Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Drepturi de autor pe YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postalinduplea, on 13th January 2012, 21:58, said:

Salut baiet! Nu stiu daca postez bine, daca nu indrumati-ma va rog spre aria corespunzatoare sa deschid un topic nou.

Am o mica problema, care consta in situatia urmatoare: Fac anumite mixuri, pe care le postez pe Youtube periodic, la unele video-uri imi apare acel flag cu Third-part content, la altel nu. Insa de aseara am primit o sanctiune, drept urmare a incalcarii drepturilor de autor la ultimul video postat, astfel incat mi s-a redus timpul maxim de upload la 15 minute cat era initial si mi s-a comunicat ca la a 3-a abatere mi se va inchide contul.

Acum stiu ca nu fac ceva perfect moral ori legal, dar sa fim seriosi, cate milioane de useri nu incalca regulile astea? E evident ca nu obtin niciun profit de pe urma asta, e doar pur si simplu placerea de a cumula views-uri si de a primi aprecieri asupra muncii pe care o depun. Si chiar imi mergea bine...sa zic asa (am ajuns recent la 1.000.000 + de vizualizari in total).

Ce este de facut in cazul acesta? Cum as putea sa reobtin dreptul de a posta peste 15 minute si de mi se ridica acea sanctiune? Cum as putea face rost de aprobari pentru melodii astfel incat mixurile sa nu mai incalce aceste drepturi de autor?

Merci mult!
1.Pai nu prea mai incalca milioane de useri regurile.
2.Din moment ce ai fost sanctionat nu mai poti face nimic pt a putea reuploada mai mult de 15 min.
3.Platesti drepturile de autor si gata  :naughty:

#20
alinduplea

alinduplea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 24.11.2008
Ok. Mersi frumos!:)

#21
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
Pai daca intra in vigoare sopa / pipa in us o sa inchida imediat you tube si restul si la prima abatere te zboara de pe site si contul inchis si iti face si fbi o sesizare pentru extradare in us

#22
alinduplea

alinduplea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 24.11.2008
:)) Buna asta! Acum serios, who gives a fuck about SOPA, PIPA, ACTA si ce organizatii mai sunt pe acolo...oricum nu se va concretiza nimic pentru ca nu au cum sa faca ce vor ei (nr. sa inchida site-uri intregi precum Youtube sau Wikipedia)

#23
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008

View Postjimmyy, on 24th December 2011, 17:43, said:

In cazul in care sunt extrase doar cateva secvente dintr-un film de exemplu, se mai incalca copyright-ul?

Tin minte ca am citit acum ceva timp, poate chiar un an doi, o lege, nu ma stiu care, imi pare rau, si era o mica clauza , cum ca daca se prezinta doar cateva minute, nu mai tin minte exact care era formularea, atunci ar fi ok.

Parca era aceeasi lege pe care o utilizau carcotasii pentru ca ei pana la urma urmei faceau misto pe baza imaginilor altor televiziuni si presupun ca celelalte televiziuni aveau copyright pe tot continutul emisiunilor lor.

Craciun fericit,
Jimmyy

Salut,

Vre-o idee?

Mersi

#24
needhelp4

needhelp4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 01.02.2015
Ce iti ia ? Caii de la bicicleta , ce dreacu a ajuns ca pt o melodie de sa te ciufule . Pana la urma cine mai cumpara melodii ? Prostii !

#25
danielcl70

danielcl70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2011

View Postshadowgign2, on 12 ianuarie 2011 - 21:02, said:

ai greata sa cauti pe google? daca puneai o intrebare al carei raspuns nu s'ar gasi pe net, ar fi fost ok. dar ti'e lene mare...

si referitor la intrebarea ta, da, poti pati ceva, deoarece fapta ta constituie infractiune care se pedepseste cu inchisoarea, amenda etc.

na si sursa ca sa nu zici ca ghicesc in cafea   http://www.legestart...-autor-1832.htm
Terminati cu prostiile.....ai sa bagam in inchisoare pe unul care pur si simplu ii place o melodie a unui artist si acesta a postat-o pe canalul lui de youtube.....ba chiar, autorul ar trebui sa fie mandru ca ii face publicitate melodiei sale, in felul acesta melodia respectiva poate ajunge un hit. Altii care omoara oameni in accidente de circulatie nu ii mai aresteaza.....aresteaza pe unul ca o postat o melodie....de rasul lumii!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate