Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

UPC Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Vandalay

Vandalay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 10.07.2005
UPC a lansat serviciul de internet in Cluj, Timisoara si Ploiesti. Daca pana prin luna mai 2005 totul era in stadiul incipient (la nivel de proiect in Timisoara) se pare ca acum baietii s-au pus pe treaba si ofera net la 384 kbps. Sunt utilizator de internet prin UPC si pot spune ca merge bine, de ex, seara dupa ora 22:00 am viteze in jur de 340 kbps. Downloaduri prin Limewire se fac curent cu 30-45 KBps. Din cate stiu nu exista o viteza metropolitana si nici un hub UPC, dar va fi in curand. Zonele unde este disponibil internetul UPC sunt (in Cluj): Manastur, Grigorescu, Gruia, partial Centru si partial Marasti dar zonele se extind (din cate am aflat vor acoperi tot orasul anul asta). Ce parere aveti despre UPC Internet, cei care aveti deja serviciul?

#2
upcclient

upcclient

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2005

Vandalay, on Aug 25 2005, 14:05, said:

UPC a lansat serviciul de internet in Cluj, Timisoara si Ploiesti. Daca pana prin luna mai 2005 totul era in stadiul incipient (la nivel de proiect in Timisoara) se pare ca acum baietii s-au pus pe treaba si ofera net la 384 kbps. Sunt utilizator de internet prin UPC si pot spune ca merge bine, de ex, seara dupa ora 22:00 am viteze in jur de 340 kbps. Downloaduri prin Limewire se fac curent cu 30-45 KBps. Din cate stiu nu exista o viteza metropolitana si nici un hub UPC, dar va fi in curand. Zonele unde este disponibil internetul UPC sunt (in Cluj): Manastur, Grigorescu, Gruia, partial Centru si partial Marasti dar zonele se extind (din cate am aflat vor acoperi tot orasul anul asta). Ce parere aveti despre UPC Internet, cei care aveti deja serviciul?

<{POST_SNAPBACK}>



Precum am intrebat si in forumul in care mai este vorba de acest internet de unde ai informatii asa precise mie nu mi se dau oricat insist pana si la angajatii upc ?

#3
Vandalay

Vandalay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 10.07.2005

upcclient, on Aug 25 2005, 20:35, said:

Precum am intrebat si in forumul in care mai este vorba de acest internet de unde ai informatii asa precise mie nu mi se dau oricat insist pana si la angajatii upc ?

<{POST_SNAPBACK}>


Iaca... am un prieten pe acolo. Cum iti merge netul?

#4
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

Vandalay, on Aug 25 2005, 14:05, said:

Zonele unde este disponibil internetul UPC sunt (in Cluj): Manastur, Grigorescu, Gruia, partial Centru si partial Marasti dar zonele se extind (din cate am aflat vor acoperi tot orasul anul asta).
Dupa ce (si daca) UPC-ul va finaliza cumpararea Astral-ului, poate va fi in toate cartierele (deocamdata UPC nu ofera net in zonele doar cu cablu Astral)... Insa sunt curios: dupa ce UPC va cumpara Astral, care abonament de Internet prin TV cablu va ramane: Astral Triplay sau abonamentul actual al UPC-ului sau ambele... sau vor veni cu o oferta noua?  In fine, om trai si om vedea..  :)

#5
sebi2004

sebi2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 18.09.2004

upcclient, on Aug 25 2005, 20:35, said:

Precum am intrebat si in forumul in care mai este vorba de acest internet de unde ai informatii asa precise mie nu mi se dau oricat insist pana si la angajatii upc ?

<{POST_SNAPBACK}>



cred ca UPC-ul are cel mai prost Dept. de Relatii cu Clientii. :angry:  asa ca nu te mira... :proud:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate