?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
N-ai cum să îţi imaginezi un nimic, decât dacă în creierul tău nu e nimic.

#20
Utilizatorr

Utilizatorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.07.2011

View Postchesterb, on 04 iulie 2013 - 21:41, said:

N-ai cum să îţi imaginezi un nimic, decât dacă în creierul tău nu e nimic.

Si daca in creierul initiatorului e nimic, tot n-ai cum sa nu te gandesti la nimic. Repet, nu stiu, cred ca nu stiu, nu stiu.

#21
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postdjpadrecito, on 22 februarie 2011 - 12:59, said:

Cum iti imaginezi ca  ar fi daca nu ar exista nimic
Eram mort intro zi dupa o fata, aruncam cu bani in ea, ea ma mintea si io nu o puneam la punct, atarnam dupa ea, o cautam la telefon sa-i zic ca o iubesc si fara ea nu pot trai, si ii ziceam mereu ca ea e centru universului si ca e cea mai frumoasa ca un inger si ii ceream voie daca ma lasa s-o sarut, ea la inceput ma placuse, dar dupa ce-a vazut cat de carpa sunt, mi-o zis Esti un nimic pentru mine!

In momentu acela lumea s-a facut tzandari, universul disparuse, totu era o pacla gri, imi ghioraiau matele iesea din mine un schelalait ca voiam sa plang si sa urlu de furie in acelasi timp ma uitam la oameni si nu ii vedeam, si nici ei pe mine, ma uitam la femei pe strada si ele priveau pe langa mine ca si cum n-as fi fost acolo, am realizat atunci ce inseamna sa fii un nimic, sa nu existi, sa fii mort.

Edited by criztu, 06 July 2013 - 14:59.


#22
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
macar era frumoasa ?
(pentru altii ca pentru tine sigur era)

Edited by Allahu, 07 July 2013 - 08:59.


#23
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

View Postcriztu, on 06 iulie 2013 - 14:57, said:

Eram mort intro zi dupa o fata, aruncam cu bani in ea, ea ma mintea si io nu o puneam la punct, atarnam dupa ea, o cautam la telefon sa-i zic ca o iubesc si fara ea nu pot trai, si ii ziceam mereu ca ea e centru universului si ca e cea mai frumoasa ca un inger si ii ceream voie daca ma lasa s-o sarut, ea la inceput ma placuse, dar dupa ce-a vazut cat de carpa sunt, mi-o zis Esti un nimic pentru mine!

In momentu acela lumea s-a facut tzandari, universul disparuse, totu era o pacla gri, imi ghioraiau matele iesea din mine un schelalait ca voiam sa plang si sa urlu de furie in acelasi timp ma uitam la oameni si nu ii vedeam, si nici ei pe mine, ma uitam la femei pe strada si ele priveau pe langa mine ca si cum n-as fi fost acolo, am realizat atunci ce inseamna sa fii un nimic, sa nu existi, sa fii mort.

Cam trista povestea, dar, ca sa fii un nimic autentic, nu crezi ca ar trebui sa nu mai fii capabil nici macar sa simti ca esti unul?

#24
Jo_Malbun

Jo_Malbun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 17.07.2013
Dumnezeu este etern.
De aceea nimic in sens filozofic absolut nu poate exista.
Cand spui sau te gandesti la ''nimic'', deja ai umplut spatiul mental cu ceva,
cu denumirea nimicului.

#25
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Nimic = ceva ce nu e mic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate