Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 

Blu Ray fara sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Oameni buni ajutati un om in pragul nebuniei. Dupa ce m-am chinuit sa realizez authoringul unui bluray cu Nero Vision, am exportat imaginea. Imaginea este buna merge .. sunatul de pe meniu merge INSA ACUM NU MERGE SUNETUL DE PE FILMARE. Am reinatalat codecuri, am reinatlat windowsul , am reinstalat tot ce se poate programe diverse de play (Total media theatre, Power dvd 10, divx7, ac3 .. klite..). Nu merge sunetul. Mentionez ca in momentul in care am facut authoringul cu Nero vision in preview sunetul mergea. Acum nu mai merge. Am instalat ceva .. am dezinstalat ceva .. si nu mai merge sunetul . Dati-mi o idee una mica de tot ca o iau razna. Sunetul pe care l-am pus pe meniu era mp3 (o melodie) ala merge. Sunetul care este pentru bucatile de video HD este WAV. Cand il exporta in Bluray ce doamne iarta-ma il mai face in ce il converteste. Sunetul separat se aude cu orice il deschid.

Mai nou powerDVD nu stie sa citeasca bluray-ul . In schimb TotalMedia Theatre 5 stie numai ca el nu are sunt pe bluray.

Attached Files



#2
pionescu88

pionescu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.06.2009
[quote name='raptordivx' date='17th February 2011, 23:19' post='9486204']
Oameni buni ajutati un om in pragul nebuniei...........

treci cu editarea pe vegas , sigur o sa iti iasa un blu-ray corect ... simplu si la obiect

#3
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
ma chinui sa invatz de vreo 2-3 ani premierul .... acum sa o iau de la capat ? O fac si pe asta acum vreau sa pun nenorocitele aste a de bucati video intr-un bluray sa le predau si trec la orice alt soft idiot numai sa pot realiza ce imi trebuie.

#4
pionescu88

pionescu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.06.2009

View Postraptordivx, on 17th February 2011, 23:35, said:

ma chinui sa invatz de vreo 2-3 ani premierul .... acum sa o iau de la capat ? O fac si pe asta acum vreau sa pun nenorocitele aste a de bucati video intr-un bluray sa le predau si trec la orice alt soft idiot numai sa pot realiza ce imi trebuie.

eu am stricat vreo 2-3 discuri pina sa ma apuc de vegas (crezi ca mi-a convenit ? )
e posibil sa mearga discul tau, pe un blu-ray player ai incercat ?
dvd arhitect de la sony face o imagine iso blu-ray corecta iar vegasul nu mi-a nici o eroare la randare

#5
ironzzz

ironzzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 14.01.2007
Scimba programul de authoring. Nero am inteles ca face mizerii la blu-ray. Incearca dvd arhitect, care este bun sau TMPGEnc Authoring Works , acesta din urma il folosesc eu. Blu-rayul sa-l scrii cu orice altceva dar nu cu nero. Si la scriere face figuri, spune ca nu recunoaste anumite formate. Daca te orientezi la TMPGEnc Authoring Works da-mi pm si te ajut pas cu pas. E singurul soft care pana acum nu a dat nici o eroare la mine si a functionat intotdeauna corect si calitativ, este  relativ ieftin si poti scrie si discurile cu el.

#6
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005
Daca nu ma insel cind ai achizitionat camera ai primit si un soft Edius,ai incercat ceva cu el?Vezi ca stie si bluray..

#7
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Am primit si un soft dar nu il pot instala pentru ca nu am cd-key-ul al el .. ala se da pe net dupa ce te inscrii la ei. Numai ca nu ma pot inscrie deoarece nu am primit garantia mult promisa nici dupa o luna de la achizitionarea camerei.

#8
Alesius

Alesius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.09.2008
salut, se pare ca stati in carute, pe banchete de boeing....
care este diferenta dintre editare(montaj) si authoring...
nu mai face carpeli
incearca programe profesionale, pt servicii profesionale

PS. ce a durat asa de mult sa inveti un program care nu-ti ia mai mult de o sapt sa-l inveti
Ai incercat programele din suita ADOBE, cum ar fi ENCORE, care te ajuta sa faci grafica meniului in Photoshop...
orice program are chihitele lui....trebuie sa stii sa intrebi in primul rand, dar tre sa spui exact problema, si vei primi solutii

#9
ironzzz

ironzzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 14.01.2007
Premierul iti ia doar o saptamana sa-l inveti  ?  Suupeeer. Esti bun.
Daca citesti mai atent vei vedea ca este vorba de blu-ray authoring.
Ce inseamna la tine un program profesional ? Suita de la sony nu este deajuns sau alte programe? Omul este intr-o dificultate si vrea rezultate rapide nu sa invete programe profesionale dintr-un foc. Are timp si de astea.

#10
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Poți folosi alte softuri de autoring mai puțin Nero.
De ex Power Producer, Corel Digital Studio, TMPGEnc AW, softuri dedicate pt așa ceva.

#11
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
vgabi multumesc din suflet acum ma apuc sa le caut sa le incerc . Draga Alesius ... daca ai fi citit mesajele mele ai fi vazut ca eu am creeat primul Bluray in Encore .. bluray care s-a dovedit a fi distrus din start din cauza CS4 bug's se pare, dupa care am incercat sa folosesc alte programe .. Nero vision de exemplu, care a mers a scos imaginea foarte frumoasa, play-abila dar fara sonor. Nu aveam sonor decat pe meniu unde pusesem un mp3 30 sec. Atunci am inceput sa rog colegii sa ma sfatuiasca ce sa fac. Eu am vreo 40 G de carti si documente numai pentru Premier nu mai vb de Encore. Sunt programe destul de frumoase dar nu le pot invatza intr-o saptamana .. oi fi mai greu de cap.

#12
assus

assus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.02.2005
http://dvd-authoring...tenreviews.com/

#13
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Va multumesc la toti din suflet. Am reusit sa creez un bluray complet functional folosind Pinacle 12 cu ultimul update. Se poate inchide.

#14
pionescu88

pionescu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.06.2009

View Postraptordivx, on 18th February 2011, 22:22, said:

Va multumesc la toti din suflet. Am reusit sa creez un bluray complet functional folosind Pinacle 12 cu ultimul update. Se poate inchide.

cred ca ai ris de mine cind ti-am zis de pinnacle pe pm.
spor la treaba

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate