Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

EP-9600-gp

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.07.2004
Mi-am luat un Surecom EP-9600-gp access point. Acest AP vine cu doua antene externe mici detasabile. Sa zicem ca imi iau o antena mare de vreo 24dbi, are importanta in care dintre cele doua suporturi pentru antena externa o conectez? Nu are sa mearga cum trebuie daca celalalt suport ramane neocupat?

#2
kikusan

kikusan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.08.2005

nat_bornkiller, on Aug 24 2005, 10:55, said:

Mi-am luat un Surecom EP-9600-gp access point. Acest AP vine cu doua antene externe mici detasabile. Sa zicem ca imi iau o antena mare de vreo 24dbi, are importanta in care dintre cele doua suporturi pentru antena externa o conectez? Nu are sa mearga cum trebuie daca celalalt suport ramane neocupat?

<{POST_SNAPBACK}>




Poti pune doar o antena unde vrei tu ca oricum ambele ieshiri din router sunt conectate la acelashi "final". mai najpa sa nu-l lashi fara antene...teoretic cica se pr&agrave;jeshte finalu radio in el.

#3
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.07.2004
merci kikusan, dar nu inteleg ceva. sunt eu prea obosit sau nu am avut o zi buna, dar nu inteleg ce inseamna ultimele cuvinte: "pr&agrave;jeshte finalu radio in el."

#4
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
"pr&agrave;jeshte finalu radio in el." =  prajeste finalul radio in el

#5
kikusan

kikusan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.08.2005

nat_bornkiller, on Aug 25 2005, 23:24, said:

merci kikusan, dar nu inteleg ceva. sunt eu prea obosit sau nu am avut o zi buna, dar nu inteleg ce inseamna ultimele cuvinte: "pr&agrave;jeshte finalu radio in el."

<{POST_SNAPBACK}>

am layout italienesc... :(  scria prajeshte finalu radio in el

#6
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.07.2004
no problem.

ca sa inteleg, nu conteaza in ce suport o conectez pe cea mare, atat timp cat mai am una conectata in celalalt suport, o antena care a venit cu access point-ul, nu? ca altfel ard finalul radio?

#7
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.07.2004
ii bine ce-am zis mai sus?

#8
kikusan

kikusan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.08.2005

nat_bornkiller, on Aug 27 2005, 16:15, said:

no problem.

ca sa inteleg, nu conteaza in ce suport o conectez pe cea mare, atat timp cat mai am una conectata in celalalt suport, o antena care a venit cu access point-ul, nu? ca altfel ard finalul radio?

<{POST_SNAPBACK}>



Cand ai ambele antene conectate puterea vine impartzita functie de antena.
Cu cat antena "bea" mai mult pe o mufa cu atat mai putzin ramane pe cealalta mufa.  Daca o sa folosesti doar o antena atunci toata puterea de emisie merge in antena aia. Puterea se divide intre antene functie de absorbimentul fiecaruia...dispersie, pierderi blabla din astea.
Oricum fie incearca si tu una alta...ca daca tii ap-ul fara o antena nu pateste nimic.
Ii bine sa ai macar o antena conectata in una din cele doua mufe.

#9
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.07.2004
merci kikusan

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate