Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

casa p+m Magurele

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#289
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 monica_rsn, on 19th April 2012, 11:51, said:

Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie, poate ma poate dirija cineva catre locatii unde s-a mai discutat despre subiect. Va multumesc.
Incearca si aici:
http://forum.softped...=teren magurele
sau aici:
http://forum.softped...t...t=0&start=0

#290
monica_rsn

monica_rsn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2008
Multumesc Gabian!
ii scrisesem lui Carmen si pe PM, am primit si raspuns, m-am mai linistit :)

#291
carmenuzta84

carmenuzta84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.01.2011

 santal11, on 15th April 2012, 23:51, said:

buna,  am observat  constructia casei voastre  de la inceput  trecind prin zona,  ati lucrat excelent  pot opri la poarta sa intreb ceva legat de izolatia casei?

Bineinteles!

#292
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010

 carmenuzta84, on 19th April 2012, 22:00, said:

Bineinteles!
Multumesc de raspuns, cind va vad prin curte opresc,     o zi buna la toata familia

ptr monica rsn... daca vrei citeva idei la ce ai intrebat tu, daca veniti cu masina in zona putem discuta, sau chiar si aici dar in mesaje private daca ma intrebi

#293
monica_rsn

monica_rsn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2008
[quote name='santal11' date='20th April 2012, 10:31'
ptr monica rsn... daca vrei citeva idei la ce ai intrebat tu, daca veniti cu masina in zona putem discuta, sau chiar si aici dar in mesaje private daca ma intrebi
[/quote]

probabil vom ajunge in zona in urmatoarele zile din nou, am facut deja 2 plimbari, am vazut cate ceva, analizam.
daca poti sa ne dai orice fel de sfaturi sau pareri sau idei aici pe forum sau pe PM - super - multumesc

#294
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
[quote name='monica_rsn' post='11384211' date='20th April 2012, 12:00'][quote name='santal11' date='20th April 2012, 10:31'
ptr monica rsn... daca vrei citeva idei la ce ai intrebat tu, daca veniti cu masina in zona putem discuta, sau chiar si aici dar in mesaje private daca ma intrebi


probabil vom ajunge in zona in urmatoarele zile din nou, am facut deja 2 plimbari, am vazut cate ceva, analizam.
daca poti sa ne dai orice fel de sfaturi sau pareri sau idei aici pe forum sau pe PM - super - multumesc[/quote]
daca  ati trecut  ati vazut si lucrarile la gaze care merg pina in dumitrana...asa ca grabiti-va  ca TARANII vor creste pretul acum cind vor fi utilitati....apa gaze canalizare

#295
carmenuzta84

carmenuzta84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.01.2011

 santal11, on 20th April 2012, 21:54, said:

daca  ati trecut  ati vazut si lucrarile la gaze care merg pina in dumitrana...asa ca grabiti-va  ca TARANII vor creste pretul acum cind vor fi utilitati....apa gaze canalizare

Ai  dreptate!Eu ma uitam la terenurile din jurul nostru:dupa ce am facut noi case,le-au crescut preturile,ca zic ca acum sunt utilitati si vecini langa ele!
@ monica :cat despre teren,intereseaza-te la primarie ce poti construi cand iti gasesti ceva,sa nu ai surprize ulterior!in rest,multa bafta,poate vom fi vecine: :deadtongue:

#296
monica_rsn

monica_rsn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2008
da, multumesc - stiu ca inainte de a cumpara, trebuie sa ceri acel certificat urbanism de informare ca sa vezi ce poti construi pe el. daca poate cineva sa-mi recomande un teren intre 700-1300mp cu iesire la rau - mi-ar fi de ajutor.





 carmenuzta84, on 21st April 2012, 08:47, said:

Ai  dreptate!Eu ma uitam la terenurile din jurul nostru:dupa ce am facut noi case,le-au crescut preturile,ca zic ca acum sunt utilitati si vecini langa ele!
@ monica :cat despre teren,intereseaza-te la primarie ce poti construi cand iti gasesti ceva,sa nu ai surprize ulterior!in rest,multa bafta,poate vom fi vecine: :deadtongue:


#297
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010

 monica_rsn, on 21st April 2012, 09:00, said:

da, multumesc - stiu ca inainte de a cumpara, trebuie sa ceri acel certificat urbanism de informare ca sa vezi ce poti construi pe el. daca poate cineva sa-mi recomande un teren intre 700-1300mp cu iesire la rau - mi-ar fi de ajutor.
ptr ambele doamne, stati linistite ca acolo in lunca sabarului linga riu unde au avut taranii clasici pamint, smecherii care au cumparat de la ei si acum il revid cu profit maxim s-au asigurat ca nu vor fi probleme la primarie. SI  poate intimplator sau nu pe unii din ei chiar in primarie ii gasesti.

#298
carmenuzta84

carmenuzta84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.01.2011

 santal11, on 21st April 2012, 21:53, said:

ptr ambele doamne, stati linistite ca acolo in lunca sabarului linga riu unde au avut taranii clasici pamint, smecherii care au cumparat de la ei si acum il revid cu profit maxim s-au asigurat ca nu vor fi probleme la primarie. SI  poate intimplator sau nu pe unii din ei chiar in primarie ii gasesti.

Asta stiu,ca si eu am cumparat asa,doar ca latime terenului meu este 15m ,iar stimata dna Florescu,nu m-a lasat sa contruiesc decat cu 3m in fata si 5m in spate,deci casa mea are doar 7 m(desi am contribuit la bunastarea dumneaei)

#299
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010

 carmenuzta84, on 22nd April 2012, 11:00, said:

Asta stiu,ca si eu am cumparat asa,doar ca latime terenului meu este 15m ,iar stimata dna Florescu,nu m-a lasat sa contruiesc decat cu 3m in fata si 5m in spate,deci casa mea are doar 7 m(desi am contribuit la bunastarea dumneaei)
sfat...nu o mai pomeni ca nu sti cind ,,te calca"... , azi am vorbit cu ciitiva localnici bastinasi exact de zona terenului tau , si mi-au confirmat exact ce am vazut si eu in 2005 cind au fost ploiile si au urmat inundatiile in tara.   Cind opresc la voi  va explic despre ce e vorba    carmenuzta84 .

#300
alexandracod

alexandracod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.11.2012
Buna seara carmenuzta84,
acum am terminat de citit jurnalul tau....
felicitari ptr finalizarea casei, daca poti sa ne dai si o estimare pana acum dpdv al costurilor, ma refer strict la constructie, fara acte, autorizatii, bransamente si proiecte.
noi o sa ne apucam de casa acum in primavara (p+e=180 mp).
o seara placuta

#301
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 monica_rsn, on 21 aprilie 2012 - 08:00, said:

da, multumesc - stiu ca inainte de a cumpara, trebuie sa ceri acel certificat urbanism de informare ca sa vezi ce poti construi pe el. daca poate cineva sa-mi recomande un teren intre 700-1300mp cu iesire la rau - mi-ar fi de ajutor.

ai gasit ceva convenabil, pana la urma?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate