Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Telefonul Anului 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
El apus botu la un LG Optimus daca nu ma insel, el a facut alegera corecta pe cand noi cu i4 am fost fraieri ca am pus botu la Apple si am facut o alegere proasta.
Cam asta ar vrea sa zica el, toti care aleg i4 sunt fraieri iar restul care aleg samsung, lg etc..au facut alegerea perfecta.

#56
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
tkd29, ca de obicei, foarte "personal" in aprecieri: vezi ca suntem doar cativa pe aici cu o bruma de contraargumente, virulenta ta iar va conduce la cearta fara fond  :boxing: . imi cer scuze pentru off-topic!  :arigato:

#57
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@tkd Mars bai cu prosteala ta. Am adus eu in discutiile astea vreodata vorba de optimus one? E problema mea ce telefon am si nu cred ca e important. Ca fapt divers, poate acu am un nokia 1100 ai vreo problema cu asta?
Hai ca sa fiu pe intelesul tau ca vad ca ti-e greu... Cu ce e mai bun aifon 4 decat SGS? ca la pret e aproape dublu. Aici ma refeream ca diferenta o face marketingul agresiv al celor de la apple.

Edited by Florinbv, 02 March 2011 - 14:18.


#58
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Nu vei intelege prea curand diferenta dintre cele doua pentru ca preferi o singura unitate de masura in apreciere: cea a pretului. Nu spun neaparat ca nu ai dreptate insa, daca vei largi unu pic spectrul, vei gasi (probabil si fara ajutor) nuante care te vor ajuta "sa nu pui botul" data viitoare cand vei alege. Indiferent de alegere!

Toate produsele Apple au preturi premium, crezi cumva ca este o conjuratie mondiala prin care zeci de milionare, prin hipnoza colectiva denumita marketing, cumpara fara discernamant produsele sau, poate, e ceva diferit referitor la acestea care sa justifice alegerea?  :whistling:  :habarnam:

Edited by tucu77, 02 March 2011 - 14:40.


#59
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Sa stii ca mi-au trecut prin mana si galaxy s si iphoane de la 2G pana la 4 (am facut si jailbreak pt. un prieten). Eu n-am inteles ce are atat de special iphone 4, incat sa coste dublu fata de galaxy s. Intr-adevar se simte mai bine in mana, constructie si design superior, sistemul de operare se misca fluid, insa aici intervin o serie de limitari care nu-s pe gustul meu. Probabil in definitiv e o chestie de gusturi, insa sa fim seriosi, nu e cu nimic mai prejos galaxy s in functionalitate. Probabil ca defectul meu este ca ma raportez in primul rand la pret insa sa nu uitam un lucru, traim in Romania si veniturile noastre sunt cam cele mai mici din Europa. Asa ca pretul il consider un criteriu important.

Edited by Florinbv, 02 March 2011 - 14:44.


#60
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Usor, usor, iar o dam in off-topic, existand:  http://forum.softped...howtopic=717750

Totusi, cateva randuri:
Nu inteleg raportarea la veniturile salariale medii: acestea, mici cum sunt, devin minuscule datorita ratelor, a.i. "romanul mediu" este departe de ideea de a suporta scorurile la care ajung atat SGS, cat si Iphone, aproape in egala masura. Iar ideea de a avea abonament smarphone de 16 euro +, mi-as permite sa cred, este considerat un lux nejustifcat (scuze pt. pleonasm) :banned: .

Din posturile tale, deduc ca ai un smartphone/abonament pentru acesta si, cred, esti consitient ca majoritatea celor care posteaza aici isi exprima experientele personale legate de telefoane de 1.000 (+) lei.

Crede-ma, nici SGS-ul si nici Iphone nu sunt bunuri de larg consum. Nici in Ro si nici aiurea. :wave:

Edited by tucu77, 02 March 2011 - 16:16.


#61
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Aici e lista cu premiile EISA 2010. Tableta, smartphone, social-netowrking phone etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate