Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

LCD Toshiba 40LV733

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
Vreau sa cumpar un televizor in jurul a 2000 ron. Am rasfoit niste liste si m-am oprit la asta: LCD Toshiba 40LV733. Stiti ceva de el?
Mi-a zis un prieten ca astea de la toshiba care au dvb-c hd pot decoda semnalul hd de la rcs (digi) si asa as scapa de problema achizitiei unui tuner hd de la ei. In afara de asta nu prea stiu nimic despre televizor...decat date tehnice... contrastu ala de 45000:1 e bun? usbu ce stie sa faca? citeste doar mkv-uri? si jpeguri? si mp3-uri? sau ce? altceva ce are bun/prost sau ce nu m-am gandit eu si ar fi important (care i-ar lipsi)?
Orice pareri sunt binevenite.

#2
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Da, este adevarat ca receptioneaza posturi transmise in HD pe cablu, dar nu pe toate!
Wild, Nat. Geo. precum si cele 2 Digi Sport nu pot fi receptionate, doar TVR HD si Acasa in HD, ce sa spun...foarte interesant. :P  

Citeste aici:  http://forum.softped...howtopic=729536

#3
dadosh

dadosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.01.2002

View Postcostidraghia, on 11th January 2011, 10:11, said:

Da, este adevarat ca receptioneaza posturi transmise in HD pe cablu, dar nu pe toate!
Wild, Nat. Geo. precum si cele 2 Digi Sport nu pot fi receptionate, doar TVR HD si Acasa in HD, ce sa spun...foarte interesant. :P  

Citeste aici:  http://forum.softped...howtopic=729536

eu am modelul mai mic... 32LV733
banuiesc ca in afara diagonalei...restul e la fel...asa ca pot sa-ti spun prinde pe cablu rds 110 programe digitale si pe analog vreo 60-70 (nu stiu exact)
HD sunt doar 8 posturi...le prinde pe toate
setezi la tara Finlanda si dai un full scan...era scris printr-un post pe undeva....

la mine ecranul e chinezesc facut de AUO...dar si Samsung vinde televizoare cu ecrane din astea
se vede bine...meniul e bunisor...in rest...e un televizor ieftin.
pe usb poti vedea poze si muzica...filme nu stie
cu diferenta de  bani poti sa-ti cumperi un mediaplayer bun si gata.

#4
silviu_pop2006

silviu_pop2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2011
Salut,eu am acest model 40lv733.Sunt foarte multumit de el,intradevar citeste numai poze si muzica de pe stick,dar la banii astia e suficient.Ecranul de 40" e facut de samsung,si se vede foarte bine.Am pus prima data cand l-am luat pe stick niste peisaje full hd si am ramas masca la cum se vede.Parerea mea e ca isi merita banii. :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate